Dítě štítivé k ostatním dětem - přejde to?

Anonymní
5.3.21 12:15

Dítě štítivé k ostatním dětem - přejde to?

Ahojky všem, ráda bych se podělila o „problém“, na který narážíme se synkem. Sice to teď není tak aktuální, protože se učí z domova, ale snad nevadí. Je mu deset, je to hodný kluk, takový zvídavý pohodář. Narážíme ale opakovaně na jeden problém, který učitelka nemůže strávit. Syn nedokáže chytit jiné dítě za ruku nebo jakkoliv jinak např. při školních představeních, když se někam jde nebo cokoliv jiného. On jde vedle ostatních, neodbíhá, je v klidu a spolupracuje, ale prostě má problém na ostatní děti jakkoliv sahat. Pokud je do toho tlačený, sekne se. Nikdy mu žádné dítě neublížilo, je fakt, že tohle má už od školky. Neřešíte některá tento problém taky..? Přejde to? Učitelka je na něj dost nabroušená a on se jí pak bojí. V rodinném kruhu nebo s dospělými takový problém nemá, doma je dokonce vyloženě mazlící. Anonym kvůli rodině, některým členům rodiny je to trnem v patě. Pokud vadí, raději příspěvek smazat. Děkuju moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9621
5.3.21 12:22

Psycholog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
5.3.21 12:22

Myslím, že nepřejde. Ale v dospělosti po něm naštěstí nikdo nebude vyžadovat, aby chytal druhé za ruce. Možná tak jeho slečna, ale to mu možná divné nepřijde, když u osob blízkých mazlivý je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 12:23

Podle mě je to normální, já taky nemám ráda, když ne mě někdo cizí sahá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 12:25
@Tarinka píše:
Psycholog

Proč psycholog? Někdo prostě nemá rád, když ho každý druhý osahavá nebo olíbává.
Pokud mu nevadí kontakt s rodinou a blízkými, nevidím na tom nic špatného.

• Citovat
  • Nahlásit
36667
5.3.21 12:25
@Russet píše:
Myslím, že nepřejde. Ale v dospělosti po něm naštěstí nikdo nebude vyžadovat, aby chytal druhé za ruce. Možná tak jeho slečna, ale to mu možná divné nepřijde, když u osob blízkých mazlivý je.

bude, pokud covid nezmeni definitivnve nase zvyky, bude si muset podavat ruce na pozdrav.
psycholog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
5.3.21 12:26

Já ve školce zásadně nechtěla chodit za ruku. Až dodnes si pamatuji jak moc mi to bylo nepříjemné. Dnes je mi 26 a jsem úplně normální, jen nemám rada moc blízký kontakt a to ani objimání s rodinou či kamarády. Nějak to přetrpím, ale sama to nedělám. S partnerem mám kontakt rada.
Syn je úplně normální, věř mi. Spíš zpruž učitelku ať ho nenutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 12:26

@Tarinka Proč psycholog, když je jinak v pohodě? Nemá ani problém s komunikací s ostatními dětmi, ani s hrami. Prostě se s nimi jen nechce dotýkat. Ohledně toho držení za ruku třeba zmiňoval že mu vadí zpocené ruce.

• Citovat
  • Nahlásit
21208
5.3.21 12:27

Jo kdysi melo stejny problem spoluzak meho ditete ve skolce. Ale tam byla stitiva maminka a kluk to okoukal. Maminka pozadovala, aby kdyz jdou deti ven, tak aby se nedrzely za ruce, ale mely mezi sebou kroužek… :roll:

Desetilete dite si snad uz umi vykomunikovat, ze mu neco neni prijemne a ucitelka by to mela respektovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
@Pudloslava píše:
bude, pokud covid nezmeni definitivnve nase zvyky, bude si muset podavat ruce na pozdrav.
psycholog

Některé děti maji nechutně opatlané rucr. Třeba si to ze školky pamatuje a prostě to nechce. Já nesnesu něčí vhklé ruce od potu. Na tanečních se kvůli tomu nosily i rukavičky. Na psychologa to nevidím, spíš bych se ho zeptala, proč mu to u cizích vadí. A rozhodně ho nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9621
@Anonymní píše:
Proč psycholog? Někdo prostě nemá rád, když ho každý druhý osahavá nebo olíbává.
Pokud mu nevadí kontakt s rodinou a blízkými, nevidím na tom nic špatného.

Beru to tak, že psycholog není sprosté slovo…ale může odhalit příčinu, proč se dítě cítí nějak nekomfortně…nebo naopak pomůže rodičům a okolí pochopit, proč se to dítě tak cítí, nemusí ho za každou cenu předělávat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
5.3.21 12:28
@Anonymní píše:
@Tarinka Proč psycholog, když je jinak v pohodě? Nemá ani problém s komunikací s ostatními dětmi, ani s hrami. Prostě se s nimi jen nechce dotýkat. Ohledně toho držení za ruku třeba zmiňoval že mu vadí zpocené ruce.

Myslím, že naprosto normální. Samotné mi zpocené ruce vadí. Podat někomu ruku se neštítím, ale nesmím si dopředu moc říkat, kolikrát si dneska umyl ruce. Lidi jsou prasata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
5.3.21 12:29
@Pudloslava píše:
psycholog

Myslím že nejde vyloženě o ruce ale o kontakt jako takový. Někdo to proste snáší hůř a je to normální.
To by musel psychologa navštívit každý s něčím co nemá rád. Můj přítel nesnáší vysoké hlasy u lidí, má navštívit psychologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9621
5.3.21 12:32

No já bych měla strach, že se z toho dle vyvine nějaké OCD, zašla bych raději k psychologovi, nikoho to nezabije… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
5.3.21 12:32

Myslím si, že to nevhodně bagatelizuješ. Dítě, které odmítá bežný fyzický kontakt nad míru ve společnsti obvyklou, rozhodně problém má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat