Zánět středního ucha

44
26.3.07 10:38

Zánět středního ucha.

Zdravím při pondělku. :wink:
Před 14dny měla starší dcera oboustranný zánět středního ucha, takže jí je obě píchaly. Ve středu jsme byly na poslední kontrole a dr. řekla, že je vše v pořádku, jen že mám dávat pozor na průvan, jelikož pokud jsou uši píchané, jsou náchylnější.
No a můj problém je v tom, že tak nějak pořád dceru chráním. Dávám pozor, aby se jí do nich při koupání nedostalo moc vody, pořád ji venku kontroluji čepici, zda ji má pořádně na uších… Asi je to tím, že u toho píchnutí dost trpěla a byla z toho hodně vystrašená. Tak ji pořád hlídám. :?
Jaké máte zkušenosti vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

442
26.3.07 11:27

Ahoj,
tak my jsme s oběma holkama byli loni s ušima asi šestkrát na píchání a několikrát jsme měli jen kapky do uší.Nikdy předtím na to ta starší(6 let) netrpěla.Ale stalo se nám ,že jsme přišly do styku s holčičkou s bolavýma ušima a od té doby to jelo.Mladší(22 měs) měla bolavé uši i bez jakéhokoliv dalšího příznaku,to se divila i dr. A taky se nám stalo,že jsme měly v úterý píchané ucho(večer) a ve čtvrtek ráno opět.
Teď jsem psala na zdravotní pojišťovnu,kolik proplácí na pneumokoka,který toto také způsobuje a bylo mi sděleno,že od 1.1.2007 je to zdarma.ale to si teprve musím ověřit.
Jinak nijak zvlášť nechráním,jen ven vždy čepičku,i v létě aspoň čelenku nebo šátek a snažím se nemít doma průvan.Většinou je však způsoben přenosem bacilů.
Hodně štěstí Matty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
26.3.07 11:38

To je fakt přenosné bacilem? 8O To jsem vůbec netušila.
U nás to byla dané tím, že dcera byla nemocná a měla skoro 14dní šílenou rýmu, která neustupovala. Sice hodně smrkala, ale přesto jí to sedlo do uší. To mi pak doma 3hod. v kuse plakala, že jí bolí ucho, až s ní nakonec manžel jel do nemocnice. Pak to bylo a je v pořádku a už ji nic nebolí.
Takže to jsme vlastně i měli štěstí, že se to nepřeneslo i na mladší dceru, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.3.07 12:13

Matty: u nás sice s ušima nikdy problémy nebyli ale jak si psala o té pojištovně a Pneumokoku, u jaké pojištovny ste a co je hrazený to očkování :?: Malá má totiž Pneumokoka a nepodařilo se to vyléčit ani ATB…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
26.3.07 12:25

Niki-právě to přenáší ten pneumokok,nebo se může ucpat z rýmy.Na rýmu hned od začátku chodím stříkat Sterimar-tu mořskou vodu(je i na rýmu i prevence),a kapu kapky a je to lepší.A jestli to měla z rýmy,nemělo by se to přenést.
Sany-jsme u vojenský,posílala jsem to dotazem a odpověděl mi přímo nějakej jejich doktor.A mělo by se to jmenovat Prevenar.Je to na zánět uší,zápal plic a mozkových blan způsobených právě pneumokokem.
Doufám,že až řeknu dr ,nebudu muset cálovat :-)
Matty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
26.3.07 12:46

AHoj,
my s otitidou bojujeme taky :cry: .Nejdřív se starším synem - tomu po vytržení madle se to zatím zlepšilo (ťuk,ťuk,ťuk) a teď s mladším.
Během 14 dní mu 2 píchali uši.Měl rýmu,silnou.

K Prevenaru - právě jsem se ptala na ORL - tak dítě musí mít min. 4× za rok otitidu, pak to předepíše klidně pediatr.Ale myslím si,že tam je spoluúčast.Moje MUDr mi říkala,že vakcína stojí celkem 5,000,– 8O .Jsou to 2 vakcíny.Co jsem našla já,tak některé pojišťovny připlatí třeba 500,–.Jestli to nějaká uhradí celé,tak to bych taky ráda věděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
26.3.07 13:16

Tak já jsem asi druhý extrém, malá měla 2 x píchané uši za 4 měsíce (první v 10m), někdy jsem šli na kontrolu a píchli jí to znova, no síla. Podle dr. bych nesměla s ní mezi děti, do bazénu snad nikdy, hned říkala, že nás nemine nosní mandle. . . Počkala jsem 10dní po poslední kontrole, malou začala brát do kolektivu(pravidelně 2× týdně), 1× týdně do bazénu a musím zaťukat, že za poslední rok jen běžná rýma a kašel bez teplot, kdy normálně chodíme ven. Já nemám ráda skleníkový děti a myslim si, že co má chytnout, chytne klidně ve výtahu. Takže hlídat přiměřeně, jasně že čepičku. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
26.3.07 14:18

Jak jsem psala,ptala jsem se na vojenský,protože mi doktorka řekla,že musíme mít potvrzení o min.čtyřech zánětech.A na stránkách vojenské poj. bylo napsáno účast pacienta,zdrav.poj. platí do 500.-A protože starší dcera má víc než pět let(pak už nehradí VOZP nic),tak jsemchtěla mít jistotu a na to mi jejich doktor napsal,že od 1.1.2007 je to hrazené celé pojišťovnou.Tak nevím,ve čtvrtek jdu k naší dr a uvidíme.
Matty
P.s-chápu to tak,že dítě musí prodělat aspoň čtyřikrát zánět,dostane o tom potvrzení na ORL a pak dr praktická zadarmo naočkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
26.3.07 14:19

my jsme tedy díky Bohu měli píchaný jen jedno a jednou..tuky tuk…ale strašný! Malá má nyní trauma z jakéhokoliv doktora a to s nimi vždy vycházela dobře. O čištění uši či podobných aktivitách ani nemluvím!
Vůbec si neumím představit, že bych ji tam měla někdy v budoucnu vláčet znova..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
26.3.07 15:23

Holky, díky. :wink:
Asi fakt jen dávat pozor na ten průvan. Dneska šla poprvé do školky, tak snad už to bude OK a já ji nebudu tolik hlídat a kontrolovat. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.3.07 16:23

Máme 4letého syna, od té doby, co jsem ho v 3,5letech odstavila (zároveň šel do školky), jsme zánět měli minimálně 5×. Nepočítám, kolikrát jsme zánět zahnali včasným kapáním…
Na pneumokokovi jsme byli min. týden (Prevenar). Měli jsme do dětskou doporučení od nosní Dr., nedopláceli jsme nic.

• Nahlásit
  • Citovat
1455
20.4.07 13:59

Dají se kapičky sehnat bez receptu? Nebo musí nejdřív proběhnout zánět a pak je možné mít něco doma v zásobě?

Et

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
13.9.12 13:58

Potřebuju rychle poradit. V noci jsme jeli s dcerou na ušní, kde jí píchly ucho z důvodu zánětu. Dneska jí z toho začalo téct samo, má teplotu a stěžuje si na bolest, dále je spavá… Je to normální průběh, nebo se jí to zacelilo a budeme muset jet znova? Děkuju, trpim sní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
13.9.12 14:11

@kissi
A teklo jí z toho ouška hned po propíchnutí, nebo až teď?
Nám radili co nejčastěji vyplachovat-vytírat borovou vodou (očistí od hnisu a nedovolí hned zacelit).
Zkusila bych jí ho opatrně vypláchnout tou borovkou, očistíš ho tím a pak uvidíš jestli se uleví a hnis poteče dál= propíchnutí je volné, nebo bude suché bez hnisu a bolet dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
13.9.12 14:18

@Hanulínek Vyteklo to až teď, až se vzbudí skusim to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama