Smí se prodávat léky?

5299
31.1.17 19:53

Smí se prodávat léky?

Dobrý večer, koupila jsem něco v lékárně a nevyužila jsem to. Jelikož se jedná o dost drahou záležitost, nerada bych, aby se mi to válelo doma. Chtěla bych to nabídnout zde na bazaru, ale nevím, jestli nabídka léčiv neodporuje nějakým pravidlům či snad dokonce zákonu. Přípravek je volně prodejný.

Víte někdo, jestli je to povolené?

Budu ráda, když se vyjádří přímo @admin (Nevím, zda se mi správně podaří označení. Pokud ne a přijde sem někdo, kdo to umí, prosím, aby to udělal :-) )

Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

28799
31.1.17 20:03

Nespotřebované léčivo se má vracet do lékárny, z přeprodeje bys teoreticky mohla mít docela problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
31.1.17 20:05

@Correy Ne, leky se prodavat mimo lelekarnu nesmi, pouze par zakladnich ma vyjimku, ale ani u tech si nejsem jista, zda je lze takto nabizet na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299

@Nimie Doufala jsem, že se to týká jenom načatých balení, protože v té lékárně mi za to asi peníze nevrátí. Takže proto se ptám. Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133

Na předpis ne. Volné prodejně bych řekla ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32347
31.1.17 20:08

Volně prodejné léky můžeš prodávat ( nevím teda jestli i tady ).léky na předpis ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
31.1.17 20:12
@Correy píše:
@Nimie Doufala jsem, že se to týká jenom načatých balení, protože v té lékárně mi za to asi peníze nevrátí. Takže proto se ptám. Děkuji za odpověď

Vzhledem k tomu, jaký humbuk se dělá kolem toho, aby to vůbec šlo prodávat mimo lékárny a jak se SUKL chová ke každému, kdo prodá něco, co je byť zdánlivě podobné léčivu, tak bych to neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
31.1.17 20:42

Volně prodejné prodávám, na předpis by mě nenapadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
12752
31.1.17 20:50

Dobrý den,

volně prodávaná léčiva na bazaru prodávat můžete. Zákon porušuje pouze prodej léčiv na předpis :kytka:

Děkuji za dotaz a přeji hezký den :mavam:
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
31.1.17 20:58
@admin píše:
Dobrý den,

volně prodávaná léčiva na bazaru prodávat můžete. Zákon porušuje pouze prodej léčiv na předpis :kytka:

Děkuji za dotaz a přeji hezký den :mavam:
Andrea

Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6604
31.1.17 21:07
@blabla123 píše:
Volně prodejné prodávám, na předpis by mě nenapadlo…

Taky to tak dělám. @admin díky za potvrzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
31.1.17 21:08
@IvaB píše:
Taky to tak dělám. @admin díky za potvrzení.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
31.1.17 21:20

@Correy Ahojkky,nikdy leky nikomu nedavat, at jde o jaky koliv, znam pripady kdy se druhe osobe neco stalo- i nevolnosti a pak po vas muze zadat odsjodne atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
31.1.17 21:25

@Daja.pribram Aha, takže zákon to neporušuje, ale nemusí se to vyplatit.. Leda sepsat nějakou smlouvu, že za to nenesu zodpovědnost…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
31.1.17 22:48
@Correy píše:
@Daja.pribram Aha, takže zákon to neporušuje, ale nemusí se to vyplatit.. Leda sepsat nějakou smlouvu, že za to nenesu zodpovědnost…?

To těžko, když další prodej léků NA PŘEDPIS je nelegální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama