Jak vybrat správnou školku?

119
30.4.20 16:34

Školka. Vaše rady?

Ahoj, prosila bych o radu zkušenějsích matek. :)
Mám první dítě, které mi nastoupí v září do školky a řeším dilema. Nemám žádné hlídání, ani babičky, ani sestru nebo tak. Kamarádky mám, ale jsou všechny vytížené, takže nechci ani otravovat. Naštěstí mám manžela, který skvěle funguje, ale také je pracovně velmi vytížený. Řeším, zda dát dítě do školky, kterou mám relativně za barákem, ale reference nic moc nebo vozit do školky, která je od nás 7km. Velmi si jí chválí, skvělé učitelky, skvělá kuchařka, málo dětí. Auto mám, vozit můžu. Řeším ale situaci, kdy z naší vesnice musíme stále dojíždět a přemýšlím, co když se mi rozbije auto? Kdybych dala malou do naší školky za barákem, tak tam normálně dojdeme pěšky, ale takhle? Stejně tak do práce, u nás nic není, takže stále jezdit. Druhé auto má manžel, ale ten jezdí do práce už třeba v 5 ráno a auto potřebuje.
Pak se mi honí hlavou to, že nejsme zvyklé s malou být od sebe. Jsme solu stále, krom toho, kdy hlídá manžel. Malá nikdy nebyla na hlídání. Nevím, jak to zvládneme. Mám strach, že se jí nebude líbit. Ona je z těch dětí, které se potřebuje rozkoukat a pak už je to dobrý.
Chtěla bych poradit, jak zvládnout nový začátek? :) Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3350
30.4.20 16:37

My chodili v srpnu do skolky s malou, je tam takovy prazdninovejsi rezim, tak tretina deti a pani ucitelky mohly malou lip hlidat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19511
30.4.20 16:41

K té druhé části - zační jí socializovat a připravovat na školku, včera bylo pozdě. Jinak to pak bude pro vás obě náročné. K té první - ty nebudeš chodit do práce? Že bys jí brala cestou do práce autem, pak bych volila tuto variantu (v případě rozbití auta se to vždy dá operativně nějak řešit). Pokud budeš doma, tak bych volila školku bližší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
30.4.20 16:44

Malou socializuji od roka, jinak bychom se z toho zbláznili :) Chodila 2× týdně do školičky, kde si hrála s dětmi 3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19511
30.4.20 16:53
@Emmi02 píše:
Malou socializuji od roka, jinak bychom se z toho zbláznili :) Chodila 2× týdně do školičky, kde si hrála s dětmi 3 hodiny.

Tak to si trochu rozporuješ, nemyslíš?:
Pak se mi honí hlavou to, že nejsme zvyklé s malou být od sebe. Jsme solu stále, krom toho, kdy hlídá manžel. Malá nikdy nebyla na hlídání. Nevím, jak to zvládneme. Mám strach, že se jí nebude líbit.
Tak pokud chodila do školičky, není důvod, proč by to nezvládla, spát tam přes noc přece nebude, ne? ;) Většina školek podporuje aklimatizaci dítěte, u nás prťata chodí týden v 10:00, další týden po obědě a až pokud toto je v pohodě, tak mohou zůstat i na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
30.4.20 16:55
@unuděná píše:
Tak to si trochu rozporuješ, nemyslíš?:
Pak se mi honí hlavou to, že nejsme zvyklé s malou být od sebe. Jsme solu stále, krom toho, kdy hlídá manžel. Malá nikdy nebyla na hlídání. Nevím, jak to zvládneme. Mám strach, že se jí nebude líbit.
Tak pokud chodila do školičky, není důvod, proč by to nezvládla, spát tam přes noc přece nebude, ne? ;) Většina školek podporuje aklimatizaci dítěte, u nás prťata chodí týden v 10:00, další týden po obědě a až pokud toto je v pohodě, tak mohou zůstat i na spaní.

No já tam byla s ní, s ostatními maminkami. Děti si hrály spolu, byla tam učitelka, ale mámy tam byly taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11068
30.4.20 16:57

Z tvých příspěvků mi připadá, že spíš nevíš, jak to zvládneš ty. Já máš syna v jeslích od roka, jsou mu 2,5 r a už 6 týdnů mi tu denně brečí, že chce za dětmi. Pokud ti ji školka v 7 km vzdáleném místě vezme, není to na druhé straně republiky. Navíc, pokud musíš dojíždět denně do práce, tak auto budeš potřebovat tak jako tak a situaci budeš muset okamžitě řešit, kdyby k poruše došlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19511
30.4.20 16:57
@Emmi02 píše:
No já tam byla s ní, s ostatními maminkami. Děti si hrály spolu, byla tam učitelka, ale mámy tam byly taky.

Znovu se ptám, nastupuješ do práce? Pokud ano, tak jí holt nezbyde než to zvládnout, není co řešit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
30.4.20 16:58
@Aduš8 píše:
Z tvých příspěvků mi připadá, že spíš nevíš, jak to zvládneš ty. Já máš syna v jeslích od roka, jsou mu 2,5 r a už 6 týdnů mi tu denně brečí, že chce za dětmi. Pokud ti ji školka v 7 km vzdáleném místě vezme, není to na druhé straně republiky. Navíc, pokud musíš dojíždět denně do práce, tak auto budeš potřebovat tak jako tak a situaci budeš muset okamžitě řešit, kdyby k poruše došlo.

No to je pravda, já taky nevím, jak to zvládnu :) Je to pro mě nové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11068
30.4.20 17:01

@Emmi02 moje zkušenost - pro mě to bylo asi 100× horší, než pro malého. Ten tam napochodoval, okamžitě se s každým skamarádil a miluje to tam. Nikdy jsem neslyšela, že by nechtěl do školky. Jednou jedinkrát mi říkal, abych šla s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
30.4.20 17:04

@Emmi02 Nejlepší je mít školku blízko bydliste, nebo blízko práce, zase na druhou stranu 7km, neni žádná dálka někdo ani jinou bližší možnost nemá. Školka blízko bydliste má ještě tu výhodu, že děti se skamaradí a pak se navštěvují i mimo školku. Co se týče obav jestli zvládne malá školku, ty bez ní apod. Tak to je normální to prožívá každá máma, já se toho desila půl roku dopředu. Samozřejmě jsme to zvládly, dcera společenská, šťastná ve školce od prvního dne a já spokojená v praci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24325
30.4.20 17:22

Vybrala bych skolku, ktera se mi vic libi, auto nebudes mit porouchane snad denne a i kdyby, tak kdyz by den dva ve skolce chybela tak se prd stane. A s tim zvykanim bych zacla hned, je fajn deti zvykat na nekoho dalsiho co nejdřív, po nastupu do skolky uz muze být pozde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5722
30.4.20 18:22

My odvážíme do školky 6 km a v pohodě. Samozřejmě je lepší mít školku u baráku, ale my žijeme na vesnici, školku máme 2km a škola tu není dobrá. Navíc jezdíme za prací do města. Když jsem byla bez auta, tak jsem využila taxi, nebo autobus.. Ale stalo se to fakt asi třikrát, za ty dva roky. Jinak buď v klidu, já byla z toho taky hotová. Ale uvidíš, budeš ráda. Náš brečel asi měsíc, ale spíš to bylo takové divadýlko. Má tam kamarády a dost se toho naučil. Neumím si představit, že bych ho měla doma. Už teď otravuje se školkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3290
30.4.20 18:26

S autem mam neco podobneho. Pokud mam auto v servisu mam dovcu a jsem doma s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6220
30.4.20 21:37

Taky bych volila lepší školku, přeci jen, je to na pár let. My taky dlouho vybírali a malá nebyla zvyklá na děti vůbec, natož na cizí lidi a přes to se do školky hrozně těšila a během prvního týdne tam byla jako doma, a šlo to i bez breku. Dost pomohlo, že se dostala do třídy s většími dětmi. Otvírali tam ještě jednu třídu, kde byli jen noví tříleťáci a tam tedy skoro všichni miniminálně 14 dní každé ráno strašně plakali. Jinak u nás to dělají tak, že první týden tam dítě chodí jen na několik hodin, každý den víc a víc, podle toho jak to zvládá a první den můžou být rodiče i ve třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat