služby PPL

12141
19.2.08 15:20

služby PPL

Ahojte všichni, potřebuji poradit. Zase :oops: . Může řidič firmy PPL požadovat při dodání objednaného a zaplaceného zboží požadovat po příjemci tak citlivé údaje, jakými jsou číslo OP nebo rodné číslo? Nějak nevím. Svůj dotaz jsem už poslala (podotýkám, že poprvé a tak trochu i ze zvědavosti, jestli se tím bude někdo zabývat) do pořadu ČT Testoviny, ale zatím se mi nedostalo odpovědi. Manžel si totiž objednal u jedné firmy nějaké náhr. díly k počítači, přivezlo to PPL a zase požadovali číslo OP nebo rodné číslo. Dneska byl ten řidič tak ofrklý, že chtěl mou občanku do ruky, což se mi absolutně nelíbilo a nedala jsem mu ji. Obořil se na mě, že chce tedy číslo OP, tak jsem schválně nadiktovala nějaké jiné číslo. Co myslíte, mají právo na tyhle údaje? Poradíte někdo? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.08 15:31

Ahojky,
neznám správnou odpověď. Ale myslím si toto: na RČ určitě nárok nemá, ale jestliže doručuje zboží, za které již nevybírá peníze (zaplaceno předem), tak nějakým způsobem musí ověřit příjemce, aby v případě problémů se dalo dohledat, kdo vlastně zásilku přejal. Pokud je zásilka doporučeně/doporučeně do vlastních rukou, tak u České pošty taky chtějí občanku.
Takže já bych ukázala občanku a nadiktovala číslo, pravděpodobně bych asi dovolila zkontrolování či samostatné opsání si čísla = dala bych ji do ruky a nebo bych ji držela, aby si to sám opsal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
19.2.08 15:37

Ahoj, mi PPLkou naposledy odebírali někdy na podzim, ale nepamatuju se, že by po mě pán chtě OP. Myslím, že chtěl rodný číslo, ale já mu dala jen datum (prostě 12:5.1984) a stačilo to. Ale nejsem si fakt jistá, někde jsem to takhle psala, ale jestli zrovna u něj.
Zkus PPL centrálu a zeptej se na to… :idea:

http://www.ppl.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
19.2.08 15:58

Já si osobně myslím, že na to právo má. Přece musí zkontrolovat, komu to dává. Jinak je to pak on, kdo je zodpovědný za ztrátu zásilky. To by si pak mohl on klidně falšovat podpisy a vymýšlet čísla OP, tak jako zakladatelka diskuse, a balíky si vesele štosovat doma.
Já tedy ani nevidím absolutně žádný důvod, proč bych mu nemohla OP ke kontrole půjčit. Zvláště když u něj stojíš a díváš se, co si opisuje.
Nevím, jestli je to má lehkovážnost, ale někdy nechápu paranoiu některých lidí …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
19.2.08 16:35

staci se podivat na obchodni podminky PPL http://www.ppl.cz/…podminky.doc v nich je uvedeno toto:
6. Příkazce je povinen jmenovitě uvést na etiketě zásilky oprávněnou osobu, které má být zásilka předána. Tuto osobu bude zasílatel kontaktovat a bude vyžadovat převzetí zásilky poté, co oprávněná osoba prokáže svou totožnost. Osoba příjemce je povinna potvrdit převzetí zásilky svým podpisem na dokladu zasílatelem k tomuto účelu určenému a opatřit razítkem přijímající společnosti nebo fyzické osoby, pokud takovéto vlastní. Pokud razítko nevlastní, je osoba příjemce povinna doplnit číslo občanského průkazu.

• Nahlásit
  • Citovat
212
19.2.08 17:03

Evikk,
nenapsala bych to lépe! :-)
Trudi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
19.2.08 18:34

ahoj

někdy to po mě taky chtějí - dám jim číslo OP - RČ nikdy - v kombinaci s podpisem je to dost ošemetné:o) pokud někomu nechci dát údaje a nechci tropit rozruch, nadiktuju je špatně:o)

dnes u nás byl toptrans a ti nechtějí nic:o) jen podpis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
19.2.08 21:32

Ahoj
Zrovna dneska mi PPL přivezli zásilku.Vzal si peníze,dostal podpis a odevzal balíček.Nic víc,nic míň. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
19.2.08 22:57

To že jsi za ten balíček zaplatila, tak je více než jasný důkaz převzetí zásilky z Tvojí strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
20.2.08 08:42

Po mně také chtěli RČ nebo číslo OP. Taky jsem se nad tím zarazila, ale co dělat…Krom toho mě u této společnosti zaráží i to, že nedávají automaticky žádné příjmové doklady o tom, že od nás přijali peníze. Musela jsem si o doklad říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
20.2.08 08:52

Ahoj, pořad Testoviny už neexistuje, je zrušen, budou dávat jen Černé ovce. Já bych se zkusila zeptat přímo na SOS - Sdružení Ochrany Spotřebitelů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
20.2.08 08:57

Jo a já jsem si vzpomněla, že jsem se jim podepisovala na takovou krabičku, umělou tužkou na displey. Něco jako elektronický podpis. Takže nic jinýho po mě myslím ani nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
20.2.08 09:45

Děkuju za odpovědi. Všem. Jen mám potřebu se obhájit: Bylo to poprvé, co jsem něco (v mém případě číslo OP) nějakým způsobem zfalšovala. Spíš jsem se zakoktala a spletli jsme to číslo oba - já i ten řidič. Rozhodně nejsem nějaký podvodník. To jen k mé obhajobě. A paranoidní taky nejsem, jen opatrná, což mi dneska příjde celkem normální. Každopádně jsem chtěla poděkovat všem, kdo mi poradil - děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
7.4.13 22:03

Zdravim, jak to vlastne je s balikem posilanym PPL? Tím myslím: našla jsem si na inzerci koberec, bydlim dost daleko od pani ktera koberec prodava, tak me napadlo že by mi to mohka pislat takhle, jenže pani s tim nemá zkušenist ja vlastně také ne :-) musí jit asi na poštu nebo zavola nějakemu dopravci? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama