Separační úzkost a strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luljaby
Povídálka 13 příspěvků 09.02.18 12:47
Separacni uzkost a strach

Ahoj holky, obracim se na vas s tematem separacni uzkosti. Mam hodne uzkostliveho rocniho chlapecka. Od asi 8 mesicu se boji deti, nyni po roce k tomu pribyl i strach z cizich lidi a ciziho prostredi. Drive zvladal navstivit s nami kavarnu, restauraci ci jakykoli cizi prostor a tek kdyz nekam vlezem kde to nezna tak rev :( Dale take strach z lidi, kdyz se na nej nekdo cizi podiva tak ok, ale nesmi na nej promluvit. U deti to same, dokud jsou v klidu a v pripustne vzdalenosti tak fajn. Moje otazka zni, kdyz je muj chlapecek nyni tak frustrovany temito lidmi a prostredim, mam ho temto stresum nadale vystavovat nebo ho spise chranit? A take by me zajimalo, pokud u nektereho z vasich deti takovato separacni uzkost zacala jiz v roce jak dlouhe bylo jeji trvani? Dekuju moc za rady!!❤❤????

Reklama

Reakce:

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 09.02.18 12:55

Vystavovat stresům? 8o Určitě ne. Tak malému děcku jsou vrstevníci šumák, nepotřebuje je. Potřebuje rodiče. Po pravdě, nikdy jsem nepochopila, proč lidi takhle malé děti tahají do kaváren a restaurací. :think: Myslím, že časem to odezní. Těžko by se už v tomto věku projevila fobie.

Strecha
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 09.02.18 13:00

Syn zacal brzy, cca kolem 5. mesice se nechtel nechat ani chovat u babicek. Jakmile na nej kouklo vic cizich lidi, tak spustil. Do kolektivu jsem ho brala porad, akorat jsem ho nedavala nikomu chovat a spis jsem s nim ze zacatku byla trochu stranou. Nemel to teda asi tak “silne” jako vase ditko, cizi prostredi mu tolik nevadilo. Kazdopadne cca kolem 1,5roku se to zlomilo a dobry.

Luljaby
Povídálka 13 příspěvků 09.02.18 13:03

@Ice79
Dekuju za odpoved :srdce: Jsem rada, za to co pises. Je mi to hrozne neprijemne kdyz vidim jak je z toho spatny a boji se. Take jsem radsi kdyz je s nami v tomto tezkem obdobi ted hlavne doma kde si je jisty. Ono to dela hlavne tlak okoli. Zname a kamaradky se porad vyptavaji proc s nim nechodim do mistniho klubiku kdyz ony chodi. Rodina tvrdi, ze se boji protoze ho malo bereme do spolecnosti 8o Takze se bojim, abych neco nezanedbala, neudelala spatne. I kdyz sama vim, ze socializace ditete probiha od 3let a dalsi teoreticke veci tak stejne mi to vrta hlavou… Diky :srdce:

Luljaby
Povídálka 13 příspěvků 09.02.18 13:04

@Strecha
Dekuju! No kez by se to take o to driv zlomilo, je to pro nej hodne neprijemne????

Mollify83
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 09.02.18 14:28

@Luljaby pitomost, starší syn je individualista, tohle období měl taky kolem roku, přešlo to po pár měsících, ale každopádně ani to, že jsme předtím i potom chodili mezi děti ho nezměnilo. Nemá děti a herny rád. Když už tak starší a klidnější děti. Pořád jsem si myslela, že když budeme chodit, že si zvykne. Naopak, pochopila jsem já, že je prostě takový. Mladší je naopak společenský, ale tohle úzkostné období měl taky. Časově stejně jako brácha. Takže vydržet, to přejde a uvidíte jestli bude na herny vůbec stavěný :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama