Jak mám muži vysvětlit, že o domácnost se musí starat i on?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.21 15:46

Jak mám muži vysvětlit, že o odmácnost se musí starat i on?

Začnu… já a přítel. Původně se nastěhoval ke mně a k mému pejskovi (zlatíčko z útulku). Pořád jenom mačká telefon. Ale já bych to i zkousla, holt doba. Jenže příklad. Já doma dělám vše. On občas vyčistí robotický vysavač (musí jezdit 1× denně) a 4× týdně k tomu vysávám i normálním, bo psí chlupy…, jendou až dvakrát za měsíc uvaří a pustí pračku. Skládám už to já. Zbytek dělám já. Všechno. Mám ráda čisto, takže uklízím poměrně dost, ale to mi nevadí, za to si můžu sama. Ale dnes měl přítel dovolenou a zítra má taky a zapomněl na to (zjisitl to v uterý odpoledne) tkže plány žádný, já musím pracovat. Tak vstával v půl 11, jel si v klidu pro oběd, koupit novou bundu, pak jsem ho poprosila (pracuji z domova), zda by skočil přes ulici pro mléko ke kafi, že došlo a já mám zachvilku duležitý termín a musím se připravit a kafe by bodlo. No seděl na gauči a telefon. Neustále řeší blbosti s kamarády. Včera jsme byli na večeři, přijeli jsme domů v půl 8, já myslela, že si zapálíme svíčky, dáme sekt, sedneme si na gauč a něco si pustíme, nebo si budeme povídat… No. Zapadl k počítači do pracovny hrát hry s kamarády. Jako skoro každý večer. Tak mu říkám, at přijde, že jsem udělala svíčky, vychladila sekt…a on at mu naleju a přijdu 8o koukat, jak hraje. A dneska udělal kulový, chtěla jsem aby dodělal lišty, co dělá už skoro rok! A pustil robota na vytírání. Nic. Ještě mi vyčetl, že jsem vzteklej rapl. Ale já mám někdy pocit, že je to jak s dítětem :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3388
18.11.21 15:50

Mas blbouna co na tebe haze bobek, a ještě k tomu jseš celkem ma. gooooor na pořádek :P to je super kombinace :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10938
18.11.21 15:52

No je to velké dítě, ale takovýho sis našla, tak nevím co se divíš. :nevim: holt někteří jsou v domácnosti nepoužitelní :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
18.11.21 15:53
@Anonymní píše:
Jak mám muži vysvětlit, že o odmácnost se musí starat i on?

Existuji-li otazky, na ktere jeste nikdo nenasel odpoved, patri tato urcite mezi ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
18.11.21 15:54

Zaprvé, podívej se na jeho rodiče, jak fungují a hlavně na tatinka, na 99% bude stejný. Za druhý, nedelej z něho ženskou, i když je jasné, že se těžce nudí, proto na tebe hazi bobek. Zvaž, jestli ti to za to stojí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
18.11.21 15:55

Dle popisu je to idealni muz do zivota… doporucuji k nemu jeste si upichnout tak dve nebo tri ditka a muzes si to rovnou hodit :mrgreen: Uprimne bud at dospeje a prevezme svoji zpdpovednost nebo ho vypoklonkuj zpet do mamahotelu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15916
18.11.21 15:57

Neboj. Až zjistí, že je potřeba něco udělat, tak to udělá. Jen ta potřeba je u každého jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661

Ještě nevyzrál pro vztah, bohužel. Žádné extrémy po něm nechceš, ale ten člověk si k tomu musí dojít sám časem :nevim:

Jestli ho máš hodně ráda, zkusila bych s ním na tohle téma hodit řeč a uvidíš, jestli tě bude skutečně vnímat a mít snahu k nějakému kompromisu, pak by to nebylo ztracené. Ale pokud bude defenzivním, případně vše odkýve a nezmění se nic, tak bohužel, nemá to smysl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6527

Je to sobecky lenoch, hlavne s nim nezakladej rodinu, zblaznila by ses. Pokud nic nedela ani po roce, co s tebou bydli, nebude pravdepodobne ani delat nic v budoucnosti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10938
18.11.21 16:00
@zoidberg píše:
Neboj. Až zjistí, že je potřeba něco udělat, tak to udělá. Jen ta potřeba je u každého jiná.

Tak u nás je to stejný. Jen ta moje potřeba nastupuje tak 14 dní poté, co tu potřebu má moje žena. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
18.11.21 16:08

Obávám se, že tady nepomůže nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10057
18.11.21 16:10

Máš ho v dlouhodobé péči a bereš na něj nějaký státní příspěvek? Pokud ne, není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
18.11.21 16:13
@suzka1 píše:
Zaprvé, podívej se na jeho rodiče, jak fungují a hlavně na tatinka, na 99% bude stejný. Za druhý, nedelej z něho ženskou, i když je jasné, že se těžce nudí, proto na tebe hazi bobek. Zvaž, jestli ti to za to stojí ;)

Jak z nej dela ženskou? Kvůli tomu, ze má uklízet i on?

Jinak to extrémně častý vysavani zní děsive, ja mám rada čisto, ale kdybych měla roboticky vysavač, tak by mi to 2× - 3× týdne stačilo :nevim: každopádně tvůj přítel mi přijde do života spis na obtíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@suzka1 píše:
Zaprvé, podívej se na jeho rodiče, jak fungují a hlavně na tatinka, na 99% bude stejný. Za druhý, nedelej z něho ženskou, i když je jasné, že se těžce nudí, proto na tebe hazi bobek. Zvaž, jestli ti to za to stojí ;)

Tedy muj manzel nastesti uklizel a varil u mne doma drive, nez jsem poznala tchana. Jinak bych utikala milovymi kroky a prisla o super chlapa. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2307

Jak dlouho jste spolu? Bydlel předtím sám, se spolubydlícím nebo u rodičů? Měl předtím nějaké povinnosti stran péče o domácnost? Pokud byl vychováván tak, že všechno doma dělali rodiče, a pak si nezkusil bydlet sám, kde se samo neuklidilo nebo nenavařilo, tak Tě bohužel čeká dlouhá a trnitá cesta :-(. Znáš se s jeho rodiči? Může mu třeba někdo lehce „domluvit“? Obvykle partneři líp naslouchají kamarádům nebo svým rodičům než partnerkám, od nichž „výchovu“ těžce nesou… Mně by tedy spíš vadilo to pasivní konzumování času, a to i času společného, kdy dá přednost počítači a telefonu před reálnou osobou ve svém životě :-(. Podle toho, jak dlouho jste spolu, jak Vám to klape v jiných oblastech, jak moc s ním počítáš do budoucna, bych zvažovala, zda vychovávat nebo raději pustit k vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat