Školkovné pro předškoláky

154
13.8.08 14:21

Školkovné pro předškoláky

Nějak jsem nezaregistrovala, jestli bylo opravdu znovu zavedeno placení školkovného pro předškoláky, nepodařilo se mi to objevit ani v různých předpisech na netu. Nepochybně špatně hledám… Jakpak je to? Platí se tedy ten poslední rok před školou, nebo ne?

Díky za info
Daniela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.8.08 16:16

Už se musí platit, protože poslední předškolní rok už není povinný :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.8.08 18:02

no slyšela jsem, že je to až od školního roku 2009/2010?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.8.08 20:07

pry se uz plati - odkaz zadny nemam. Ja osobne bych platila i kdyby to povinne nebylo - mame uzasnou skolku, dcera se tam tesi a kde jinde mi postaraji se/nauci ji/vychovaji/pohlidaji dite za 500,– mesicne? Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
2.9.08 13:45

Ahojky,
tak dneska jsem se ptala paní učitelky, zda se už platí za předškoláky, nebo ještě ne a bylo mi sděleno, že prý ještě ne. Neptala jsem se přímo paní ředitelky, ale myslím, že by to paní učitelka měla vědět. No ale i tak se radši zeptám paní ředitelky, abychom pak nebyli vyloučeni kvůli nezaplacení školkovného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
2.9.08 19:48
Anonymni píše:

Ten nebyl povinný ani když předškoláci neplatili :wink:

Včera jsem dohledávala ve zprávách na netu a jediné, co jsem našla, že to začátkem července schválila vláda a chce to zavést od školního roku 2009/2010. Každopádně celým schvalovacím procesem to ještě neprošlo, takže zatím v zákoně změna není a zatím předškoláci neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
2.9.08 19:54
Les2311 píše:
Anonymni píše:

Včera jsem dohledávala ve zprávách na netu a jediné, co jsem našla, že to začátkem července schválila vláda a chce to zavést od školního roku 2009/2010. Každopádně celým schvalovacím procesem to ještě neprošlo, takže zatím v zákoně změna není a zatím předškoláci neplatí.

Před nějakým časem byl poslední půlrok předškolní docházky povinný

Školné pro předškoláky opravdu nestihli schválit, takže tento rok to maj ještě zadara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
2.9.08 20:13
amy píše:
Les2311 píše:
Anonymni píše:

Nj, ale to už musí být pěkných pár let dozadu a rozhodně to nesouvisí s ne/placením školného u předškoláčků :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
2.9.08 20:23
Les2311 píše:
amy píše:
Les2311 píše:
Anonymni píše:

Nj, ale to už musí být pěkných pár let dozadu a rozhodně to nesouvisí s ne/placením školného u předškoláčků :wink:

Ale jo, souvislost to mělo. Protože nemohli vyžadovat školné za něco, co bylo ze zákona povinné. Za základku se přece taky neplatí. Ale jak dlouho je to zpátky to už fakt nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.08 20:23

Tak jsem se odpoledne ptala té naší paní ředitelky a opravdu- je to sice schválené, ale nestihli to tak, aby to začlo platit už letos, takže letos je to ještě zadarmo a rodiče předškoláčků opravdu platit nemusí.
A co prý bude od příštího září je ve hvězdách, protože to prý zas můžou změnit, jako všechno mění a novelizují…
No alespoň toto pomůže- ten poslední rok.

Tak dobrou noc všem.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
2.9.08 20:28
amy píše:
Les2311 píše:
amy píše:
Les2311 píše:
Anonymni píše:

Ale jo, souvislost to mělo. Protože nemohli vyžadovat školné za něco, co bylo ze zákona povinné. Za základku se přece taky neplatí. Ale jak dlouho je to zpátky to už fakt nevím.

No, tak například loni nebo i vlastně letos se školné u předškoláčků stále neplatí, nicméně ti povinně do školky nechodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
2.9.08 20:36
Les2311 píše:
amy píše:
Les2311 píše:
amy píše:
Les2311 píše:
Anonymni píše:

No, tak například loni nebo i vlastně letos se školné u předškoláčků stále neplatí, nicméně ti povinně do školky nechodí.

Ale já Ti to neberu. Psala jsem jen jak to bylo. A kdyby náš parlament někdy taky pracoval, tak bylo školné uzákoněno včas a předškoláci by platili a docházka by povinná nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
2.9.08 20:57
amy píše:
Les2311 píše:
amy píše:
Les2311 píše:
amy píše:
Les2311 píše:
Anonymni píše:

Ale já Ti to neberu. Psala jsem jen jak to bylo. A kdyby náš parlament někdy taky pracoval, tak bylo školné uzákoněno včas a předškoláci by platili a docházka by povinná nebyla.

Ano, jako stejně, jako byla před tím, než Buzková pro předškoláky z mně nepochopitelných důvodů zrušila :wink:

MMCH snažím se dohledat, kdy že školka povinná byla a co jsem tak našla, tak minimálně od roku 1990 do současnosti školka rozhodně povinná nebyla (a dál jsem už nehledala). Tím spíš ta úvodní věta, na kterou jsem reagovala, postrádá smysl :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
2.9.08 21:35

Nemůžu tvrdit určitě, ale vloni na rodičovským sdružení ředitelka naší MŠ básnila o tom, jak to bylo super, když byl poslední půlrok školky povinný. Teď jí prý volají ředitelé ZŠ a stěžují si na prvňáčky, kteří nikdy nebyli v kolektivu. Z toho mě vychází, že to povinný bylo někdy nedávno. Ale asi teda nee. To je jedno.
Mě spíš zaráží jiný věci. Proč je školkovný v různých MŠ tak dost rozdílný? Proč je ve školkách tak málo inspekčních kontrol? A proč mám ze všech ředitelek MŠ , který jsem poznala pocit, že jsou královny na svém území a nikdo a nic s nima nehne?
Jaký máte zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
2.9.08 22:14
amy píše:
Z toho mě vychází, že to povinný bylo někdy nedávno. Ale asi teda nee. To je jedno.

No, tak jestli jí volají TEĎ a stěžují si TEĎ, tak asi ředitelka školky pěkně básní s cílem balamutit rodiče :lol: Od školního roku 2003/2004 mám postupně děti ve školce, tedy v posledních letech nebyla povinná stopro. A podle na netu dostupných údajů ani v letech předchozích až do revoluce.

amy píše:
Mě spíš zaráží jiný věci. Proč je školkovný v různých MŠ tak dost rozdílný?

Pokud vím, tak maximální školkovné je dané zákony a počítá se podle nákladů školky (max. 50% skutečného průměrného měsíčního neinvestičního nákladu na dítě bez započtení nákladů na platy). Různá školka - různé náklady. Navíc krom dotace od státu ještě na školky přispívají obce a tady to taky bude pravděpodobně v různých obcích různé, podle rozpočtu. Pokud přispějí víc, školka může od rodičů vybrat míň. A taky podle toho, co jsou rodiče ochotni platit, některá školka si troufne jít na povolené maximum, jiná se drží u země.

amy píše:
Proč je ve školkách tak málo inspekčních kontrol?

Nevím, zkusím hádat - nejsou lidi? :wink:

amy píše:
A proč mám ze všech ředitelek MŠ , který jsem poznala pocit, že jsou královny na svém území a nikdo a nic s nima nehne?

No… možná proto, že jsou královny na svém území? :wink: Ne, vážně. Já si na naši ředitelku nemůžu stěžovat, zatím jsem s ní problémy neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama