Směrem k rozvodu

21.10.20 13:40

Směrem k rozvodu

Ahoj, musím sa s niekým o tomto podelit a rád by som poznal aj iný názor. Sme s manželkou už 3 roky, mám spolu ročné dieťa. Prežívali sme menšie aj vačšie krízy. Ona je doma na materskej, ja chodím do práce a všetky účty za domácnosť a pre malého plienky, mliečko, kašičky a podobne ťahám ja. Zarábam nadštandartne, ale k tomu samozrejme prislúcha aj množstvo práce, teda z práce chodím okolo 17:00 domov. Máme starší rodinný dom. Manželka ma neustále kritizuje za niečo, a keď niečo napravím tak si nájde zase niečo iné. V prvom rade všetka česť a rešpekt matkám, ktoré sa starajú o deti, hlavne keď sú živé striebra a všetko ich zaujíma. Rešpektujem a obdivujem koľko to stojí úsilia, nervov, odriekania a podobne. Fakt obdivujem a vážim si to. Keď prídem domov z práce, tak si neustále zoberem malého, hrám sa s ním, bláznime sa, prebalím ho, nakŕmim ho. Mnohokrát si ho zoberem a ideme sa prejsť. Robím to preto, lebo som rád s malým a aj preto Cez víkendy koľkokrát nechám manželku vyspať a som s malým. Viem, naučil som sa to malého prebaliť, nakŕmiť, umyť a všetky tieto veci. Keď nie som s malým tak robím okolo domu, maľujem, stierkujem, urobili sme zámkovú dlažbu A teraz manželka ma neustále kritizuje že sa nevenujem malému tak často ako by som sa mal, že som lenivý a nerobím okolo domu ako by som mal, že aj keď som s malým tak som na telefóne, čo maximálne odpíšem na whatsupe keď je niejaká urgentná záležitosť v práci, lebo tie peniaze čo zarábam nespadnú len tak z neba. a vrchol tohto všetkého je to, že som našiel sms správy, kde si píše z kamarátom svojím ako půjdu na kávu a ako sa pomilujú a podobne. Nemal sme sex odkedy zistila, že je tehotná, ale ja som veľakrát chcel, ale rok aj pol mi hovorila že nechce, lebo sa jej od půrodu hnusí aj pusa, že má niejaký blok, čo som chápal a rešpektoval. Navyše mala ženské problémy od půrodu. čakal som a neriešil si milenku ani nič podobné a potom posledný polrok je to o tom, že je unavená z malého a že nechce a je rada keď si ľahne spať. A potom nájdem smsky ako si rieši bokovku a pritom som jej x krát hovoril že půjdeme niekde na víkend len my dvaja, malého dáme ku svokrovcom a ona na to stále že peniaze potrebujeme na iné veci. Ja som dva roky ako taký dement čakal a rešpektoval a vážil si to že sa o malého stará a že to nie je med lízať, tak je logické že je unavená. A potom si prečítam že ona vlastne má chuť na sex, ale nie so mnou. Toto isté urobila aj predchádzajúcemu chlapovi so mnou, teda keď bola ešte s ním ale už im to nefungovalo rok, tak sme boli ako kolegovia na výlete a tam chcela so mnou sex, ktorý som stopol, že ja nechcem byť súčasťou vzťahového trojuholníka. A tieto veci čo som si prečítal v tých SMS správach mi dosť ublížili, pretože ja takisto dva roky nemám život. Nechodím po baroch za kamarátmi a ani nechcem. Som nastavený že moj život je práca, aby sme mali čo jesť, kde bývať, aby malému nič nechýbalo a moja rodina. A najviac ma trápi můj syn, pretože je to najlepšie čo ma v živote postretlo a ja chcem byť jeho otcom, nie jeho sponzor, ktorý mu pošle výživné každý mesiac. Keď sa stane to, že půjde ona aj s ním 400km ku rodičom, čo je 3,5 hodiny cesty autom, lebo nie je tu viazaná žiadnou prácou, tak to už ho budem vídať fakt len sporadicky a fakt neviem čím som si toto zaslúžil.. Prosím teda o váš názor, že to čo robím je fakt tak málo, alebo som na chybe ako ona tvrdí alebo čo. Potrebujem sa o tom proste s niekým porozprávať a vypočuť si jeho názor. Ďakujem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3439
21.10.20 13:57

Wtf??
to jako skutečně??
Pokud je to pravda, tak okolí „skáče tak vysoko“, jak jsi dovolil.. udělal jsi ze sebe bezpohlavního sponzora domácnosti… Ženě bych dala „nůž na krk“ a začla nějak znovu a líp, včetně toho, že ona má evidentně moc času, takže ona do práce, malý do jeslí…

Ona ví, že „ty víš“?? to máš teda svatou trpělivost.. Moc se tomu nechce věřit, že by tohle normální chlap „dal“ a ještě psal na e-mimino ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15899
21.10.20 13:58

Chtěla jsem ví napsat, že kecáš, že jestli chodíš každý den po práci s malým ven a děláš mu večeři, tak by vm fakt ženská neoznačila za nic nedělání…Ale on je v tom jinej chlap :D tak tady nepomůže nic :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 14:03

@Lucy75 som normálny chlap a to čo píšem je svatá pravda…a áno dal som to sem lebo toto je jediné fórum, ktoré mi vyhodilo na googlu ako fórum. A nie ona nevie, nevie z důvodu toho, že ja netuším jak sa bude chovať, keď ju budem konfrontovať a tento víkend ideme k mojím rodičom, ktorý ho nevidelo dlho a už sa na neho tešia, tak nechcem aby jej preplo a zobrala dieťa ku svojim rodičom. A áno, máš asi pravdu, je to prvé dieťa, prvýkrát som otcom, takže očividne som sa správal špatne a mal som to odzačiatku riešiť inak ale čas už spať nevrátim bohužiaľ… chcel som len jedno jediné a to aby to dieťa malo od začiatku mamu aj otca v jednej domácnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
21.10.20 14:12

@marek10617 v tom případě jsi hrozně moc ohleduplný.. jeden z mála mužů, kteří se opravdu o dítě starají a pečují, achjo.. makáš, funguješ a pak na to doplatíš.. život holt není spravedlivej..
chápu, že chceš návštěvu ještě absolvovat v klidu, ale pak tu celou patovou situaci konečně řešit musíš a bouchnout do stolu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25128
21.10.20 14:14

A ona ví, že to víš? Tím bych začala. Evidentně nevěra ještě neproběhla, jde to zachránit pokud ona se chytí za hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 14:15

Podle mě je nespokojená a je zvyklá svou nespokojenost řešit skrze druhé lidi, ne dělat něco sama se sebou. K synovi bude bohužel s největší pravděpodobností přistupovat stejně. Bude k němu mít takový vztah, jaký bude v její největší prospěch, nebude jí záležet na něm samém. Stejně to má s tebou. A stejně to má s těmi muži mimo vztah (s tebou kdysi a v současnosti s tím kamarádem), jsou jí náplastí, něčím novým. A co k tobě? Asi to, že by ses měl podívat i sám na sebe; na to, jaký jsi a jaká děláš v životě rozhodnutí, že si vybereš takovou ženu a nevšimneš si toho… Můžeš ji brát jakou je, ale divit se tomu pak? A samozřejmě bys měl být zodpovědný za to, jakou matku svému dítěti volíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
21.10.20 14:26

Jediná tvoje možná záchrana je v tom, že konečně ukážeš, že jsi chlap a trochu ji srovnáš. Řekni ji, že víš o tom druhém a nehodláš to tolerovat. Ona se nudí a hledá zábavu, tak jí nějak zaměstnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9770
21.10.20 14:28

Podle toho, co píšeš, jsi moc fajn chlap i otec a tvojí paní neví co by už víc chtěla. Ona ví, že ty o té potenciální nevěře víš? Seznámila bych jí s tím a ať se kouká proberat a začne lépe fungovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 14:37

@Kotatko03 jo, to mám v plánu, akurát si myslím, že se mi začne vyhrázať že mi zobere malého a podobné veci… já se to snažil řešit s nou xkrát, xkrát to dopadlo tak, že vlastne ona je tá obeť lebo ja,,len´´ chodím do práce a nič nerobím okolo domu a že som lenivý a že ona sa stará o domácnosť… co upratuje, co je pravda i to som se jí stokrát ponúkol že já upracu, ona nech si odýchne a vona ne, vaří málemu když jsem v práci, mne navarí cez víkend a pere a žehlí… uspáva ho a aj to jsem se jí stokárt ponúkol, že ona nech si jde lehnout že já ho uspím… s ní je to ťežko neco řešit, protože všechny argumenty obrátí proti mne, že vona není šťastná, že vona všechno řeší ( to je to upratovaní, praní a pod ) a že já za to můžu, protože nedelám dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
21.10.20 14:59

Tady se tak nějak potvrzuje, že se lidi z podstaty příliš nemění. S tebou chtěla podvést ex a teď dělá to samé tobě. Nevidím v tom moc co zachraňovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
21.10.20 15:18

@marek10617 No, víš jak, ty nám tu píšeš svůj jednostranný pohled, podle kterého ty jsi dokonalý a žena hrozná. Realita bývá někde uprostřed. Nicméně musíš si s ní promluvit a říct, že víš o tom jejím psaním a chceš, aby to skončila, jjnak bude zle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 15:20

Hele, mel jsem doma neco podobnyho. Pral jsem, zehlil jsem, uklizel, vytiral, občas uvařil (ale to malo, protoze to neumim :mrgreen: ) veskere krouzky jsem s malym objíždel, venoval jsem se mu. Zacali jsme spolu tak, ze podvadela manzela, protoze ji pry taky podvedl a neklapalo jim tom. Ted po 14 letech jsem zjistil, ze si vola s kolegou vic nez je zdravo, misto prace jezdila kamsi. Kdyz jsem na ni uhodil, tak pry to je jen kamarád a ja ji neverim, tak se chce rozvest, pritom ja jsem to chtel zachranit. Odesla pryc, ale nastesti mi syna nechala. Ja jsem si nasel pritelkyni a ted jsem ten spatnej, kterej necekal a nedal jsem nam sanci. Pry kdybych si nikoho nenasel, dali bysme se dohromady. Ted kdyz jsem s pritelkyni, tak mi dělá zarlive scény, pritom ona uz taky někoho ma. Takze byt tebou, vzdam to. Uvidis, ze se ti ulevi. Je to takova pohoda kdyz nikdo nepicuje, ze jsem se zdrzel v praci. Takovy zensky jsou proste semetriky.

• Citovat
  • Nahlásit
21.10.20 15:31

@Lil Kitkatt já nepíšu, že tá žena je hrozná…napísal jsem že obdivuji to co delá, jak se malého stará a podobne… já jenom nechápu, že proč se toto vůbec stalo… když jsem fakt udelal maximum, fakt maximum, aby se má rodina měla dobře… kdyby ona trochu chtela s tím neco udelat, tak by akceptovala i jinej názor ako len ten svůj… když ji navrhnu, že já upracu, proč mi poví ne? když ji narvhnu že si spravíme pekný romatnický večer proč poví ne? když ji navrhnu nech si jde lehnout, že já malýho uspím proč poví ne? dávam jej pomocní ruku, kterou odmítá…zoberme si to logicky = rodice jsou vždy dva a oba by meli pripset rovnakou mírou k výchove ditete… muž když je živitel musí chodiť do práce, protože se malý ze vzduchu nenaje… takisto žena ma materské, holt je na materské a musí být s ditetem doma… tu ide o to že dle mne by mel muž když z té práce přijede udelat maximum na to, aby to žene trochu ulechčil… a ja nevím co se dá ešte víc udelat jak se postarat o malého, porozprávat se ze ženou, zasrandovat, zasmát se… ale když jsem ve např ve čtvrtek poobede s malým, tedy nedelám vonku, tak v pátek mám výčítaní proč nedelám vonku a takhle dokolečka…a se ženou se normál bavím aby přijela na jiné myšlenky, ale tak či tak leží na gauči, kouká na TV a do mobilu a odpovída ano, ne, nevím a podobne… já netvrdím že jsem dokonalý… já jen chci pochopit, že co má potom delat muž, který má doma díte a manželku na materskí, aby bylo všetko v pořadku… ja fakt nevím…nebiju ji, nechodím po hospodách, dám si max pivko večer pri telke když jde manželka s malým spát, nezahýbam ji… tak nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
21.10.20 15:41
@marek10617 píše:
Ahoj, musím sa s niekým o tomto podelit a rád by som poznal aj iný názor. Sme s manželkou už 3 roky, mám spolu ročné dieťa. Prežívali sme menšie aj vačšie krízy. Ona je doma na materskej, ja chodím do práce a všetky účty za domácnosť a pre malého plienky, mliečko, kašičky a podobne ťahám ja. Zarábam nadštandartne, ale k tomu samozrejme prislúcha aj množstvo práce, teda z práce chodím okolo 17:00 domov. Máme starší rodinný dom. Manželka ma neustále kritizuje za niečo, a keď niečo napravím tak si nájde zase niečo iné. V prvom rade všetka česť a rešpekt matkám, ktoré sa starajú o deti, hlavne keď sú živé striebra a všetko ich zaujíma. Rešpektujem a obdivujem koľko to stojí úsilia, nervov, odriekania a podobne. Fakt obdivujem a vážim si to. Keď prídem domov z práce, tak si neustále zoberem malého, hrám sa s ním, bláznime sa, prebalím ho, nakŕmim ho. Mnohokrát si ho zoberem a ideme sa prejsť. Robím to preto, lebo som rád s malým a aj preto Cez víkendy koľkokrát nechám manželku vyspať a som s malým. Viem, naučil som sa to malého prebaliť, nakŕmiť, umyť a všetky tieto veci. Keď nie som s malým tak robím okolo domu, maľujem, stierkujem, urobili sme zámkovú dlažbu A teraz manželka ma neustále kritizuje že sa nevenujem malému tak často ako by som sa mal, že som lenivý a nerobím okolo domu ako by som mal, že aj keď som s malým tak som na telefóne, čo maximálne odpíšem na whatsupe keď je niejaká urgentná záležitosť v práci, lebo tie peniaze čo zarábam nespadnú len tak z neba. a vrchol tohto všetkého je to, že som našiel sms správy, kde si píše z kamarátom svojím ako půjdu na kávu a ako sa pomilujú a podobne. Nemal sme sex odkedy zistila, že je tehotná, ale ja som veľakrát chcel, ale rok aj pol mi hovorila že nechce, lebo sa jej od půrodu hnusí aj pusa, že má niejaký blok, čo som chápal a rešpektoval. Navyše mala ženské problémy od půrodu. čakal som a neriešil si milenku ani nič podobné a potom posledný polrok je to o tom, že je unavená z malého a že nechce a je rada keď si ľahne spať. A potom nájdem smsky ako si rieši bokovku a pritom som jej x krát hovoril že půjdeme niekde na víkend len my dvaja, malého dáme ku svokrovcom a ona na to stále že peniaze potrebujeme na iné veci. Ja som dva roky ako taký dement čakal a rešpektoval a vážil si to že sa o malého stará a že to nie je med lízať, tak je logické že je unavená. A potom si prečítam že ona vlastne má chuť na sex, ale nie so mnou. Toto isté urobila aj predchádzajúcemu chlapovi so mnou, teda keď bola ešte s ním ale už im to nefungovalo rok, tak sme boli ako kolegovia na výlete a tam chcela so mnou sex, ktorý som stopol, že ja nechcem byť súčasťou vzťahového trojuholníka. A tieto veci čo som si prečítal v tých SMS správach mi dosť ublížili, pretože ja takisto dva roky nemám život. Nechodím po baroch za kamarátmi a ani nechcem. Som nastavený že moj život je práca, aby sme mali čo jesť, kde bývať, aby malému nič nechýbalo a moja rodina. A najviac ma trápi můj syn, pretože je to najlepšie čo ma v živote postretlo a ja chcem byť jeho otcom, nie jeho sponzor, ktorý mu pošle výživné každý mesiac. Keď sa stane to, že půjde ona aj s ním 400km ku rodičom, čo je 3,5 hodiny cesty autom, lebo nie je tu viazaná žiadnou prácou, tak to už ho budem vídať fakt len sporadicky a fakt neviem čím som si toto zaslúžil.. Prosím teda o váš názor, že to čo robím je fakt tak málo, alebo som na chybe ako ona tvrdí alebo čo. Potrebujem sa o tom proste s niekým porozprávať a vypočuť si jeho názor. Ďakujem

Vědomě sis vzal vadný kus a teď se to projevilo.

Možná, snad, kdybys to od začátku vzal vědomě do ruky jinak než Tvůj předchůdce.

Ale už je pozdě bycha honit. Třeba se poučí Tvůj následovník a toho vzorce chování si všimne včas.

Jediné, co mně napadá jako použitelná rada je nesouhlasit se změnou místu pobytu dítěte, tedy žádný návrat k rodičům. Jestli je to přes hranice, tak to už vůbec ne.
Hezky ať zůstane tam, kde je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama