Snažit se nebo počkat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 13:05
Snažit se nebo počkat ?

Zdravím Vás,
Ráda bych se zeptala na Váš názor, ano vím, že se musím rozhodnout sama, ale i tak bych se ráda zeptala, co si o tom myslíte. S manželem by jsme moc chtěli miminko, ale má to háček. Jsem po operaci páteře a nyní jsem na PN do práce se vracím za 14 dní. Bohužel mám jít za necelé tři měsíce na kontrolní rentgen zda je všechno v pořádku (doposud vše ok bylo) a mám obavy, kdybych náhodou otěhotněla co potom s rentgenem? provést a mít obavy zda nedošlo k poškozením plodu? další věc, že bych ráda ještě chvilku v těhu pracovala kvůli financím… nebo tomu nechat volný průběh a uvidí se. Manžel mě furt děsí, že pochybuje, že se nám to povede hned první cyklus apodobně…nevím. Mám z toho už fakt hlavu kolem, každý den na to myslím… nebo prostě počkat na rentgen, vrátit se do práce a poté se snažit. Co by jste dělaly na mém místě?

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 16537 příspěvků 12.05.19 13:08
@Anonymní píše:
Zdravím Vás,
Ráda bych se zeptala na Váš názor, ano vím, že se musím rozhodnout sama, ale i tak bych se ráda zeptala, co si o tom myslíte. S manželem by jsme moc chtěli miminko, ale má to háček. Jsem po operaci páteře a nyní jsem na PN do práce se vracím za 14 dní. Bohužel mám jít za necelé tři měsíce na kontrolní rentgen zda je všechno v pořádku (doposud vše ok bylo) a mám obavy, kdybych náhodou otěhotněla co potom s rentgenem? provést a mít obavy zda nedošlo k poškozením plodu? další věc, že bych ráda ještě chvilku v těhu pracovala kvůli financím… nebo tomu nechat volný průběh a uvidí se. Manžel mě furt děsí, že pochybuje, že se nám to povede hned první cyklus apodobně…nevím. Mám z toho už fakt hlavu kolem, každý den na to myslím… nebo prostě počkat na rentgen, vrátit se do práce a poté se snažit. Co by jste dělaly na mém místě?

Já bych do rentgenu počkala a chránila se. Našla bych si práci, která by mě bavila, abych byla v pohodě. A kde bych nemusela slibovat, že tam aspoň tři roky budu, než otěhotním. Peníze se hodí vždycky a otěhotnět na první dobrou nemusíš. Tělo potřebuje zregenerovat po operaci.

BonaDea
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 12.05.19 13:08

Užij si léto, počkej v klidu na rentgen, a pak tomu nechte volný průběh. Je zbytečné se stresovat, když víš, že na ten rentgen máš jít. Jako těhotné by Ti ho stejně neudělali. Začněte v září, tři měsíce utečou jako nic :)

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 12.05.19 13:08

Určitě počkat, co to je za dotaz!

darekp
Závislačka 2610 příspěvků 12.05.19 13:10
@Anonymní píše:
Zdravím Vás,
Ráda bych se zeptala na Váš názor, ano vím, že se musím rozhodnout sama, ale i tak bych se ráda zeptala, co si o tom myslíte. S manželem by jsme moc chtěli miminko, ale má to háček. Jsem po operaci páteře a nyní jsem na PN do práce se vracím za 14 dní. Bohužel mám jít za necelé tři měsíce na kontrolní rentgen zda je všechno v pořádku (doposud vše ok bylo) a mám obavy, kdybych náhodou otěhotněla co potom s rentgenem? provést a mít obavy zda nedošlo k poškozením plodu? další věc, že bych ráda ještě chvilku v těhu pracovala kvůli financím… nebo tomu nechat volný průběh a uvidí se. Manžel mě furt děsí, že pochybuje, že se nám to povede hned první cyklus apodobně…nevím. Mám z toho už fakt hlavu kolem, každý den na to myslím… nebo prostě počkat na rentgen, vrátit se do práce a poté se snažit. Co by jste dělaly na mém místě?

Urcite bych pockala aspon po tom rentgenu.. uvidite, jestli jste zdrava a pak muzete myslet na mimco, kdybyste otehotnela ted, tak rentgen urcite ne 8o a bat se cely těhotenství, jestli je pater OK..

ivašot.
Echt Kelišová 8149 příspěvků 12.05.19 13:15
@Anonymní píše:
Zdravím Vás,

Počkala bych po konrolním RTG. Mimochodem manžel ma pravdu, že na prvni cyklus to opravdu klapnout nemusí…

Taky jedna
Extra třída :D 12023 příspěvků 12.05.19 13:17

Určitě bych počkala až po RTG, já otěhotněla pokaždé na první pokus. Nechte tělo uzdravit, odpočinout a vyřešte si zdraví (a nejspíš i finance) a pak se teprve pusťte do snažení. Mít dítě je náročné a nic už pak nelze vzít zpět.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4848 příspěvků 12.05.19 13:56

Počkala bych do RTG, jestli je vše v pořádku. Těhotenství a následné mateřství je pro páteř záhul a lepší je mít jistotu. Já otěhotněla dvakrát a pokaždé na první dobrou, takže bych se na manželův názor nespoléhala. Dítě potřebuje především zdravou mámu.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 12.05.19 14:14

Otěhotnět můžeš kdykoliv, jak na první dobrou, tak to může chvíli trvat, prostě nikdy nevíš. Já jsem něco podobného řešila taky, ale se zubama. Před dvěma lety na jaře jsme se chtěli snažit o miminko, ale já šla na extrakci dvou dolních osmiček v říjnu, nebylo to akutní, ale musela jsem na to jit, protože mě to mohlo chytnout v těhotenství a to jsem se bála, navíc jsem tam měla propletené nervy a vyžadovala to zákrok v nemocnici, napřed mi hrozili narkózou, no nakonec mi to umrtvili, ale trápili mě tam dvě hodiny, protože jsem chtěla oba naráz, abychom se od listopadu už mohli snažit. Byla jsem teda hodně moc ráda, že jsem nakonec do října brala prášky, protože kdyby mě to měli dělat v těhotenství, tak fakt nevím, jak by do dopadlo. No a hned v listopadu jsem otěhotněla. Užili jsme si léto, byli jsme na dvou dovolených v zahraničí a teď jsem za to strašně ráda, protože teď už se s malou jen tak někam nepodívám a když někam pojedem, tak už to nebude takový lehárko jak za bezdětna. Opravdu radim, užijte si léto a začněte se snažit, až budeš po rentgenu, ve finále budeš ráda, že jsi měla ještě chvíli klid :-D

Váš příspěvek
Reklama