Šilhání + brejličky

472
28.3.07 12:45

šilhání + brejličky

Ahoj hoky,
naše malá(11měsíců)šilhá.Máme lepit 3dny oko pravé a 2dny oko levé.Do toho má brejličky,protože má 4dioptrie na každym očičku.
Jen jsem se chtěla zeptat,jestli jste taky někdo lepil očička,a za jak dlouho to pomohlo?
Měli jste taky brejličky?A u jak starýho dítěte?Pavlínka je totiž vůbec nechce,máme je od včerejška,Včera je měla chvíli,ale dneska jsem jí je chtěla dát na dýl a ona mi hodinu v kuse brečela,až jsem jí je sundala,protože už měla pěkně vyřvanej hlásek.
Děkuji za odpovědi
Kelinka a Pavlínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
28.3.07 12:57

ahoj Kelinko,
my jsme dostali pro Klárku brýlky a okluzor, když jí byly 4 roky. Zpočátku jsme používali lepící okluzory. Moc jsem z nich nadšená tedy nebyla. Občas měla na místě přilepení podrážděnou kůži a v létě, když se potila, jí to nedrželo. Nosila to půl dne a nemohla si ho ani na chvilku sundat a odpočinout si, protože podruhé nalepený už nedržel. Pak jsme při další kontrole dostali plastový a je to o moc lepší: když si potřebuje odpočinout, jednoduše nachvilku sundá brýlečky, nemá žádné podráždění.
Nosili jsme je přes rok opravdu poctivě půl dne, ale bohužel to nepomohlo :cry: , takže jsme 12.4. objednaní na kontrolu a domluvíme si operaci.
Moc z toho nadšená nejsem, ale zase si říkám, že se už nebude muset trápit brýlečkami a vyřeší se to, než půjde do školy. Klárka je moc hodná, opravdu je nosila poctivě. Slíbili jsme jí za to koupit hračku :lol: .
Ještě, při poslední kontrole jsme dostali tzv. penalizační brýle, tzn. je sklíčko, kde má být okluzor, má asi 5 dioptrií. Takže dítě by to očičko nemělo moc používat a používat spíše to, které dioptrie nemá. Bohužel se s němi Klárka nesrovnala, špatně se orientovala v prostoru, takže máme doma dvoje brýlky :D a na penalizační sklíčko dáváme stejně okluzor.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
28.3.07 14:28

Ahoj,

já jsem sama nosila brejličky už před druhým rokem a k tomu klapku. Byla jsem ale hrozně hodné dítě, takže se mnou nebyl problém. Protože mám vrozenou oční vadu, která se často dědí, tak teď chodím s dcerkou na oční, ale ona je pravý opak, čiperka a neposeda a zatím se nám ani nepovedlo jí pořádně vyšetřit. Mám strach, aby se něco neprošvihlo, ale vůbec si nedovedu představit, že by snesla brýle. Je to holt u každého dítka jiné. Snad si malá brzy zvykne a hlavně když jí to pomůže, tak vydržte obě.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.07 20:39

Ahoj, chtěla bych Vám napsat pár informací. Sama jsem nosila brýle i okluzor od 1 roku a brýle nosím dosud a je mi 30 let.
U okluzorů jsou 3 možnosti

1. náplasť - ne každé dítě ho snese, je ale dost účinný
  2. přísavkový - na léto opravdu děsivá varianta
  3. na silon - nasazuje se přímo na brýle a umí ho dobře vyrobit většinou starší generace optiků, očko velmi dobře dýchá a dítě nemůže švindlovat

Dalším problémem je vybrat dobré brýle pro dítě - ať je móda jakákoliv snažte se dodržet pravidlo, že horní okraj brýlí by měl mít spíše kulatější tvar. Dítě se vždy kouká nahoru a jakmile brýlky trošku sjedou po nose začne dítě švindlovat a dívat se přes horní okraj. Nedělá to schválně, protože si prostě ještě nedokáže brýlky samo posunout.

Nechci Vás poučovat, jen poradit. Jsem sama optička - optometristka a úzce spolupracuji se speciální školkou s třídou pro oční vady. Když se budete snažit výsledky jsou z větší části velmi dobré. Sama jsem jako velmi malé dítě dostala brýle se 7 dioptriemi a velmi silně jsem šilhala. Hrozila mi operace. Díky snaze rodičů mám teď necelé 2 dioptrie a šilhání jsem se zbavila úplně. Vše se ale musí podchytit včas, protože léčba je opravdu účinná u malých dětí.

Takže hodně štěstí a hlavně silné nervy. Kdybyste se chtěli na cokoliv zeptat, zanechte na fóru dotaz.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.4.07 20:40

Ahoj, chtěla bych Vám napsat pár informací. Sama jsem nosila brýle i okluzor od 1 roku a brýle nosím dosud a je mi 30 let.
U okluzorů jsou 3 možnosti

1. náplasť - ne každé dítě ho snese, je ale dost účinný
  2. přísavkový - na léto opravdu děsivá varianta
  3. na silon - nasazuje se přímo na brýle a umí ho dobře vyrobit většinou starší generace optiků, očko velmi dobře dýchá a dítě nemůže švindlovat

Dalším problémem je vybrat dobré brýle pro dítě - ať je móda jakákoliv snažte se dodržet pravidlo, že horní okraj brýlí by měl mít spíše kulatější tvar. Dítě se vždy kouká nahoru a jakmile brýlky trošku sjedou po nose začne dítě švindlovat a dívat se přes horní okraj. Nedělá to schválně, protože si prostě ještě nedokáže brýlky samo posunout.

Nechci Vás poučovat, jen poradit. Jsem sama optička - optometristka a úzce spolupracuji se speciální školkou s třídou pro oční vady. Když se budete snažit výsledky jsou z větší části velmi dobré. Sama jsem jako velmi malé dítě dostala brýle se 7 dioptriemi a velmi silně jsem šilhala. Hrozila mi operace. Díky snaze rodičů mám teď necelé 2 dioptrie a šilhání jsem se zbavila úplně. Vše se ale musí podchytit včas, protože léčba je opravdu účinná u malých dětí.

Takže hodně štěstí a hlavně silné nervy. Kdybyste se chtěli na cokoliv zeptat, zanechte na fóru dotaz.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.4.07 21:11

Za mě byla 4. varianta přelepené sklo na brýlích - dneska by se tak pomocí nějaké hezké samolepicí folie dal vyrobit celkem frčný model.

Bohužel u mě přes veškerou péči rodičů a několik operací šilhání přetrvává.

• Nahlásit
  • Citovat
472
3.4.07 22:47

Ahoj holky,dík za reakce.Malá si na býličky už hezky zvykla,občas je sundá,tak je zase nandam,.Dokonce mi drží na lepení okluzoru,ni se moc nehýbá.
K těm brejličkám-taky jsem chtěla nějaký hezký,malý,ale u optika mi řekl,že mají být velký,aby malá nešvindlovala,a já jsem si nechala poradit.Takže lepíme,dáváme brýlky,tak to snad pomůže!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.8.10 20:23

okluzor může být i z látky

Ahoj. Dobré jsou také textilní okluzory, které se navlékají na brýle. Malá měla z náplasťového strženou kůžičku pod okem. Nyní je to pohoda. Koupila jsem ho na okluzoryprodeti.cz .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mati777
16.10.10 12:59

brejličky

Prosím měla by jsem na Vás pár dotazů,prosím napište na mail: mati.j@seznam.cz,Předem děkuji M.

• Nahlásit
  • Citovat
Mati777
16.10.10 12:59

Prosím měla by jsem na Vás pár dotazů,prosím napište na mail: mati.j@seznam­.cz,Předem děkuji M.

• Nahlásit
  • Citovat
kalimero33
28.10.10 20:40

látkové okluzory

Ahoj holky, my máme perfektní zkušenost s látkovými okluzoru z e-shopu www.okluzory-latkove.cz Měly jsme velký problém s lepením a tohle nám to vyřešilo!

• Nahlásit
  • Citovat
Joahu
3.4.11 14:51

bryle od 7 mesicu!!!

Dobry den,

tak my mame zkusenost takovou,ze Joshua nosi bryle jiz od 7 mesicu…docela neobvykle,ze? Zijeme v Canade a celkova pece o deti je tu oproti CR dosti jina( nemyslim tim lepsi) jak v cem.....ale jelikoz Joshua silhal od 4 mesice cekala jsem do 6 mesice jestli se to zlepsi…a ono ne…tak nam optometrista predepsal bryle a nosime je doted kdy nam je uz 9 mesicu a zrovna pristi tyden jdeme na kontrolu kde se rozhodne co bude dal…mozna okluzor, v horsim pripade operace…tady ji delaji jiz v rannem veku ditete naproti CR…nevim jak ted,ale slysela jsem ze dolni hranice laserove operace oci deti v CR je 8 let?…nojo tady asi 1 rok!! 8-o nevim to presne …podrobne informace dostanu na kontrole…snad to dopadne dobre :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
xkraj18
9.5.11 22:23

brýle od 18 měsíců

Reaguji na nejnovější příspěvek od Joahu - myslím, že tady jsou ty operace taky dříve, min. týden jsem viděla u dr. 6letou holčinu po povedené operaci šilhání, vůbec na ní nebylo nic zvláštního vidět. Já chodím s dcerkou k dr. od 16 měsíců, myslela jsem, jak jsme to chytli brzo, ale zdá se, že jsme měli přijít ještě dřív. Adélka od malička trošku zašilhávala, ale uklidňována pediatry jsem to nechávala na období po jednom roku. Zdá se mi, že dokonce v druhém půlroce ani nešilhala, ale pak zas jo - nevim… No ale ted má jedno oko dobré, na druhém +4, takže nejdřív měla 2 měsíce na půl dne okluzor, ted nám dr. zadala nosit okluzor celý den a k tomu ještě pořídit brýle. Jsem z celé situace trochu špatná, pořád pátrám po internetu, jak to kdo dlouho nosil, jestli to pomohlo, jestli zanedlouho už nemusel zalopovat oko, jestli šlo dítě do školy bez brýlí, atd. - našla jsem 2 pozvbudivé příběhy, jinak spíš nic moc - jak to nepomohlo, příp. se zhoršilo, faktem ale je, že se jednalo spíš o starší děti od 3 let, tak to máme trochu náskok (mně dr. řekla, že se to možná podaří stáhnout na nulu, ale nechtěla to moc rozebírat, takže si říkám - může a nemusí…). Chtěli jsme dát dceru na nějaký dívčí sport typu balet, gymnastika, ale nevim, jak se to pak případně bude řešit s čočkami. Přes všechno svoje rozčarování (nikdo z nejbližších jsme brýle v dětství neměli, natož šilhání, nicméně v širší rodině to bylo) si samozřejmě uvědomuju, že nejdůležitější je zlepšit vidění. Snad se to povede, naší doktorce věřím.

• Nahlásit
  • Citovat
Joahu
10.5.11 13:42

brejlicky detickam slusi ,ale kez by je uz vice nepotrebovali

Zdravim a preji krasny den,
dekuji za reakci na muj prispevek… no,my jsme nakonec dopadli tak ,ze Joshua ma predepsano nosit kazdy den na 15-20 min okluzor a muzu rict je to drina …jelikoz mame takove ty nalepovaci jednorazovky je to dez! Joshua se to naucil sundavat a ne a ne si ho nechat at uz ho zabavime jakkoli :zed: ono i s tema brejlickami hodne bojujem… mame ted docela vzpurne obdobi … takze zmenu k lepsimu nevidim…pocitam s tim ,ze nam pani doktorka na pristi kontrole rekne ze operace bude …

• Nahlásit
  • Citovat
xkraj18
10.5.11 22:07

okluzory

My máme taky ty jednodenní nalepovací okluzory (cca 3. měsíc), zezačátku měla Adél vyrážku pod okem, doktorka mi pak řekla, že to je např při pocení nebo po brečení, ale jinak jsou tyhle zalepovačky šetrné. Fakt je, že to kráce nato přestalo. S nalepováním byl problém cca 3 dny, pak už si to nechala dát bez kroucení, od týdne si o to sama ráno říká („oko“). Takže si zvykla rychle, docela mě to překvapilo, nestrhává to, ani nám to moc nejde, v podstatě ani mně večer. Namáčet jsem zatím nemusela, ale zase že by mi to šlo nějak lehce odloupnout, to ne. Já se ted obávám brýlí, jak si zvykne, když je máme přidat. Dnes jsme je vybrali (ve 4. navštívené optice), od Čt začne Adél nosit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama