Reklama

Smí se prodávat léky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Correy
Závislačka 4278 příspěvků 43 inzerátů 31.01.17 19:53
Smí se prodávat léky?

Dobrý večer, koupila jsem něco v lékárně a nevyužila jsem to. Jelikož se jedná o dost drahou záležitost, nerada bych, aby se mi to válelo doma. Chtěla bych to nabídnout zde na bazaru, ale nevím, jestli nabídka léčiv neodporuje nějakým pravidlům či snad dokonce zákonu. Přípravek je volně prodejný.

Víte někdo, jestli je to povolené?

Budu ráda, když se vyjádří přímo @admin (Nevím, zda se mi správně podaří označení. Pokud ne a přijde sem někdo, kdo to umí, prosím, aby to udělal :-) )

Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nimie
Nadpozemská drbna 25078 příspěvků 31.01.17 20:03

Nespotřebované léčivo se má vracet do lékárny, z přeprodeje bys teoreticky mohla mít docela problém.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62458 příspěvků 3 inzeráty 31.01.17 20:05

@Correy Ne, leky se prodavat mimo lelekarnu nesmi, pouze par zakladnich ma vyjimku, ale ani u tech si nejsem jista, zda je lze takto nabizet na netu.

Correy
Závislačka 4278 příspěvků 43 inzerátů 31.01.17 20:05

@Nimie Doufala jsem, že se to týká jenom načatých balení, protože v té lékárně mi za to asi peníze nevrátí. Takže proto se ptám. Děkuji za odpověď

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 31.01.17 20:05

Na předpis ne. Volné prodejně bych řekla ano.

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 31.01.17 20:08

Volně prodejné léky můžeš prodávat ( nevím teda jestli i tady ).léky na předpis ne

Nimie
Nadpozemská drbna 25078 příspěvků 31.01.17 20:12
@Correy píše:
@Nimie Doufala jsem, že se to týká jenom načatých balení, protože v té lékárně mi za to asi peníze nevrátí. Takže proto se ptám. Děkuji za odpověď

Vzhledem k tomu, jaký humbuk se dělá kolem toho, aby to vůbec šlo prodávat mimo lékárny a jak se SUKL chová ke každému, kdo prodá něco, co je byť zdánlivě podobné léčivu, tak bych to neriskovala.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 20:42

Volně prodejné prodávám, na předpis by mě nenapadlo…

admin
Extra třída :D 10887 příspěvků 31.01.17 20:50

Dobrý den,

volně prodávaná léčiva na bazaru prodávat můžete. Zákon porušuje pouze prodej léčiv na předpis :kytka:

Děkuji za dotaz a přeji hezký den :mavam:
Andrea

Correy
Závislačka 4278 příspěvků 43 inzerátů 31.01.17 20:58
@admin píše:
Dobrý den,

volně prodávaná léčiva na bazaru prodávat můžete. Zákon porušuje pouze prodej léčiv na předpis :kytka:

Děkuji za dotaz a přeji hezký den :mavam:
Andrea

Děkuji :-)

IvaB
Kelišová 6041 příspěvků 16 inzerátů 31.01.17 21:07
@blabla123 píše:
Volně prodejné prodávám, na předpis by mě nenapadlo…

Taky to tak dělám. @admin díky za potvrzení.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 21:08
@IvaB píše:
Taky to tak dělám. @admin díky za potvrzení.
:palec:

Daja.pribram
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 31.01.17 21:20

@Correy Ahojkky,nikdy leky nikomu nedavat, at jde o jaky koliv, znam pripady kdy se druhe osobe neco stalo- i nevolnosti a pak po vas muze zadat odsjodne atd.

Correy
Závislačka 4278 příspěvků 43 inzerátů 31.01.17 21:25

@Daja.pribram Aha, takže zákon to neporušuje, ale nemusí se to vyplatit.. Leda sepsat nějakou smlouvu, že za to nenesu zodpovědnost…?

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 31.01.17 22:48
@Correy píše:
@Daja.pribram Aha, takže zákon to neporušuje, ale nemusí se to vyplatit.. Leda sepsat nějakou smlouvu, že za to nenesu zodpovědnost…?

To těžko, když další prodej léků NA PŘEDPIS je nelegální.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama