Sleva na auto ZTP/P

Anonymní
20.4.20 21:06

Sleva na auto ZTP/P

Dobrý večer,
jelikož už nám staré auto dosluhuje uvažujeme o koupi nového, popřípadě zánovního auta. Auto je pro nás nezbytnou součástí, potřebujeme ho pro syna se zdravotním hendikepem, máme ZTP/P.
Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nekupoval také auto a zda mu byla nabídnutá tato sleva a kolik to přibližně bylo? Jak postupovat? Jaké autosalony jste oslovili? Bohužel jsi na auto budeme muset půjčit a tak každá ušetřená koruna dobrá. Chteli bychom vyšší auto, ne nic drahého, prostě potřebujeme aby nám hlavně dobře sloužilo.
Prosím anonym, známý nemusí vědět o naší situaci, děkuji.
:palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2725
20.4.20 21:18
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
jelikož už nám staré auto dosluhuje uvažujeme o koupi nového, popřípadě zánovního auta. Auto je pro nás nezbytnou součástí, potřebujeme ho pro syna se zdravotním hendikepem, máme ZTP/P.
Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nekupoval také auto a zda mu byla nabídnutá tato sleva a kolik to přibližně bylo? Jak postupovat? Jaké autosalony jste oslovili? Bohužel jsi na auto budeme muset půjčit a tak každá ušetřená koruna dobrá. Chteli bychom vyšší auto, ne nic drahého, prostě potřebujeme aby nám hlavně dobře sloužilo.
Prosím anonym, známý nemusí vědět o naší situaci, děkuji. :palec:

Neexistují žádné slevy na auta pro ZTP, ale je možné zažádat o příspěvek na pořízení automobilu na ÚP… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 21:18

Co já vím tak pokud je tam /P tak slevy dává Škodovka a Opel kolem 15%. Určitě to, ale chce oslovit i další automobilky, podle mě dávají i ostatní. Chce to zavolat do autosalonu a poptat se. Mají s tím zkušenosti a hned poradí. Bohužel to většinou dávají na nová auta a na zánovní ne.
Jaký má syn hendikep? Pokud má těžkou vadu pohybového aparátu, tedy je nechodící, můžete taky zažádat o příspěvek na zvláštní pomůcku, na auto.

• Nahlásit
  • Citovat
3945
20.4.20 21:19

https://www.pohyblivost.cz/…-vozidlo.php

není to sleva od prodejce, ale je to příspěvek od státu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
20.4.20 21:24

Nám nabízela škoda a Kia. Ale i se slevou jsme byli pořád na částce, kterou jsme si nemohli dovolit. Potřebovali jsme automat. Nakonec máme Daciu. Slevu dávají tak 2-5&. Při jejich cenách víc nemůžou. Jsme spokojeni.Ted to budou 4 roky. Jo a ještě se vrací při koupi nového auta DPH, ale až po zaplacení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
20.4.20 21:25

Ja mam syna s tezkym mentalnim postizenim a prispevek na porizeni auta jsem dostala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 21:26

Na zvláštní pomůcku od státu nárok nemáme určitě. Syn má problémy s nohami, nosí ortézy, neujde delší vzdálenosti. Do školy a ze školy nedojde, takže ho vozíme každý den+cesty po doktorech a rehabilitace.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.4.20 21:29

@marietx A jak jste s Dacii spokojeni? Jaký máte typ? Taky u nás přichází nejvíce v úvahu, ale spousta lidí nám ji rozmlouvá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
6289
20.4.20 21:33
@Anonymní píše:
Na zvláštní pomůcku od státu nárok nemáme určitě. Syn má problémy s nohami, nosí ortézy, neujde delší vzdálenosti. Do školy a ze školy nedojde, takže ho vozíme každý den+cesty po doktorech a rehabilitace.

Jo to neni tezka vada pohybovyho aparatu? Ach jo, ti urednici by se meli jit bodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
20.4.20 21:52
@Anonymní píše:
@marietx A jak jste s Dacii spokojeni? Jaký máte typ? Taky u nás přichází nejvíce v úvahu, ale spousta lidí nám ji rozmlouvá :nevim:

My jsme spokojeni, taky nám hodně lidí rozmlouvalo. Tento rok to bude 4 roky co jí máme. Jen v servisu nám na 2 leté prohlídce nevyměnil co měli a zaplatili si. Dozvěděli jsme se až u našeho automechanika. To si myslím, děje i jinde. Jinak máme Logana MCV 1.4 automat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
20.4.20 21:57

Ja mam Superba v automatu a parada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
20.4.20 21:58
@marietx píše:
My jsme spokojeni, taky nám hodně lidí rozmlouvalo. Tento rok to bude 4 roky co jí máme. Jen v servisu nám na 2 leté prohlídce nevyměnil co měli a zaplatili si. Dozvěděli jsme se až u našeho automechanika. To si myslím, děje i jinde. Jinak máme Logana MCV 1.4 automat.

A kolik máte najeto? Má to už konečně pozinkovanou kastli? Já to před pár lety koupil v lepší výbavě v manuálu pro firmu jako levný služební auto a přišlo mě to hodně draho… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
21.4.20 05:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
21.4.20 05:33

@bse.pedro Zatím jenom 60000. Snad budeme mít štěstí dál. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
21.4.20 05:39
@marietx píše:
@bse.pedro Zatím jenom 60000. Snad budeme mít štěstí dál. ;)

A tak to asi jo… Když s tím prakticky nejezdíte a máte to garážovaný… Já s tím taky jezdil pár měsíců, včetně delších cest - Německo, Rakousko, kolem 4-5000km měsíčně, parkování venku a za necelý dva roky musel jít pryč, za další dva roky by se rozpadl… :roll: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama