Reklama

Jaký význam mají šipky v textu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veronikakacerovska
Stálice 52 příspěvků 19.04.18 10:26
šipka v textu

Jsem asi blbá blondýna, ale jaký význam mají šipky v textu, na stole v práci mám vzkaz Lenka -(šipka vpravo) dárek - co to znamená? co nahrazují šipky, vím že dvojitá šipka znamená z toho vyplývá? a toto

Reklama

Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 19.04.18 10:28

WTF?

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 19.04.18 10:28

Že vpravo je dárek pro Lenku :nevim:

The_Assassin
Kecalka 451 příspěvků 19.04.18 10:30

„Lenka -) dárek“? Třeba že jí máte koupit dárek? Nebo předat? Znáš nějakou Lenku?

EDIT: Špičatou závorku to nezobrazí, proto používám normální

Příspěvek upraven 19.04.18 v 10:31

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 19.04.18 10:31

Já myslím, že když na ní klikneš, dostaneš se na poslední příspěvek. Tady to tak funguje. Občas…

vertunka
Závislačka 4619 příspěvků 19.04.18 10:31

Nebo ze mas koupit darek pro Lenku?

veronikakacerovska
Stálice 52 příspěvků 19.04.18 10:42

Mám v kalendáři poznámku od někoho? Lenka a pod tím šipka dárek… nevím kdo mi to tam napsal… jen mi zajímá co šipky v textu nahrazuji

Bandii
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 19.04.18 10:48
@Paralenka červená píše:
Já myslím, že když na ní klikneš, dostaneš se na poslední příspěvek. Tady to tak funguje. Občas…

Co to :lol:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 19.04.18 10:58
@veronikakace­rovska píše:
Mám v kalendáři poznámku od někoho? Lenka a pod tím šipka dárek… nevím kdo mi to tam napsal… jen mi zajímá co šipky v textu nahrazuji

Pokud je oboustranná, znamená to implikace, pokud vede jen ve směru dárek, pak to znamená, že obrácená věta neplatí. Takže z Lenka vyplývá dárek, ale z dárku Lenka nevyplývá. Možná, že ti nějaká Lenka dárek přinese :dance:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 19.04.18 10:59

A jinak - máte tam nějakou Lenku? Jakože třeba z legrace napsala do kalendáře, že chce dárek, protože má dneska narozeniny :lol:

TRG
Kecalka 463 příspěvků 19.04.18 11:02
@veronikakace­rovska píše:
Jsem asi blbá blondýna, ale jaký význam mají šipky v textu, na stole v práci mám vzkaz Lenka -(šipka vpravo) dárek - co to znamená? co nahrazují šipky, vím že dvojitá šipka znamená z toho vyplývá? a toto
Šipky můžou pokaždé znamenat něco jiného. Není „oficiální překlad“. Obecně je podle mě někdo píše místo pomlčky nebo slovesa. Doma si třeba napíšu „Návštěva –) pokoj“ a vím, že nesmím zapomenout připravit pokoj pro návštěvu. V práci u nás by to znamenalo, jak už tu ostatní navrhují, buď koupit dárek Lence, nebo předat dárek Lence (podle toho, jestli by to měla na stole recepční, HR, marketing… a podle toho, kdo je ta Lenka).

Edit: Amys (evidentně vtipný optimista poznamenaný matematikou nebo čím) může mít taky pravdu. :D :palec:

Příspěvek upraven 19.04.18 v 11:15

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.04.18 11:06

Někdo dává šipku, někdo bez šipky. Je to prostě upozornění PRO KOHO šipka CO. A podobně.
Já si takhle dělávám zápisky taky, neznamená to nic extra, jen prostě aby tam nebyla jen podstatná jména bez slovesa, a zároveň abych nerozepisovala celé věty. Víceméně jsem se to naučila v kancelářské práci, používá to tu kde kdo. Já vlastně tou šipkou nahradím to sloveso (koupit, zajistit, dát vědět, zavolat, prostě dle potřeby, vesměs jde o „úkol“). Ještě mě napadá, jestli to není nějaký ustálený znak, jako třeba z těsnopisu nebo tak něco…
Moje běžné zápisky:
Máma šipka kytka
babička šipka vyvenčit psa.

elen-ka
Extra třída :D 12005 příspěvků 8 inzerátů 19.04.18 11:12
@TRG píše:Edit: Amys (evidentně vtipný optimista poznamenaný matematikou nebo čím) může mít taky pravdu. :D :palec:

@Amys má pravdu. Šipky znamenají implikaci, buď oboustrannou, nebo jednostrannou. Píší se buď =) nebo -) (nevzalo mi to hranaté závorky).

Jinak já to pro sebe používám ve smyslu, zkratkovitého psaní věty. Pro mě by znamenalo „Lenka - dárek“ buď Nezapomeň koupit dárek pro Lenku, nebo Předej dárek pro Lenku, apod.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.04.18 11:27

Jinak pro tvůj případ. Kdo je Lenka? To je asi ta nejpodstatnější informace :mrgreen: Zřejmě máš nějaké Lence koupit, případně předat dárek :mrgreen:
Ale že ti to někdo takhle na férovku napíše do kalendáře, to je buď hulvát nebo srandista :lol:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 19.04.18 11:33

@Amys nojo, implikace :palec:… konjunkce, negace, ekvivalence…
právě doluju z mozku informace z gymplu, jako jsou tam, ale bolí to :D člověk už ty šipičky (i oboustranné) používá, aniž by si pamatoval, odkud…
kdyby mě tak slyšela paní profesorka, na její „nikdy nevíte, kdy a kde to použijete“ nadosmrti nezapomenu.
No nicméně, logaritmy jsem fakt NIKDY nepoužila :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >