Slíbí, ale nesplní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.21 21:56

Slíbí, ale nesplní

Dobrý den, chtěla jsem se tu zeptat na názor.

S přítelem jsme sice krátce, ale od počátku se děje to, že něco naslibuje, ale - jak se říká - skutek utekl.

Měl narozky, dostal od sestry nějaké speciální hovězí maso na steak, říkal, přivezu, uděláme. Už je to 4 měsíce a nic. Chci si koupit nové kolo, tak slíbil, že se zeptá u nich v práci nějakých cyklistů - je to 3 měsíce a nic. Pil u nás kafe a nechutnalo mu. prý jejich šéf kupuje nějak výhodně dobré a chlapi prý si to od něj kupují za nákupku - říkal - koupím - a nic. Opravit nějakou drobnost v koupelně (bylo třeba koupit 1 díl) mu trvalo 1,5 měsíce a stejně to není dobré. Některé další věci, které slíbil, jsem mu připomínala, dokonce si to napsal na papír, aby nezapomněl - a nic.
Kámoška mi říkala, že to může být prý pasivní agrese - pak to prý člověka donutí si všechno zařídit sám a on má pohodu, klídek, zatímco ženská lítá.

Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22522
18.11.21 22:03

Tohle dělá strašná spousta lidí, já bych s někým takovým žít nemohla, nesnáším to. Kecalové, slibotechny, co mě trvalo času, než jsem lidem přestala věřit ty jejich kecy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9984
18.11.21 22:03

Ženský, míň čtěte ty články v Ona dnes, už z toho blbnete. Udělat ze slibotechny pasivního agresora, na to by neměl fantazii ani chudák Verne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9057
18.11.21 22:06

Na pasivní agresi bych to neviděla, to by to sám od sebe nenadhazoval. Ale výsledek je stejný, jen tak plácá a v podstatě je mu to jedno. Jak se říká - slibem nezarmoutíš, ale je pasivní a příliš líný na to, aby se vzmohl k nějaké aktivitě. Osobně takové lidi nemám ráda a rozhodně bych tohle doma nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33801
18.11.21 22:17

Zrejme se ridi heslem Slibem nezarmoutis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
18.11.21 22:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla jsem se tu zeptat na názor.

S přítelem jsme sice krátce, ale od počátku se děje to, že něco naslibuje, ale - jak se říká - skutek utekl.

Měl narozky, dostal od sestry nějaké speciální hovězí maso na steak, říkal, přivezu, uděláme. Už je to 4 měsíce a nic. Chci si koupit nové kolo, tak slíbil, že se zeptá u nich v práci nějakých cyklistů - je to 3 měsíce a nic. Pil u nás kafe a nechutnalo mu. prý jejich šéf kupuje nějak výhodně dobré a chlapi prý si to od něj kupují za nákupku - říkal - koupím - a nic. Opravit nějakou drobnost v koupelně (bylo třeba koupit 1 díl) mu trvalo 1,5 měsíce a stejně to není dobré. Některé další věci, které slíbil, jsem mu připomínala, dokonce si to napsal na papír, aby nezapomněl - a nic.
Kámoška mi říkala, že to může být prý pasivní agrese - pak to prý člověka donutí si všechno zařídit sám a on má pohodu, klídek, zatímco ženská lítá.

Co si o tom myslíte?

Myslím si o tom to, že nechápu, co tě u něj drží. Jako tohle mi někdo takhle udělat víckrát, můj zájem spadne na nulu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
18.11.21 22:29

Tohle nesnáším, ale abych našla nějaké vysvětlení (kromě toho očividného, totiž že je to lenoch a slibotechna), tak od známých co mají ADHD vím, že s tímto mají všichni problém.

Dospělý to navíc kolikrát nemá diagnostikované, protože když byl mladý, tak se to ještě neumělo tak poznat. Takže i tohle je variant, a jsou pak strategie, jak to ty lidi zvládají (fakt za to nemůžou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
18.11.21 22:32

Tyhle typy lidí nesnáším, takže dlouhodobý vztah by u mě byl nereálný ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
18.11.21 22:48
@Anonymní píše:

Měl narozky, dostal od sestry nějaké speciální hovězí maso na steak, říkal, přivezu, uděláme. Už je to 4 měsíce a nic.Chci si koupit nové kolo, tak slíbil, že se zeptá u nich v práci nějakých cyklistů - je to 3 měsíce a nic. Pil u nás kafe a nechutnalo mu. prý jejich šéf kupuje nějak výhodně dobré a chlapi prý si to od něj kupují za nákupku - říkal - koupím - a nic. Opravit nějakou drobnost v koupelně (bylo třeba koupit 1 díl) mu trvalo 1,5 měsíce a stejně to není dobré. Některé další věci, které slíbil, jsem mu připomínala, dokonce si to napsal na papír, aby nezapomněl - a nic.

Co si o tom myslíte?

Tak buď ho už snědl a nebo třeba přijde časem to maso naproti samo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
19.11.21 04:33

Prostě líný jak veš a vycurany jak beruška.

Jinak dobré téma. Zrovna jsem nad tím tuhle přemýšlela. Jednáme kvůli prodeji pozemku se starostou a on neustále posouvá termíny schůzek. Včera chudák zase onemocněl. Mě to šíleně vytáčí, protože takové to slibovani a neustále meneni termínu na poslední chvíli je podle mě nevychovanost na². Dřív, když lidi neměli mobily, víceméně platilo, co se dopředu domluvilo, ne že změna 10 minut předem. Slibovani a neplnění závazků svědčí o neucte k lidem. A nadto jak už dlouho stavíme, toto zažíváme imrvere, pořád se něco slibuje, oddaluje.

Já bych za partnera takového člověka nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39407
19.11.21 07:44
@Liberalissima píše:
Tohle nesnáším, ale abych našla nějaké vysvětlení (kromě toho očividného, totiž že je to lenoch a slibotechna), tak od známých co mají ADHD vím, že s tímto mají všichni problém.Dospělý to navíc kolikrát nemá diagnostikované, protože když byl mladý, tak se to ještě neumělo tak poznat. Takže i tohle je variant, a jsou pak strategie, jak to ty lidi zvládají (fakt za to nemůžou).

Aha, než si přiznat, že je slibotechna a lenoch, tak budu raději tvrdit, že je chudinka nemocná, jo? To je šílenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
19.11.21 08:14
@Anonymní píše:

Co si o tom myslíte?

Pak se ho nezeptáš kde je ta káva a další věci? Necháš to vyšumět? Pro mě by to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
19.11.21 09:17

U nás se říká, že slíbené platí 30 let.

Neboj, dočkáš se. :lol:

A teď vážně. Proč mu to nepřipomeneš? Někteří lidi jsou extrémně zapomnětliví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
19.11.21 09:22
@inkakřivák píše:
Aha, než si přiznat, že je slibotechna a lenoch, tak budu raději tvrdit, že je chudinka nemocná, jo? To je šílenost.

Prosimtě ty konkrétně na mě radši vůbec nemluv, ty jsi z generace, kde dyslektiky ještě mlátili za chyby, minimálně mentálně. Z celého emimi neznám nepříjemnější, zakyslejší a míň tolerantní osobu než jsi ty, fakt ti radím si mě nevšímat (jako to dělám já, když někde vidím ty tvoje řeči).

Pro ostatní, na dovysvětlení: Tady jsou dvě možnosti. Jedná pravděpodobnějsí, že je to slibotechna. Druhá sice méně pravděpodobná, ale totálně možná, že má ADHD a protoze ho vychoval někdo jako tady paní Křivák, kdo mu radši flákl než aby řešil PROČ nefunguje, tak se na to nepřišlo.

Co z toho to bude, a jestli jí to vůbec zajímá, a jestli je ochotná to snášet (já bych nebyla) - to si musí zakladatelka rozhodnout sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39407
19.11.21 10:58

@Liberalissima Bodejť že jo. Ještě jsi zapomela, že jsem pracovala jako bacharka! Takže jo. Trefila to. Omlouvám dál lenost nemocí. On je to totiž příznak spousty chorob, absolutní nechuť k práci. To věděl už Jerome Klapka Jerome.
A mimochodem reagovat budu kdy chci, jak chci a na koho chci. I kdybys měla vyletět z kůže a puknout vzteky. To já umím, naučila jsem se to při práci na Mírově! :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat