Smrt matky

Anonymní
8.3.21 12:29

Smrt matky

Hezký den,

minulý tyden mi Zemřela mama. Mám od ni jeste nevlastní sestru ktere je 13 let. Matka podepsala papir ze bude svěřena do péče babičky. Myslíte ze se můžeme nějak podilet na výchově. Babicka je nemocná a starsi pani. Zda se to ještě bude řešit pres socialku ci soudem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30992
8.3.21 12:33
@Anonymní píše:
Hezký den,minulý tyden mi Zemřela mama. Mám od ni jeste nevlastní sestru ktere je 13 let. Matka podepsala papir ze bude svěřena do péče babičky. Myslíte ze se můžeme nějak podilet na výchově. Babicka je nemocná a starsi pani. Zda se to ještě bude řešit pres socialku ci soudem?

Upřímnou soustrast :,(

Ano, svěření do péče bude řešit soud. K příní matky jistě přihlédne, ale není pro něj nijak závazné. Zřejmě babička dostane předběžné opatření, aby ségra nemusela do diagnosťáku (nejspíš už ho má).

Zkus oslovit OSPOD, tam by ti měli říct všechny tvoje možnosti.

Doufám, žev rodině tuhle těžkou situaci zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33908
8.3.21 12:34

Upřímnou soustrast. Určitě máte šanci. Dítě se nesveruje nikomu jako dědictví ani se nemůže stát součástí závěti. To přání maminky nemá žádnou právní váhu. Jakoby nebylo. Zazadejte si o svěření sestry do péče. Taková situace se vzdy řeší až nastane, vždy ve prospěch a v zájmu nezletilého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16099
8.3.21 12:39

O tom kdo se bude o sestru starat rozhodne soud. matčino přání, ale zváží. holka není knížka, aby ji někdo dědil. Co otec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
8.3.21 12:54

Upřímnou soustrast.

Jasně že se můžete podílet na výchově - domluvte se s babičkou, není poptřeba to řešit přes soudy, pokud vám jde o sestru, ne o peníze.

Respektive soud ji někomu bude svěřovat do péče - potřebuje zákonného zástupce. Ale nechcete se s babičkou soudit o to, že ji musíte dostat vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
8.3.21 14:07
@Pears206 píše:
Upřímnou soustrast. Určitě máte šanci. Dítě se nesveruje nikomu jako dědictví ani se nemůže stát součástí závěti. To přání maminky nemá žádnou právní váhu. Jakoby nebylo. Zazadejte si o svěření sestry do péče. Taková situace se vzdy řeší až nastane, vždy ve prospěch a v zájmu nezletilého dítěte.

To je vtip? Tohle fakt radíš? „Přání matky jako by nebylo“? Zažádejte si?

Šup do boje. Soudy, úřady…

A co se dohodnout jako rodina, krucipísek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33908
8.3.21 15:00
@Bábrdl píše:
To je vtip? Tohle fakt radíš? „Přání matky jako by nebylo“? Zažádejte si?

Šup do boje. Soudy, úřady…

A co se dohodnout jako rodina, krucipísek?

Ono to není jen o tom, kdo se o ni bude starat, ale taky o tom, na který účet bude chodit její sirotčí důchod a taky komu soud přiklepne pěstounské dávky, pokud přiklepne, když jde o přímé příbuzné, není to automatické. Navíc je to puberťák a problémový věk. Takže pokud bych se o ni měla starat, tak se vším všudy. Zákonný zástupce za ni má odpovědnost.
Nešla bych do toho ani omylem, kdyby nebyly vyreseny právní vztahy a nebylo přesně určené, kdo má za co odpovědnost. Na tom se jde dohodnout a s tou dohodou jít k soudu.
Názor máme každý svůj. Takže nevidím důvod podkopavat nebo zpochybňovat ten můj.

Podle mě je i logictejsi, aby ji měla v péči se vším všudy mladá rodina a k babičce bude dojíždět. Pravděpodobně tam bude i určený styk. Samozřejmě záleží na vztazích, ale myslím si, že i soud tomu dá přednost. Dívka bude mít možnost se vyjádřit. Moje osobní zkušenosti jsou, že je lepší mít aspoň rámcově vymezené vztahy. Potom přijdou problémy s pubertou, každý bude mít jiný názor a nemusí se domluvit.

Příspěvek upraven 08.03.21 v 15:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
8.3.21 15:06
@Pears206 píše:
Ono to není jen o tom, kdo se o ni bude starat, ale taky o tom, na který účet bude chodit její sirotčí důchod a taky komu soud přiklepne pěstounské dávky, pokud přiklepne, když jde o přímé příbuzné, není to automatické. Navíc je to puberťák a problémový věk. Takže pokud bych se o ni měla starat, tak se vším všudy. Zákonný zástupce za ni má odpovědnost.
Nešla bych do toho ani omylem, kdyby nebyly vyreseny právní vztahy.
Názor máme každý svůj. Takže nevidím důvod podkopavat nebo zpochybňovat ten můj.

Aha, vidíš hlavně ty prachy…

Ale mně šlo o tu tvou radu. Normální člověk by poradil „promluvte si s babičkou“, ale ty radíš „to přání maminky nemá žádnou právní váhu. Jakoby nebylo. Zazadejte si o svěření sestry do péče.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33908
8.3.21 15:09
@Bábrdl píše:
Aha, vidíš hlavně ty prachy…Ale mně šlo o tu tvou radu. Normální člověk by poradil „promluvte si s babičkou“, ale ty radíš „to přání maminky nemá žádnou právní váhu. Jakoby nebylo. Zazadejte si o svěření sestry do péče.“

Ale tak to je a zakladatelka by to měla vědět. Dítě se nikomu neodkazuje a pro soud nebude mít přání maminky téměř žádnou váhu. Váhu bude mít přání té holky a jaké jsou v té rodině vztahy. S kým a jak často byla v minulosti v kontaktu a na koho má vazby.

Jestli má cenu s babičkou mluvit snad zakladatelka ví sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat