Smrt partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 13:06
Smrt partnera

Ahoj, dokázali jste někdy milovat ještě někoho jiného po odchodu manžela, partnera tam někam nahoru? Myslím i pokud to bylo nějak předběžně, tragicky atd.
Nebo se jen s někým vyspat? Mě to přijde jako nevěra a podraz, a hlavně, on by to tak nechtěl, miloval mě a žárlil, že jsem jen jeho navždy… a ta představa, že se dívá nebo je někde u mě… jak jste na tom byli vy nebo někdo známý?
omlouvám se za takové blbé téma

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
iPodPrd
Kecalka 352 příspěvků 20.05.19 13:14

Ano. Po jeho sebevraždě jsem byla chvíli nepoužitelná, ale bylo mi 16, bylo mi jasné, že musím jít dál. Teď se budu vdávat za nejlepšího chlapa na světě a vím, že by byl Honza rád, že jsem ráda ;) Pokud to je čerstvé, tak upřímnou soustrast :hug:

chs.jasmin
Echt Kelišová 9589 příspěvků 20.05.19 13:16
@Anonymní píše:
Ahoj, dokázali jste někdy milovat ještě někoho jiného po odchodu manžela, partnera tam někam nahoru? Myslím i pokud to bylo nějak předběžně, tragicky atd.
Nebo se jen s někým vyspat? Mě to přijde jako nevěra a podraz, a hlavně, on by to tak nechtěl, miloval mě a žárlil, že jsem jen jeho navždy… a ta představa, že se dívá nebo je někde u mě… jak jste na tom byli vy nebo někdo známý?
omlouvám se za takové blbé téma

Ahoj,

na tohle tema velmi otevřeně hovoří Veronika Hurdová, je i kniha „devátý dotek“ který pojednává právě o vyrovnání se se smrtí partnera - krásná kniha na velmi smutné téma.

Jinak neporadím, nezažila jsem :nevim: Moje babička třeba po smrti dědy (zemřel mladý) si našla druhého partnera, ale sama říká, že jen proto, aby nebyla sama. Zároven si ho 3× odmítla vzít. Prababičce zemřel manžel, když čekala druhé dítě a ta si už nikdy nikoho nevzala - že prostě svoji lásku měla a ztratila a nic se ji už nevyrovná. Ale doba je jiná… Dokud to v sobě nemáš uzavřené, tak se do toho nenut.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 20.05.19 13:32

Záleželo by asi na tom, kolik by mi bylo let, pokud by se to stalo někdy v mládí, tak bych se asi časem oklepala, ale teď vím, že pokud by se něco takového stalo, tak už zůstanu sama. Manžela miluju nejvíc na světě a nedokázala bych to a ani nechtěla. Raději bych žila jen s dětmi a soustředila se na ně, na práci, koníčky a na přátelství.

divine woman
Extra třída :D 11969 příspěvků 20.05.19 13:46

Obě moje babičky ovdověly hodně brzy (před 40) a obě už zůstaly samy. Nikoho jiného nechtěly. Asi tak. Nejdřív je třeba se s odchodem milované osoby vyrovnat, a až pak přemýšlet, co bude dál. :hug:

babanci
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 20.05.19 13:53

Nezažila jsem to, Mě zemřelo dítě. Možná právě proto si myslím, že bych už nikoho jiného nechtěla, zaměřila se na děti a vnoučata / v mém případě, už dvě mám a třetí na cestě/. Tak to cítím. Na svou dceru nikdy nezapomenu, mám jí v srdci každou vteřinu dne. S ní usínám, s ní vstávám, tak si myslím, že bych to tak měla i v případě partnera.

Kotatko03
Echt Kelišová 8707 příspěvků 20.05.19 13:53

Nedokážu na tuto otázku odpovědět, neboť jsem v této situaci nebyla. Ale vzhledem k tomu, jak citlivé téma toto je, tak myslím, že každé rozhodnutí, každý postoj se dá pochopit.

Ale napíšu zkušenost z mého blízkého okolí. Mojí známé zemřel manžel ve věku cca 45let, jí bylo dejme tomu 35. Mají spolu syna, tou dobou v pubertálním věku. Nyní o 8 let déle, paní je stále sama, nového partnera si nenašla, ale velký vliv má i to, že sama onemocněla a navíc se stará o nemocného tatínka, jinak řečeno, nemá možnost nikam si vyjít. Jednou se mi svěřila, že by ještě ráda partnera našla, ne na „klasický“ vztah, ale spíše na to „nebýt sama“, mít si s kým popovídat atd. o založení rodiny nikdy nepřemýšlela.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4746 příspěvků 20.05.19 13:59
@Anonymní píše:
Nebo se jen s někým vyspat? Mě to přijde jako nevěra a podraz, a hlavně, on by to tak nechtěl, miloval mě a žárlil, že jsem jen jeho navždy... a ta představa, že se dívá nebo je někde u mě… jak jste na tom byli vy nebo někdo známý?
omlouvám se za takové blbé téma

Zakladalko, to se ptáš kvůli sobě? Nezníš totiž zrovna moc jako vdova, spíš jako zvědavá pubertačka. Pardon. Znám mladou vdovu, měla v té době dvě maličké děti. Nikoho nechtěla, ale po letech přišel ten pravý a dnes už jsou spolu. Na bývalého manžela stále vzpomíná a pořádá na jeho památku různé charitativní běhy atd. Její nový muž ji v tom podporuje.

Tichošlápek
Extra třída :D 14744 příspěvků 20.05.19 14:08

Mojí mamce zemřel přítel těsně před jejich svatbou. Otřepala se, vzala si mého otce a mají dvě děti. Podle mne není správné zůstávat sám a to v jakémkoli věku. Já bych to určitě nechtěla. I ten fyzicky kontakt je potřebný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:11

@Božislava Co to meleš? Zdrž se raději komentáře musíš-li napsat takový hnus. Díky

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53240 příspěvků 20.05.19 14:40
@Anonymní píše:
@Božislava Co to meleš? Zdrž se raději komentáře musíš-li napsat takový hnus. Díky
??? Dyt tu nic nepíše
Tichošlápek
Extra třída :D 14744 příspěvků 20.05.19 14:41
@Lama Lama píše: ??? Dyt tu nic nepíše

Měla tu silně stupidní komentář, který zřejmě admin odstranil

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 14:56

Já zkušenost naštěstí nemám, ale obě babičky ovdověli mladé. Jedna už zůstala sama, druhá si našla nového partnera, ale ten také nešťastnou náhodou zemřel. Potom už nikoho nechtěla. Je to strašná situace. Drž se! :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 15:05

Je to v psychice, souhlasím. Jenže, když někoho milujete a víte, že by on nechtěl, aby jste začala milovat někoho jiného, protože víte, že by žárlil, nebo zdali to vidí, nikdo neví. Do ničeho se nebudu nutit a ani nechci, jen mám strach z toho, že by nezkousnul, kdyby jsem si nikoho našla nebo se s někým potěšila. Vím jak mu jen vadil pohled muže na mě. A už vůbec by nechtěl, aby jeho dítě vychovával někdo cizí. Jinak - je mi 24 let, s parnerem 9 let, první i poslední láska. Jen se ptám, zdali to někdo má nebo měl stejně.
Nepřijde mi to jako magorismus na probírání u psychiatra, jen to prostě cítím tak jinak, nechci se omlouvat tím, že by byl rád, protože vím, že by rád nebyl :roll:
Pak tady kdo se rozhodl i nadále cestou věrnosti, odolávání ostatním mužům a sexu musí být jistě těžké. Pomyšlení mám prozatím uplně odpůrné, proto se ptám na zkušenosti jiných

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34790 příspěvků 20.05.19 15:10

Ja si myslím, že život jde dál a sama bych si přála, aby můj manžel po mé smrti nezůstával sám.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama