Školka daleko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
93
4.1.22 08:53

Školka daleko

Ahoj maminky,

za dva měsíce se stehujeme na vesnici k manželovým rodičům, kde plánujeme i postavit dům. Problém je, že v místní školce je plno, syn může nastoupit až od září a do současné školky do mesta je to 40km, kousek od toho má manžel práci. Můj dotaz zní, mám počkat do září? Nebo dojíždět do školky, kde aktuálně je, kde bych mimo jiné mohla chodit i do práce, nebo být půl roku doma na vesnici a počkat?
Mám opravdu dylema..

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24218
4.1.22 09:01

Jo, to je tvrdý dylema…..
Jestli budeš jezdit do města za prací, tak vezmeš dítě sebou. Nějak tomu dylematu nerozumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
4.1.22 09:05

@Janli A když bude mi praci jinde, tak dite obstara manzel. Taky nevim, co je na tom k reseni, ja takhle vozila ditko 80km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
4.1.22 09:06

Myslím, že tohle dilema bys měla řešit doma s manželem. Ve hře je příliš mnoho proměnných, které my neznáme (finanční situace, rodinná situace, prarodiče pracují?, seženeš v novém bydlišti práci, dojíždění autem x hromadnou dopravou, apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27764
4.1.22 09:11

@terka-com A manžel zvládá časově zavážet a vyzvedávat? Ty budeš pracovat po změně bydliště jak/kde?

Jako nechápu, z čeho někdo dokáže udělat issue. Nebo snad někomu přijde jako lepší sedět doma půl roku jako nezaměstnaný, protože je mu zatežko vozit dítě do školky a nutně ji potřebuje mít ubaráku?

A nebude problém od září, že třeba dítě místě bydliště nestihnete vyzvednoiut, pokud budete dojíždět za prací?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
4.1.22 09:21

Děkuji a omlouvám se se gramatickou chybu. Pracovala bych na 3/4 úvazek čili od 8 do 14:30. Já jen jesi to není dálka pro tak malé dítě. Manžel je OSVČ, čas mít nebude vyzvedávat, max dát do školky. :) Ale hned mi po přečtení reakci je lépe, opravdu bych nerada byla půl roku doma na zadku s tchýni :D, ta vyzvedávat může až bude chodit do školky tam :).

Měl to někdo podobné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
4.1.22 09:22

@j.a.n.i1 a jak to šlo? Nějaké rady, typy, docela mě ta představa děsí, aby malej netrávil celé dny jen jízdou v autě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
4.1.22 09:34
@terka-com píše:
@j.a.n.i1 a jak to šlo? Nějaké rady, typy, docela mě ta představa děsí, aby malej netrávil celé dny jen jízdou v autě.

Tak ja nejezdila denně, ale cca 1-2× v tydnu. A jit to muselo, ditku byly čerstvě dva, takze na vesnici mi ho nikdo nevzal. Vzala jsem rano spici ditko, prehodila do autosedacky a v Praze v soukrome skolce prevlikla, nakojila a pokracovala do prace. A ono si tam v klidu dalo misto snidane rovnou svacu a odpoledne ho vyzvedla. Denně bych s nim jezdit nechtela, na to mi tech 80 plus ja dalsich 20 uz prijde moc. Ale 40 po prechodnou dobu si představit umim i denně. A v září mi ho vzali ve 2 a 3/4 do nasi vesnicke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
4.1.22 09:36

@terka-com ale vzdyt je to 40km na vesnici. To neni 40km ve meste. V Brne jsme jezdili 10km kazdy den hodinu-u nas na vesnici mame 40km za 35minut… to neni zadna hruza a nic neobvykleho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7184
4.1.22 09:41
@terka-com píše:
Děkuji a omlouvám se se gramatickou chybu. Pracovala bych na 3/4 úvazek čili od 8 do 14:30. Já jen jesi to není dálka pro tak malé dítě. Manžel je OSVČ, čas mít nebude vyzvedávat, max dát do školky. :) Ale hned mi po přečtení reakci je lépe, opravdu bych nerada byla půl roku doma na zadku s tchýni :D, ta vyzvedávat může až bude chodit do školky tam :).Měl to někdo podobné?

Ale ty máš čas dítě vozit do skolky.. Ostatní si musíš rozhodnout sama, 40km je dost, mě by to nebavilo jezdit každý den, ale když není zbyti, není jiná práce, jiná školka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
4.1.22 09:58

S dítětem jezdíme každý den do školky, která je blízko práce a nemůžeme si to vynachválit. Velký přínos je, že spolu trávíme víc času, než kdybychom měli školku u domu. Komplet cesta nám trvá cca 45 minut z bytu až do školky, jezdíme MHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21407
4.1.22 10:04
@terka-com píše:
Děkuji a omlouvám se se gramatickou chybu. Pracovala bych na 3/4 úvazek čili od 8 do 14:30. Já jen jesi to není dálka pro tak malé dítě. Manžel je OSVČ, čas mít nebude vyzvedávat, max dát do školky. :) Ale hned mi po přečtení reakci je lépe, opravdu bych nerada byla půl roku doma na zadku s tchýni :D, ta vyzvedávat může až bude chodit do školky tam :).Měl to někdo podobné?

Tak zas je super, že můžete jezdit spolu, navíc 40 km, to jedeš jak dlouho? 30-40min? ráno to v autě zaspí a odpoledne pojedete zpět mimo špičku, to ti může vykládat, koukat z okna, svačit a za chvilku jste doma. Těch 40 km mi nepřijde nijak strašný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
4.1.22 10:14

Za měsíc to budu mít podobně…skolka (do naší vesnické se nedostal) u me práce cca 30 km cesty. Nejdřív se mi na to kyvnout nechtělo, ale teď se těším, jak si budeme užívat společný čas ve městě (bruslení, bazén…). Tak snad to tak půjde 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66442
4.1.22 10:20

@terka-com můj vozil syna denně 50 km, nejdřív do školky, pak do školy. Není to takový problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
4.1.22 12:26

Za mě je to docela daleko a to své děti vozím každý den 15km,40 bych určitě nechtěla a nezávidím dítku ten zbytečný čas se kterým jsou tady všichni spokojeni… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat