Sex v 16

Anonymní
23.1.20 11:24

sex v 16

Dobrý den. Možná mám blbou otázku, ale. Je mi 16 a přítelovi osmnáct. Jsme spolu okolo 11 měsíců. Normálně můžeme u sebe přespávat ( než do mě začne někdo rýpat. Mám s mamkou i jeho rodiči dohodu a podmínky. Pokud je budeme dodržovat můžeme u sebe přespávat, pokud je porušíme tak ne. A můžeme přespávat jen za podmínkou, že je vždy aspoň jeden z rodičů doma. ) No a abych přistoupila k věci. Řekli jsme si, že sexuálně žít budeme spolu až minimálně po roce vztahu, a to jen pod podmínkou, že já na to budu psychicky připravena. Jenže já sama nevím.
Myslíte si, že v 16 ( je mi čerstvě 16) letech je to brzy?
Jakou by jste zvolili antikoncepci v mém věku, aby to bylo fakt bezpečné?
Myslíte jsi, že i on by jsi měl zajít k lékaři?

Nemám strach ze sexu ani tak samotného spíš mě děsí představa, že bych otěhotněla. Tomuto chci opravdu předejít.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9005
23.1.20 11:26

Ačkoliv nejsem zastánce HA, tobě bych ji dala. Neboť je to účinná ochrana.
Já měla první sex také v 16.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2885
23.1.20 11:27

Mu staci kdyz dojde do prvniho obchodu a koupi krabicku s kondomama. Krome uriznuti kulek toho vic delat nemuze. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3632
23.1.20 11:28

No tak jestli se na to cítíš to musíš vědět ty. Já jsem první styk měla taky v 16ti a používali jsme kondom postupně jsem přišla na hormonální antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:36

Je milé zjistit, že o tom ve svém věku takhle do důsledku přemýšlíš, rodiče z tebe můžou mít radost. Rozhodnutí o tom, jestli je ta pravá chvíle, může přijít kdykoli a je fajn být připravená. Zajdi za gynekologem a o antikoncepci se s ním poraď. Podle mě je dostačující kondom, při důsledném používání. Čili pokaždé kontrola, jestli nepraskl, pečlivé nasazování a hlavně! žádné: když jen na kousek a na chvilku, tak není potřeba. Kdybyste zjistili, že kondom praskl, tak existují prášky po nechráněném sexu. Možná je to lepší možnost, než brát hormony preventivně. Za mě je kondom kombinovaný s přerušovanou souloží dostatečná ochrana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:39
@Anonymní píše:
Dobrý den. Možná mám blbou otázku, ale. Je mi 16 a přítelovi osmnáct. Jsme spolu okolo 11 měsíců. Normálně můžeme u sebe přespávat ( než do mě začne někdo rýpat. Mám s mamkou i jeho rodiči dohodu a podmínky. Pokud je budeme dodržovat můžeme u sebe přespávat, pokud je porušíme tak ne. A můžeme přespávat jen za podmínkou, že je vždy aspoň jeden z rodičů doma. ) No a abych přistoupila k věci. Řekli jsme si, že sexuálně žít budeme spolu až minimálně po roce vztahu, a to jen pod podmínkou, že já na to budu psychicky připravena. Jenže já sama nevím.
Myslíte si, že v 16 ( je mi čerstvě 16) letech je to brzy?
Jakou by jste zvolili antikoncepci v mém věku, aby to bylo fakt bezpečné?
Myslíte jsi, že i on by jsi měl zajít k lékaři?Nemám strach ze sexu ani tak samotného spíš mě děsí představa, že bych otěhotněla. Tomuto chci opravdu předejít.

Pokud je přítel rozumný, jako že asi je, když vydrží čekat, tak to prostě vyplyne ze situace. Nemá smysl si určit datum, kdy to uděláte, to je to nejhorší. Každopádně ty i on u sebe mějte připravené kondomy, až to přijde, tak ať je máte. Nevím jestli bych ti doporučila HA, spíš bych spoléhala na kondomy a třeba spermicidní gel.
HA bych brala jen v případě, že už nějakou dobu menstruuješ a máš to pravidelné a dobře bych si to rozmyslela. Přeci jen to nejsou vitamíny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2653
23.1.20 11:44

Není to brzy, určitě si zajisti HA a užívej mladého života :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:48

Ze začátku kondom, pak hormonální antikoncepce. Jestli je 16 let brzo na sex, musí zhodnotit každý za sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
23.1.20 12:09

Dobře, že jsi zodpovědná, já měla sex už před 15. do té doby s kondomem a pak jsem hned pár dní po narozeninách šla pro antikoncepci.. na sexu není nic špatného, ani si nemyslím, že je to nějaká velká událost, která by se musela plánovat nebo nějak odkládat :) dělejte to, co vám dělá dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32774
23.1.20 12:16

Měla jsem sex na konci 16tých narozenin a před tím jsem delší dobu brala HA. Za mě, pokud ju budeš brát tak jak se má, nejspolehlivější ochrana..do kondomu bych nešla, měla bych strach z prasknutí, sjetí a tak..
jako je to zas jediná ochrana před nemocema, ale já vždy spala s někým koho jsem znala delší dobu, takže jsem se nemocí nebála..
nejůčinější asi je ochrana " kšandy a pásek "…tzn ty HA a kluk kondom..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:29

Byla jsem v tomhle bridil a měla jsem sex poprvé na své 15. narozeniny. Používali jsme kondom, pak jsem si šla po HA… byli jsme spolu tři roky a bylo to bezvadny :) je dobre, ze o tom premyslis, zajdi si na gyndu, porad se, doktor te vyšetří, jestli není nějaký problém a pokud chceš, tak s chuti do toho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5064
23.1.20 12:35

Já měla sex poprvé dva měsíce po 16.narozeninach a jemu bylo 19. Byla jsem s přítelem 4m :mrgreen: užívala jsem jak HA tak jsme použili kondom. No a hele byla to divná traparna :mrgreen: předehra teda úžasná :lol: no teď je mi 32 a jsem s ním pořád :mrgreen: měli jsme teda jednu pauzu ale jinak jsme si asi souzený :srdce: :lol: pokud se cítíš že je to v pořádku a že mu můžeš věřit. Tak vyberte ochranu a jdi do toho. Nepředstavuj si to ale jako v knížkách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
23.1.20 21:13

Některé ženy z jiných diskuzí by si z tebe mohly vzít příklad… jsi zodpovědná a to je super… taky jsem měla sex v 16 ( teda měsíc před sestnactkou) antikoncepci ti doporučí gynekolog… doufám ze i moje dcera bude takhle zodpovědná jako ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama