Jak vysvětlit smrkání :o)

618
19.3.12 21:26

smrkani :o))

ahoj maminky, mam dotaz. jak mam malemu (18,5 mesice) vysvetlit jak smrkat??? uz par mesicu napodobuje smrkani, ale fouka a plive pusinkou a ne nosankem. ted mame oba rymu a nechape za ma fouknout nosem a ne pusou. nechce se mi ho odsavat (to nema rada a uz je silnej - uz ho neudrzim) kdyz nebudu muset. mate nejake rady a triky??? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.3.12 21:28

Tajanko nezbývá než trpělivě vysvětlovat. Vítek taky foukal pusinou a pak jednou sám nosánkem a od tý doby to umí. Ale odsávačku někdy používáme ještě taky. Vždycky chvilku Vítek a chvilku já, aby v tom nebyl sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kockodanka
19.3.12 21:29

By me tez zajimalo. Prte ma ted rymu a podle zvuku by jeden rekl, ze do toho kapesniku smrka. Ale fakt to dela jen pusou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2975
19.3.12 21:32

Taky to ted řeším, má rýmu už druhý týden. Odsávání se už podobá týrání, řev musí slyšet i sousedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
19.3.12 21:44

u nás to bylo zajímavý. On totiž miloval papiňák, jak syčí a naučil se ho nosem napodobovat, funěl sykavě jako hrnec. A když pak na to přišel čas, tak mě napadlo mu říct, že se smrká, jako když syčí hrnec, když maminka vaří a vyšlo to :D
Dodneška, když potřebuju, aby se pořádně vysmrkal, nastavím kapesník a řeknu: Vysmrkej se jako véééélikej hrnec :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57471
19.3.12 21:44

Je to jako s nočníkem. Bud budeš trpělivě zkoušet a zkoušet, vysvětlovat a ono mu to docvakne. Nebo počkáš až k tomu dospěje sám.
Někde jsem četla radu trénovat ve zdravém stavu foukání nosem pod vodu ve vaně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
19.3.12 21:46

I kdyby smrkání pochopil, tak myslím, že bys odsávačku stejně musela občas použít. Dle mě nesmrkne tak silně, aby si úplně vyčistil nos. Syn taky nejdřív foukal pusou, cca v roce a třičtvrtě začal při rýmě frkat nosem. Nejdřív smrkal tak, že frknul, kdy potřeboval a přišel za mnou, abych mu utřela nudli. Zanedlouho začal smrkat i na povel. Řekla jsem mu, že se leknu (příp. taťka, babička, aby lekající se nebyl furt stejný), on se vysmrkal, já jsem se lekla a on z toho měl hroznou srandu. Teď má přes 2r a zrovna má rýmu a i tak jsem ho musela dnes přes den 1× odsát a pak znovu před spaním. Prostě NE, zrovna nesmrkne, kdy si matka umane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
19.3.12 21:50
Clementine píše:
u nás to bylo zajímavý. On totiž miloval papiňák, jak syčí a naučil se ho nosem napodobovat, funěl sykavě jako hrnec. A když pak na to přišel čas, tak mě napadlo mu říct, že se smrká, jako když syčí hrnec, když maminka vaří a vyšlo to :D
Dodneška, když potřebuju, aby se pořádně vysmrkal, nastavím kapesník a řeknu: Vysmrkej se jako véééélikej hrnec :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak to je super! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9781
19.3.12 22:00

podobně jak bylo psáno. říkala jsem ji, ať se nadechne a vydechne nosánkem, ukazovala jsem ji to a upozorňovala na zavřenou pusinku. Sílu do toho začla dávat rychle a když se ji to opravdu povedlo, tak taky, že jsem se lekla, že troubí jak slon, nebo tak, ať to slyší i tatínek v práci. Naučila se to během dne a pořád opakuju, že když bude mít plný nosánek, ať se vysmrká - ne maminka-ale sama, maminka kdyžtak pomuže, dkyž to nejde. Teď končí s ošklivou rýmou, kapesníček vždycky připravíme na spaní, aby se mohla v noci nebo ráno vysmrkat, někdy ji slyším, jak smrká, někdy jen ráno vidím, že je posmrkanej. Přes den často řekne, že má nudli, přinese si kapesník a já ji pomužu, aby to neměla všude :P
Když stávkuje (nikdo enní dokonalý, že ;) ) tak ji řeknu, že kdyžtak poprosíme kamaráda vysavače, aby nám pomohl, pokud ji to nejde.A najednou, to zvládá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
19.3.12 22:25
Alpaka píše:
Je to jako s nočníkem. Bud budeš trpělivě zkoušet a zkoušet, vysvětlovat a ono mu to docvakne. Nebo počkáš až k tomu dospěje sám.

Souhlas. Dcera se to naučila až teď, 2roky a 5m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
19.3.12 22:47

Tak nas se to naucil v 1,5 roce,rikali jsme,ze ma funet jako jezecek a slo to.
Jenze pak rymu hooodne dlouho nemel a ted kdyz ji mel po roce znova,tak se smrkanim hroznej problem,zacne rvat jen jak vidi,ze taham kapesnik :( a nosem proste nefoukne,jedine pusou :roll:
Takze jsem zase vytahla odsavacku a to teda musi nejdriv drzet v ruce on sam a dava k nosanku a pak to dokoncim a odsaju poradne ja,ale stejne se skube a rve,ze se mu to nelibi,je mu 2,5 roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
20.3.12 15:22

U nás malá „smrká“ od 6. měsíců a odsávačku jsme ani nekoupili.
Vždycky jak měla pokaděnou plínu tak jsem krčila nos a „ňufala“ co to tu smrdí a ona to v tom půl roce začala opakovat.Takže jsme to trénovali s čistým nosem a jakmile byla rýma, tak jsem jí dala kapesník a ona frkala nosem do něj.Sílu na to má dost, ale nemívá takvoou tu zadní rýmu.
TeĎ už se chodí vysmrkat sama.
Pod vodou to nedoporučuju, děti omylem vtáhnou vodu do nosu a potom se bojí jak smrkání tak vody.Ale zas je to hezky propláchne :)

• Nahlásit
  • Citovat
saricekkk
20.3.12 20:12

Urcite bych koupila odsavacku, nebot ani tim detskym smrkanim rymu z dutit nedostane.
My jsme se naucili tak, ze dcerka (kdyz byla zdrava!) hrala hru s papirovyma kulickama - Udelala jsem malinkate kulicky z kapesnicku, dala je na stul do rady vedle sebe a mala je musela funenim z nosu posunout. Nesmela otevrit pusinku. Soutezily jsme, kdo odfoukne kulicky dale. Hrozne se ji to libilo a po par minutach umela smrkat :potlesk: . Mela tenkrat 20m.

• Nahlásit
  • Citovat
9781
21.3.12 13:45
nápad dobrý :palec: i jako normální hra :palec: ale nemyslím si, že by to děti nedokázali vysmrkat. Podle mě je duležité, že to stále postupuje ven.A pokud jde huř, exustují kapičky už od 6m :nevim:
saricekkk píše:
Urcite bych koupila odsavacku, nebot ani tim detskym smrkanim rymu z dutit nedostane.
My jsme se naucili tak, ze dcerka (kdyz byla zdrava!) hrala hru s papirovyma kulickama - Udelala jsem malinkate kulicky z kapesnicku, dala je na stul do rady vedle sebe a mala je musela funenim z nosu posunout. Nesmela otevrit pusinku. Soutezily jsme, kdo odfoukne kulicky dale. Hrozne se ji to libilo a po par minutach umela smrkat :potlesk: . Mela tenkrat 20m.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
21.3.12 16:52

Naši malé jsem odsávala nos do 2,5 roku protože vuvec nechtěla kapesnik na pusu i když se u odsávání děsně vztekela tak i přes její boj jsem jí stále odsávala a pak najednou přišla že chce smrkat.Přišlo to tak nějak samo že jsem to ani neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama