Smysluplnost opatření

2226
18.9.21 11:28

Smysluplnost opatření

Vždycky mě zajímalo jak lidé přemýšlí a proč. Tato doba je pro toto téma obzvláště příznivá. Pokud si přečtete tento úryvek, vážně si někdo ještě myslí, že „šéfové“ se svými poradci ví co dělají?
U jedné z pedagožek se objevila nákaza v domácnosti, ale do karantény ji krajská hygienická stanice neposlala, protože už měla od května plné očkování.

„Hygiena jí řekla, že je naočkovaná, takže do karantény nemůže a musí do práce. Za dva dny ale onemocněla. A my teď máme tři nakažené učitele a 60 dětí na 14 dní v karanténě, ačkoliv mají všechny negativní test,“ popisuje ředitelka Škvařilová.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ale mluví jasně – po kontaktu s nakaženým nejde do karantény člověk s hotovým očkovacím schématem. Ještě pro upřesnění, všichni nakažení učitelé měli dávno po dvou dávkách vakcíny proti covidu-19"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
873
18.9.21 11:36
@takymanžel píše:
Vždycky mě zajímalo jak lidé přemýšlí a proč. Tato doba je pro toto téma obzvláště příznivá. Pokud si přečtete tento úryvek, vážně si někdo ještě myslí, že „šéfové“ se svými poradci ví co dělají?
U jedné z pedagožek se objevila nákaza v domácnosti, ale do karantény ji krajská hygienická stanice neposlala, protože už měla od května plné očkování.

„Hygiena jí řekla, že je naočkovaná, takže do karantény nemůže a musí do práce. Za dva dny ale onemocněla. A my teď máme tři nakažené učitele a 60 dětí na 14 dní v karanténě, ačkoliv mají všechny negativní test,“ popisuje ředitelka Škvařilová.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ale mluví jasně – po kontaktu s nakaženým nejde do karantény člověk s hotovým očkovacím schématem. Ještě pro upřesnění, všichni nakažení učitelé měli dávno po dvou dávkách vakcíny proti covidu-19"

Já bych řekl, že to ví, akorát se neptej v čí prospěch má co sloužit. Třeba v tomhle případě si myslím, že nezbývá nic jiného než předstírat, že očkovaní jsou chránění, protože by už nebylo čím tlačit neočkovaný zbytek, aby do toho šel. A taky by se jim na to mohli vykašlat i očkovaní na třetí dávku nebo přeočkování v budoucnu.
Přiznat na papíře, že očkovaní musí do karantény taky, by tomu škodilo. Tak radší předstírat jako že nic. Takže to spíš převrátí jako důkaz pro nezbytnost třetí dávky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18288
18.9.21 11:55

No základní průšvih současné situace je, že správa státu a jeho rozhodnutí jsou úplně debbilní a v lepším případě chaotické, ale to jaksi pořád neznamená to, že není potřeba dodržovat žádná opatření., pokud nechceme dalších 30 000 mrtvých.

Příčetné je RRR - tedy hygiena, zakrývání dýchacích cest pokud jsem mezi lidmi se kterými stabilně nejsem a pořád ještě limitování hromadných akcí.

Bohužel minulý rok a půl ukázal, jak moc v háji je centrální správa věcí a že funguje možná lokální systémy, místy kraje a lidská solidarta. Stejně tak ale je daleko silněji nasvíce lidská tupost, hloupost, strach a neschopnost se se svým strachem a ztrátou iluzorní jistoty vypořádat.

Příspěvek upraven 18.09.21 v 12:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 11:57

Anonymně, ať mě nikdo nepozná. Ale dítě má ve třídě pozitivního spolužáka. Celá třída na 14 dní do karantény. Učitelka očkovaná, takže ta nemusí. Omluvila se, že nebude online, protože bude na školení. Takže krom toho, že může normálně courat po škole, ještě pojede na školení do jiného kolektivu a zatím se to ani netváří, že by se měly rušit třídní schůzky prezenční, neb ani učitelka, ani rodiče dětí v karanténě nejsou :lol: Přitom je to všecko zcela v souladu s pravidly.
Jako beru, že nebude v karanténě, ale tak když už, má aspoň ty dva týdny být doma (prvostupňová učitelka, nikoho jiného neučí), omezit kontakty, děti učit online a necourat do x dalších kolektivů, tak nějak k těm všem opatřením trocha zdravého rozumu, kdyby byla…

• Citovat
  • Nahlásit
33413
18.9.21 12:01
@takymanžel píše:

Tak ono ted se ukáže, jak bude s podzimem přibývat případů, jestli to je dobré rozhodnutí, že plně naočkovaní nemusí a přesněji řečeno nesmí do karantény, když nemají žádné příznaky.

Postupovalo se tam podle nařízení z ministerstva, když bude takových případů víc, tak se nad tím budou muset zamyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50401
18.9.21 12:07

Jsem uca. V pripade, ze dojde nakaze v mem blizkem okoli (rodina, prace), pomazu na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33245
18.9.21 12:10
@matkabagristy píše:
Jsem uca. V pripade, ze dojde nakaze v mem blizkem okoli (rodina, prace), pomazu na test.

Jo, u nas taky nemocna ockovana učitelka sla hned na PCR test, pro jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3489
18.9.21 12:29
@Anonymní píše:
Anonymně, ať mě nikdo nepozná. Ale dítě má ve třídě pozitivního spolužáka. Celá třída na 14 dní do karantény. Učitelka očkovaná, takže ta nemusí. Omluvila se, že nebude online, protože bude na školení. Takže krom toho, že může normálně courat po škole, ještě pojede na školení do jiného kolektivu a zatím se to ani netváří, že by se měly rušit třídní schůzky prezenční, neb ani učitelka, ani rodiče dětí v karanténě nejsou :lol: Přitom je to všecko zcela v souladu s pravidly.
Jako beru, že nebude v karanténě, ale tak když už, má aspoň ty dva týdny být doma (prvostupňová učitelka, nikoho jiného neučí), omezit kontakty, děti učit online a necourat do x dalších kolektivů, tak nějak k těm všem opatřením trocha zdravého rozumu, kdyby byla…

Tak předně neznáte detaily. My jsme v kanceláři všichni očkovaní až na jednoho člověka. Očkovaná kolegyně začala smrkat a dobrovolně si udělala test, aby nám tam něco nedonesla :potlesk: Druhá kolegyně, neočkovaná, přišla do práce nejen s rýmou, ale i s kašlem. Žádný test si nedělala a šla na něj až za dva dny. Co tím chci říct? Je to o slušnosti a ohleduplnosti jednotlivých lidí. Očkování lidé se k nim většinou řadí, protože častěji jednají z přesvědčení, že se očkovali pro dobro svoje i ostatních. Třeba ta očkovaná učitelka si také dobrovolně udělala test a po škole jen tak necourá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
18.9.21 12:31

Nehledám žádnou logiku u vlády, která místo parlamentu má být v kriminálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
18.9.21 12:37

Měla jsem za to, že všichni, kdo přišli do kontaktu s pozitivním, jdou na PCR test bez ohledu na očkování. A očkovaný negativní žije dál bez karantény. :think:

Stát se to mně, jdu na PCR test a pak se zařídím podle výsledku. Jsem očkovaná a nejsem učitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 12:44
@Veveří píše:
Tak předně neznáte detaily. My jsme v kanceláři všichni očkovaní až na jednoho člověka. Očkovaná kolegyně začala smrkat a dobrovolně si udělala test, aby nám tam něco nedonesla :potlesk: Druhá kolegyně, neočkovaná, přišla do práce nejen s rýmou, ale i s kašlem. Žádný test si nedělala a šla na něj až za dva dny. Co tím chci říct? Je to o slušnosti a ohleduplnosti jednotlivých lidí. Očkování lidé se k nim většinou řadí, protože častěji jednají z přesvědčení, že se očkovali pro dobro svoje i ostatních. Třeba ta očkovaná učitelka si také dobrovolně udělala test a po škole jen tak necourá.

Jak neznám detaily? Že jede učitelka na školení, řekla sama. Ano, netuším, zda je na školení 100 % očkovaných účastníků. Je to v době, kdy je na testy ještě brzo. Jednak mám zkušenost, že i test po 6 dnech negativní a pak pozitivní, stejně jako mi dětská dr. kladla na srdce, ať se neženu na test moc brzo, že takovýchhle falešně negativních výsledků tam má hromadu. Stejně jako třídní schůzky, taky netuším, zda je očkovaných 100 % rodičů, ale v době třídních schůzek ještě nebudou výsledky testů všech dětí. Já osobně jako rodič dítěte v karanténě stejně jako další sourozenci v karanténě nejsem, jsem očkovaná, ale stejně do známých výsledků testu (provedeného minimálně s týdenním odstupem od kontaktu) prostě omezím kontakty, natož abych trajdala někam, kde je větší koncentrace cizích lidí. Ano, je to o ohleduplnosti, samozřejmě. Ale přijde mi nelogické zvažovat, že děti zavřu do karantény a všichni jejich rodiče se ještě během té karantény slezeme v jedné uzavřené místnosti. Přitom to jde o týden odsunout nebo udělat online. Jasně, není to povinnost, nic neporušujeme, ale v době, kdy se otevřeně mluví o tom, že i očkovaní to mohou šířit a že testy rozhodně nejsou 100%, bych nějakou tu opatrnost zvážila. Neříkám učitelku nebo rodiče zamknout doma! Ale prostě omezit kontakty na nezbytné, zatímco mám celou třídu v karanténě. Nebo zatímco mám v karanténě dítě, nepůjdu se večer veselit s partou do hospody.

• Citovat
  • Nahlásit
4687
18.9.21 12:46
@K2 8611 píše:
Měla jsem za to, že všichni, kdo přišli do kontaktu s pozitivním, jdou na PCR test bez ohledu na očkování. A očkovaný negativní žije dál bez karantény. :think:Stát se to mně, jdu na PCR test a pak se zařídím podle výsledku. Jsem očkovaná a nejsem učitelka.

Jenže dle hygieny má ten test smysl nejdřív pátý den od kontaktu. A co má člověk, který musí do práce těch 5 dní dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10224
18.9.21 13:13

Mně to smysl dává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
18.9.21 13:19
@Ou píše:
No základní průšvih současné situace je, že správa státu a jeho rozhodnutí jsou úplně debbilní a v lepším případě chaotické, ale to jaksi pořád neznamená to, že není potřeba dodržovat žádná opatření., pokud nechceme dalších 30 000 mrtvých.

Příčetné je RRR - tedy hygiena, zakrývání dýchacích cest pokud jsem mezi lidmi se kterými stabilně nejsem a pořád ještě limitování hromadných akcí.

Bohužel minulý rok a půl ukázal, jak moc v háji je centrální správa věcí a že funguje možná lokální systémy, místy kraje a lidská solidarta. Stejně tak ale je daleko silněji nasvíce lidská tupost, hloupost, strach a neschopnost se se svým strachem a ztrátou iluzorní jistoty vypořádat.

Příspěvek upraven 18.09.21 v 12:03
:think: Respirátorování mezi cizími lidmi. V zásadě nemám nic proti tomu když jdu do krámu. Na druhou stranu, podle počtu nakažených prodavačů(ček) v první vlně, kdy ještě jim byly roušky přímo zakazovány, se dá celkem právem předpokládat, že je to tak trochu pro kočku. A co se týká hromadných akcí? Vážně si někdo myslí, že je nějaký přínos, když se může potencionálně nakazit 500 nebo 1000 lidí? Krom toho, třeba při situaci, kdy jsou v takovém městě jako je Mělník 2, slovy dva, nakažení? Ten počet uvádím jen jako příklad, nevím jak je to konkrétně teď. Přestal jsem se snažit to zachytit tak po desátém „inovovaném“ nesmyslu.
Význam toho posledního odstavce mi uniká, neboť to může znamenat cokoli.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
18.9.21 13:21

@free333 Myslíš? Vsadil bych se že ne.

@Sany80s píše:
Mně to smysl dává.

Tak to bys nám mohla osvětlit jaký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit