Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@donaga no vidíš a někdo by se na to mohl vyprdnout dělat to preventivně a ten nález by pak byl po měsíci ještě horší
já si teda myslim, že by se měl dělat UTZ hned v porodnici všem
![]()
@j.a.n.i1 no podle mě, pokud je tam nález a nepřijde se na to, tak měsíc bez balení nebo jiné metody je teda dost..
@karwen dávala jsem poctivě… Prdíky se zlepšily až to malá nemusela mít, bo se muhla pohnout a vyprdět. Ale dodržovala jsem široké balení, klouby má na celý život…
@stříbřenka Ale nebyl, oni se ani ortopedi neshodnou, zda to široké balení preventivně v tom malém věku má nějaký smysl… ono totiž do 3 měsíců je defacto normální i nález IIa a někteří to balení doporučují, jiní ne. A hlavně tedy dělat v porodnici UTZ není tak jednoduché, neb slušný ortoped nebývá úplně běžná profese v porodnici.
@donaga Spíš to vypadá, že u vás to široké balení stejně nemělo význam, když to nepomohlo
Vypadá to že ti doktoři co říkají že jako prevence to nemá smysl, mají pravdu.
@j.a.n.i1 tak u nás tam naštěstí je
my balíme od mala v porodnici jsme měli pravou na IIb, po čtrnácti dnech Ib a po šestinedělí IIa+
ale je pravda, že jednou tam byla jiná doktorka ![]()
@stříbřenka Podobný průběh jsem měla u holky a taky a přiznám se, že jsem to balení zrovna moc nedodržovala, tedy nevím hodnotu v porodnici, až z toho prvního UTZ cca ve 3 týdnech. A tedy na zprávě z UTZ jsme vždy měli že se jedná o fyziologickou nezralost, tedy že je to normální.
@donaga u nás ten ortoped přišel přímo na oddělení a kontroloval to tam na vyšetřovně
já balila do šestinedělí plenama a pak jsem koupila ty spešl kathotky a super, je to pohodlnější pro mě a myslim, že i pro prcka ![]()
@donaga No mě nejde jen o to že se mi to nelíbí, ale pokud nám to pomůže na prdíky, tak to radši risknu když je to jen preventivně, pokud to pomůže na prdíky a malá mi konečně začne přes den spát a odpoledne a večer přestane břečet, takže bude spokojenější a bude líp prospívat. Než jen kvůli prevenci nechat ji celé dny trpět s bolesmi bříška. Normálně mi přes den nespí, teď ráno jsem jí to sundala, po chvilce usnula a spí ještě teď, a to už se měla budit na jídlo. Takže uvidím, jestli to pomůže, tak to budu dávat jen na noc.
@karwen našemu malýmu to na prdíky teda nevadí, ale je fakt, že od narození mu dávám probio kapky a hodně cvičíme nohama, to se vždycky krásně vyprdí.. ![]()
Holky, tak ono když se chce, tak to jde a záleží na konkrétní proodnici. rodila sem v roce 2012 v Brně a tam Dr ortoped docházel 2× týdně s mobilním uzv na kontrolu kyčlí novorozených miminek, tak aby to maminky stihly ještě před propuštěním z porodnice domů. sestřičky oběhly všechny maminky, které tam byly s tím, že si mají dojít s miminkama na kontrolu kyčlí a během krátké doby byly všechny mimča vyšetřeny včetně ledvin aspol. dostaly sme výsledek na papírku a zároven i termín objednání na další kontrolu.