Šílený PMS je konec?

Anonymní
12.10.19 18:26

Šílený PMS je konec?

Dobrý den, prosím o pomoc nevím už jak dál.
Cítím se hrozně zle vím moc dobře že mám PMS všechny příznaky tomu nasvědčují ale co hůř nejsem na tom až tak fyzicky špatné ale psychicky umírám zažívá ještě k tomu mám psychické problémy léčím se na úzkostnou panickou poruchu a když k tomu pridate ještě PMS tak je to katastrofa skoro celý měsíc jenom přežívám zachraňují se jenom praskama konkrétně rivotrilem který mi pomůže na pár hodin nebo uklidňujícími čaji nechci brát žádnou antikoncepci proto že je tam mnoho nežádoucích účinků moc se toho bojím už jsem začala uvažovat i o tom že bych si nechala vzít vaječníky tím pádem by nebyl žádný cyklus a pak už bych tak netrpela nebo já už vážně nevím prosím poraďte mi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.10.19 18:30

To se spis porad se svym gyndarem a psychiatremy Ale chapu te. Moje nejlepsi kamaradka ma pri PMS tak spatne psychickr stavy, ze mysli ma sebevrazdu, mluvi o smrti… a za par dni je zase vysmata a v pohode. Leci se u psychiatra, ale i presto stale hledaji vhodnou lecbu.. takze tak.
Anon - info o kamaradce.

• Nahlásit
  • Citovat
22654
12.10.19 18:30

Pms ale není celá měsíc, ne? Kolik ti je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.10.19 19:04

Prober s gynekologem, jestli nemáš premenstruační dysforickou poruchu. Je dost vzácná a moc se o ní neví. V těle se ti neuvolňují hormony správně, jsou to šílené výkyvy, které mají obrovský vliv na psychiku. Ženy s touto poruchou mají před menstruací stavy podobné depresím, v nejtěžších případech končí sebevraždou.
Léčí se to antikoncepcí nebo antidepresivy. Antikoncepci nedoporučuji. Sice mi pomohla a na asi dva, tři roky jsem měla klid (brala jsem 2 krabičky, vysadila a tělu trvalo, než se vrátilo do „normálu“), ale pak jsem zase musela podstoupit léčbu a antikoncepce mi přinesla jiné zdravotní problémy. Až se mi zase problémy kvůli poruše vrátí, asi zkusím antidepresiva.
Prosím anonym, osobní zdravotní informace.

• Nahlásit
  • Citovat
11720
12.10.19 19:08

Možná bych zkusila hormonální jógu, třeba by pomohla hormony trochu zklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.10.19 19:32

Zkus kapky Gynex. Já to měla taky hrozný a po Gynexu mi to vydrželo rok v klidu a Gynex jsem brala tři měsíce a krásně mi zklidnil i tu psychiku právě i fyzický projevy, pak jsem ani nevěděla že na mě MS jde a taky jsem dobře večer usínala.

• Nahlásit
  • Citovat
157
12.10.19 20:27

Urcite bych to resila s dr.. ja si myslela, ze mam nejhorsi pms, co muze existovat, ale to co popisujes ty, to je uz moc… ja mela „jen“ depky, bolesti celeho tela a pocity na zvraceni + zavrate. Pouzivam bylinkove vlozky a intimky a radsi klepu, ale mam klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.10.19 21:45
@Anonymní píše:
To se spis porad se svym gyndarem a psychiatremy Ale chapu te. Moje nejlepsi kamaradka ma pri PMS tak spatne psychickr stavy, ze mysli ma sebevrazdu, mluvi o smrti… a za par dni je zase vysmata a v pohode. Leci se u psychiatra, ale i presto stale hledaji vhodnou lecbu.. takze tak.
Anon - info o kamaradce.

@pikola je mi 22 mám dvě děti menstruační cyklus samozřejmě netrvá celý měsíc ale u mě je to tak že asi ani ne týden jsem v poho po ms a pak přijde to peklo který zazivam už rok a půl ano s Dr jsem to řešila jako jedinou možnost mi nabídl antikoncepci ale jak jsem jiz psala do takového rizika nejdu… Jinak k psycholožce chodím beru antidepresiva ale ano ty na mě nezabírají už jsem opravdu moc unavená a nemám sílu nemůžu takhle žít ano taky mám takové myšlenky že bych už tu nechtěla být a myslim si že jedině tak se vysvobodim

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.10.19 22:14
@Anonymní píše:
Prober s gynekologem, jestli nemáš premenstruační dysforickou poruchu. Je dost vzácná a moc se o ní neví. V těle se ti neuvolňují hormony správně, jsou to šílené výkyvy, které mají obrovský vliv na psychiku. Ženy s touto poruchou mají před menstruací stavy podobné depresím, v nejtěžších případech končí sebevraždou.
Léčí se to antikoncepcí nebo antidepresivy. Antikoncepci nedoporučuji. Sice mi pomohla a na asi dva, tři roky jsem měla klid (brala jsem 2 krabičky, vysadila a tělu trvalo, než se vrátilo do „normálu“), ale pak jsem zase musela podstoupit léčbu a antikoncepce mi přinesla jiné zdravotní problémy. Až se mi zase problémy kvůli poruše vrátí, asi zkusím antidepresiva.
Prosím anonym, osobní zdravotní informace.

Děkuji za odpověď taky si myslím že mám tu těžší formu PMS. Antidepresiva beru ale nijak mi nepomohaji a antikoncepci taky nechci brát proto premyslim nad tím že si nechám vzít vaječníky prosím jestli víte co to obnáší si tohle nechat udělat nebo jestli je to vůbec možné nevím o tom žádné informace ale věřte mi je to čím dál horší přemýšlím že už to nevydržím ztratila jsem život sama sebe vůbec se nepoznavam někdo na mě mluví a já jsem zaseknuta sama do sebe tak že vůbec nevnimam každou minutu čekám že se svalim na zem a už se neproberu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.10.19 22:16
@Anonymní píše:
Zkus kapky Gynex. Já to měla taky hrozný a po Gynexu mi to vydrželo rok v klidu a Gynex jsem brala tři měsíce a krásně mi zklidnil i tu psychiku právě i fyzický projevy, pak jsem ani nevěděla že na mě MS jde a taky jsem dobře večer usínala.

Dekuji moc zjistím si o tom více informací.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.10.19 22:48
@Anonymní píše:
Děkuji za odpověď taky si myslím že mám tu těžší formu PMS. Antidepresiva beru ale nijak mi nepomohaji a antikoncepci taky nechci brát proto premyslim nad tím že si nechám vzít vaječníky prosím jestli víte co to obnáší si tohle nechat udělat nebo jestli je to vůbec možné nevím o tom žádné informace ale věřte mi je to čím dál horší přemýšlím že už to nevydržím ztratila jsem život sama sebe vůbec se nepoznavam někdo na mě mluví a já jsem zaseknuta sama do sebe tak že vůbec nevnimam každou minutu čekám že se svalim na zem a už se neproberu

Antidepresiv je víc druhů. Co mám informace, tak to chce nějaký druh, který správně funguje právě na tu hormonální nerovnováhu v mozku/těle. Já se AD bála, zkusila jsem antikoncepci, takže do detailu nevím. Jen vím, že to chce probrat ideálně s gyndařem, který o této poruše ví. Bohužel to není běžné, moje gynekoložka to neodhalila, až druhá, ale moc zkušeností neměla. Nebo jsou psychiatři, kteří se na toto zaměřují. Je jich pár, konkrétně jsem slyšela o jedné tuším z Brna, nevím jistě.
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
16.10.19 14:25

Milé dámy, jak je vidět, moderní medicína je na vaše kruté potíže (už) slabá. Skusme se při hledání rady vrátit o víc než půlstoletí zpět. Z jedné prastaré knížky:

Nedostatečná výživa někdy nutí ženy, aby záviděly mužům, a matky si často přejí, aby měly jenom syny. Nervové napětí, roztěkanost, emocionální vzrušení a nevyrovnané chování dívek v pubertě komplikuje život jim samotným i všem ostatním. Produkce hormonů dosud nevyzrálých vaječníků, které jsou potřeba pro účinné využití vápníku, je tak malá, že v prvních 18 měsících od začátku menstruace zůstává hladina vápníku v krvi obvykle pod normálem a pouze nepatrný nedostatek dostatek tohoto minerálu způsobuje, že klesá ještě více. Tak začíná problém, který se často vrací během reproduktivního období, zhoršuje se při menopauze a končí u ohnuté stařenky s křehkými kostmi, kterou neustále bolí záda.
Těmto poruchám se dá zabránit v jakémkoli období života tak, že se zvýší přísun vápníku a doplní se odpovídající dávky vitaminu D a různých živin, které jsou potřeba, aby hypofýza, nadledvinky a pohlavní žlázy mohly vyrábět hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 14:30

Premenstruační tenze a menstruační křeče. Když jsem chodila na Kalifornskou univerzitu, musela každá dívka v na šem oddělení denně dávat krev na studii dr. Ruth Okeyové, která zkoumala vztah hladiny vápníku v krvi k menstruačnímu mu cyklu. Často jsme braly vápník před menstruací a během ní a lišily jsme se od dívek na jiných odděleních, protože nás netrápily žádné menstruační křeče. Práce dr. Okeyové ukázala, že hladina vápníku v krvi začne klesat asi deset dní před menstruací, kdy jsou vaječníky nejméně aktivní, a klesá rovnoměrně a progresivně. Tato ztráta vápníku vede k předmenstruačním tenzím, nervozitě; bolestem hlavy, nespavosti a psychickým depresím. Jak to shrnula jedna žena: „To je doba, kdy začnu bít děti, ječet na svého manžela, užívat tišící prostředky, příliš pít a nesnáším sama sebe."
Protože snížená hladina vápníku v krvi působí jako stres, produkce kortizonu a aldosteronu se zvyšuje a v těle zůstává sůl a voda, což často vede k otokům prsou, rukou, tváře a chodidel, váha se zvýši o 2,5 až 5 kilogramů, objeví se bolesti hlavy a výrazně klesá odolnost proti alergiím a infekcím. Násilné zločiny, které spáchají ženy, se odehrávají převážně v tomto období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 14:42

V první den menstruace hladina vápníku v krvi stále klesá a vyvolává svalové křeče v děloze, která se vyprázdňuje, a někdy na jiných místech těla. Když hladina vápníku v krvi nebezpečně poklesne, dostaví se záchvaty. Když však žena dostane adekvátní dávku vápníku a dokáže ji využít, dá se křečím předejít..-----.
Když se dostaví křeče, přináší velkou úlevu 1 nebo 2 tablety s vápníkem každou hodinu. Určitá dávka vápníku je obvykle vhodná i během druhého a třetího dne. V průběhu menstruace se však začne hladina vápníku v krvi postupně zvyšovat. Pokud je strava adekvátní, hladina vápníku v krvi zůstává normální dva týdny po menstruaci, po kterých by se mělo znovu začít s doplňujícími dávkami vápníku.Protože se tento minerál udržuje v těle, když má člověk dostatek vitaminu D a hořčíku, užívá moje patnáctiletá dcera před men-struací a během ní tablety s 5 000 jednotek vitaminu D a tablety obsahující 250 a 125 miligramů vápníku a hořčíku při každém jídle. Prohlašuje, že nikdy při menstruaci neměla nejmenší potíže.
. --------------------------.
Pro začátek stačí? Skuste to, dejte vědět. Starých informací, mířících ještě k podstatě věcí a nezatížených „trhem“, je ještě dost. (Vím to, ostatně i sám pocházím z těch prastarých dob.§

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 12:05

Ahoj holky, já se také přidám k diskuzi.. vždy než msm dostat ms, tak třeba 10 dni předem mě hodně bolí žaludek, mám velké bolesti hlavy, jednou mám na jídlo chuť potom vůbec a ty nálady jsou strašné, v noci ani spát nemůžu, jsem porad taková nervózní.. mate to taky některá takhle nebo jsem sama?:slight_frown:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama