Skolióza a otěhotnění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.9.21 12:46

Skolióza a otěhotnění

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli se tu najde někdo s horší skoliózou, co normálně do roka otěhotněl? Nebo znáte ve svém okolí ženu, které se nedaří a ví, že je to kvuli skolióze? Snažíme se přes rok, všechny základní vyšetření v pořádku, tak se bojím, jestli to nebude tou skoliózou. Mám kolem/přes asi 30 stupňů, potíže s tím nemám, akorát trošku delší, nepravidelnější cyklus, ale nic hrozného (29-34).
Začala jsem cvičit metodu dle Mojžišové, zatím bez úspěchu.
Děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26462
27.9.21 13:01

Já mám skoliózu a čekám třetí dítě ( plus 2 potraty, takže sem otěhotněla 5×) a nikdy žádný problém, nejdelší snažení bylo ted u toho posledního, to trvalo cca půl roku, jinak většinou druhy max třetí cyklus bylo zaděláno. Podle mě na to skolióza nemá až tak vliv, akorát teda pak v těhotenství je to horší, záda bolí a nějakého většího cvičení se bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9136
27.9.21 13:11

Na otěhotnění vliv skolióza nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 09:26
@Kriss Tina píše:
Já mám skoliózu a čekám třetí dítě ( plus 2 potraty, takže sem otěhotněla 5×) a nikdy žádný problém, nejdelší snažení bylo ted u toho posledního, to trvalo cca půl roku, jinak většinou druhy max třetí cyklus bylo zaděláno. Podle mě na to skolióza nemá až tak vliv, akorát teda pak v těhotenství je to horší, záda bolí a nějakého většího cvičení se bojím.

A máte takovou tu horší skoliózu, že jste třeba v dětství nosila korzet?
Nevím jestli nemá moc vliv, protože když je i trochu vyrotovaná pánev, tak to muže posunout a dát nerovnováhy i vnitřní pohlavní orgány, aspoň podle mě :oops:
Samozřejmě bych byla šťastná, kdyby to vliv nemělo :)

• Citovat
  • Nahlásit
26462
28.9.21 10:05
@Anonymní píše:
A máte takovou tu horší skoliózu, že jste třeba v dětství nosila korzet?
Nevím jestli nemá moc vliv, protože když je i trochu vyrotovaná pánev, tak to muže posunout a dát nerovnováhy i vnitřní pohlavní orgány, aspoň podle mě :oops:
Samozřejmě bych byla šťastná, kdyby to vliv nemělo :)

Ne korzet jsem nenosila, jen jsem chodila na rehabilitace. Ale pokud doktori dělali testy a třeba i utz, tak by si všimli, kdybys měla orgány nějak posunuté :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
28.9.21 10:33

Já mám skoliozu do S a vím, že to bylo okolo 30°. Nosila jsem i kozret… No spíš jsem ho moc nenosila :oops: a doktor mi vždycky vyhrožoval jak budu v těhotenství trpět atd. Měla jsem to opravdu hodně špatné, ale vysvětlete někomu v pubertě jak bude pak trpět :oops:
V 28 jsem vysadila antikoncepci a za 3 měsíce otěhotněla a teď tu vedle mě leží měsíční brouček :srdce: a bolesti zad mě naštěstí ještě nikdy nenavstivili 8) ale myslim, že je to tím, že jezdím na koni a ty záda udržuje nejak v kondici. Tak budu doufat, že jednou nebudu trpět, tak jak mi doktor vyhrožoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 10:40
@Kriss Tina píše:
Ne korzet jsem nenosila, jen jsem chodila na rehabilitace. Ale pokud doktori dělali testy a třeba i utz, tak by si všimli, kdybys měla orgány nějak posunuté :nevim:

Právě děloha bývá často posunutá/vychýlená ale kolikrát to prý neřeknou, protože na to nemají řešení. Budu doufat že rehabilitace mi pomužou :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 10:44
@Alca1212 píše:
Já mám skoliozu do S a vím, že to bylo okolo 30°. Nosila jsem i kozret… No spíš jsem ho moc nenosila :oops: a doktor mi vždycky vyhrožoval jak budu v těhotenství trpět atd. Měla jsem to opravdu hodně špatné, ale vysvětlete někomu v pubertě jak bude pak trpět :oops:
V 28 jsem vysadila antikoncepci a za 3 měsíce otěhotněla a teď tu vedle mě leží měsíční brouček :srdce: a bolesti zad mě naštěstí ještě nikdy nenavstivili 8) ale myslim, že je to tím, že jezdím na koni a ty záda udržuje nejak v kondici. Tak budu doufat, že jednou nebudu trpět, tak jak mi doktor vyhrožoval

Super, mám radost :) Takové povzbuzení jsem potřebovala. :srdce:
Právě bolesti v těhotenství se nějak nebojím, taky se udržuju a cvičím a plánuju to i v případném těhotěnství. Jenom ať přijde.

• Citovat
  • Nahlásit
67
28.9.21 13:02
@Anonymní píše:
Super, mám radost :) Takové povzbuzení jsem potřebovala. :srdce:
Právě bolesti v těhotenství se nějak nebojím, taky se udržuju a cvičím a plánuju to i v případném těhotěnství. Jenom ať přijde.

Mě právě doktor říkal různé věci, ale o tom, že bych měla mít problém otěhotnět se nezmínil, tak nevím jestli to může mít nějaký vliv, ale nám to šlo skoro hned. Hlavní je na to moc nemyslet a být v pohodě a ono to určitě přijde. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
30.9.21 10:31

Ahoj, já se skoliózou bojuju od 11 let,,, od 13 jsem nosila(nenosila) korzet,,, holka v pubertě s korzetem 23hodin denně :pocitac: no to určitě :) ale bohužel pár dnů před 15 tými narozeninami jsem musela n operaci,,,mám 6 šroubů,,,v té době se to dělalo bokem aspoň tam kde jsem byla operována (Karviná) měla jsem páteř víc jak 45° vyhnutou…
Letos mi bude 30, je to 6 týdnů co jsem porodila zdravého kloucka,,,
Menzes jsem nikdy neměla pravidelny,,,pomohlo až pití čaje z kontryhelu a sledování ovulace testy…

Myslím že skolióza nemá na to vliv,,,
Pokud ano, skusit nějakého fyzioterapeuta, který a tímto pracuje,,,znám jednoho, který takto pomohl ne jedné k otěhotnění :)

Držím palečky :palec:

Jinak přes tehu jsem problémy neměla ale jakmile malý vykoukl na svět,,,záda mám dost zdevastované,,,nechci strašit ale mě se dost po porodu páteř zhoršila :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat