Odměna jako složka výplaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 26.03.18 10:41
Složky výplaty

Dobrý den,
chci se zeptat, u pohovoru mi byla slíbená částka, ale ve smlouvě je částka o 6 tisíc menší + 0-100% odměny dle výkonu práce. Byla jsem hned za účetní a ta mi říkala, že vždy dostanu slíbenou částku. Při první výplatě jsem opravdu dostala slíbenou částku. Chci se zeptat jaké to má pro mě výhody nebo nevýhody? Kromě toho, že nevím kolik další měsíc dostanu. A jestli to je normální?

Děkuji

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 26.03.18 10:44

@Klarka1993 velká nevýhoda - můžeš dostat jen to, co máš ve smlouvě.. otázkou totiž je, jestli na provize dosáhneš každý měsíc - tedy na odměny :think: můžeš dostat první 3 měsíce, pak Ti řeknou, že málo makáš, nedostaneš odměny, ale dle smlouvy je to OK. Já mám ve smlouvě přesně specifikovaný základ plus tabulku provozního systému, který si sama můžu kontrolovat. Takže dostanu to, co fakt odmakam

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 26.03.18 10:46

Zaměstnavatel ti musí zaplatit jen to, co máš ve smlouvě. Ten zbytek ti zaplatit může, ale nemusí.

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 26.03.18 10:52

A podle čeho se mi pak bude počítat např. mateřská nebo nemocenská?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 10:53

Jsem zamestnavatel a taky tohleto delam. Ale nedavam finance ani do smlouvy, ale do mzdoveho vymeru, abych odmenu mohla kdykoliv menit. Pokud je to ve smlouve, musi s tim zameatnanec souhlasit. Je to legalní. Mame narokovou - fixni cast mzdy a nenarokovou- osobni ohodnocení a premie. Je to z toho duvodu, ze kdyz nejsem spokojena s tim, jak nekdo pracuje anebo dela veci, co se mi nelibi, mam na nej paku. Za celych 6 let, co mam firmu se stalo pouze 1×, ze by zamestnanec nedostal vše- narokovou i nenarokovou slozku mzdy a to v pripade, ze ani po třech upozornenich pouzivali zamestnanci mobil v praci. Vypisovali si na fb. Strhla jsem jim 500kc a byl klid. Mobil uz pouzivaji opravdu vyjimecne. Takze ono zalezi, proč to zamestnavatel ma takto koncipovane. Ja to vsem rikam uz pri pohovoru, aby vedeli, ze pri problemech se muze stat, ze jim neco strhnu. Ale nasi zamestnanci jsou super a dostávají premie kazdy mesic jeste nad rámec.

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 26.03.18 10:54
@Klarka1993 píše:
A podle čeho se mi pak bude počítat např. mateřská nebo nemocenská?

Ta se počítá z prumerneho mesicniho vydelku, ne z toho, co mate ve smlouve. Takze v pohode.

Klarka1993
Povídálka 31 příspěvků 26.03.18 10:56

@sediza tak aspoň že tak, děkuji :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >