Skolióza a hrb

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.03.18 17:22
Skolióza a hrb

Omlouvám se, že to píšu anonymně, ale mám z toho deprese.
Mám skoliózu, poměrně hodně. Byla jsem před pár lety na operaci. Teď mi je 24. Nikdy jsem necvičila, vím je to má chyba. Cvičit začínám. Když stojím a mám volné triko nic poznat nejde, ale jakmile si vezmu něco uplého tak ano. A když se ohnu mám hrb :( Mám z toho deprese, nikoho jsem nepotkala že by měl stejný problém. Stydím se a mám stísněný pocit pokud by to měl někdo vidět. Je tu někdo kdo to má podobně? A porodila normálně zdravé miminko? Jak na to nahlíží váš partner, nevadí mu to? omlouvám se za takové otázky, ale potřebuji vědět, že s tím někdo žije úplně normálně…

Reklama

Reakce:

Peggi
Kecalka 396 příspěvků 25.03.18 17:53

Ahoj, mám kamarádku, která má od dětství těžkou skoliozu, nosila korzet, ale skoliozu má pořád a přesně jak píšeš, ve volném tričku to ani moc poznat není, ale v upnutém hrozně a když se sehne, má taky hrb :(. Dokonce dostala i invalidní důchod prvního stupně. Ale co jsem chtěla napsat, těhotenství proběhla uplně v pohodě, má 3 děti a všechny porodila normálně :). Takže neboj, dá se to zvládnout :)

Anonymní  25.03.18 18:08

Znám jednu holčinu od nás z města, je jí podobně jako tobě a má hrb, nevím jestli kvuli skolioze, každopádně je dost vidět..a víš co? Je sebevědomá, vůbec nic si z toho nedělá, má přítele(měla jich víc) a je spokojená tak jak to je! Hlavu vzhůru :palec: :hug:

Alyss1
Závislačka 2740 příspěvků 6 inzerátů 25.03.18 19:52

S tehotenstvim neporadim. Ani s hrbem a partnerem. Ale vis co? Ja mam zase velke osklive jizvy od popalenin. A chlapum to nikdy nevadilo. A znam spoustu zen ktere maji ruzny telesny handikap a chlapa maji. Protoze to neni dulezite:):)

Nicmene fakt radim cvicit. Jednak kvuli bolestem a hrb se muze upravit. Ne treba 100% ale na prvni pohled jo.

Aristolochia
Kecalka 176 příspěvků 19 inzerátů 12.04.18 15:38

Mám také skolioózu a hrb. Nikdy jsem to ale moc nevnímala. Od puberty jsem se snažila cvičit, někdy více, někdy méně poctivě. S nástupem do práce jsem přestala cvičit cviky na záda a občas cvičila jógu (tou člověk určitě nic nezkazí). S otěhotněním jsem přestala cvičit úplně. Porod a první tři roky po něm probíhaly bez problémů. Problém začal teď s nástupem do práce (zatím jen brigáda 2× v týdnu). Je to fyzicky náročná práce a mám takové bolesti jedné půlky zad, že si budu muset najít jinou práci (což u mě bude velký problém, protože nic neumím :oops: ). Jsem zoufalá a moc nevím co dělat.
Takže jediné, co můžu poradit, je cvičit, cvičit, cvičit, ať alespoň omezíš případné problémy v budoucnu.

Janulika
Kecalka 182 příspěvků 13.04.18 08:33

Ahoj, mám ten samý problém, ale protože jsem silnější a nenosím upnutá trička, není to vidět.
A děti zdravé mám 3 :)
Jedno přirozeným porodem, druhé sekcí ale protože byl prcek KP a třetí také normálně.
Neboj :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Gránský se bude ženit: Proč čekal s rozhodnutím osm let?

Moderátor David Gránský (26) se bude ženit! Konečně požádal svou dlouholetou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama