Sociopat v rodině

Anonymní
17.2.21 08:39

Sociopat v rodině

Ahoj! Setkali jste se někdy s tím, že jste měli doma v rodině někoho, kdo splňoval charakteristiky sociopata nebo jím doopravdy byl? Dost mě to zajímá, protože mám dojem, že takovou osobu v rodině mám a dost mě to děsí. Vidím to jako nemožné vyřešit, protože ta osoba má obrovské zastání - i když manipulace udělá své. :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8458
17.2.21 08:43

Takových je a ani se o nich neví. A když si potvrdis, že je, tak k čemu ti to bude? Není to žádná nemoc co jde vyléčit apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.2.21 08:51

Ano. Přítelovo sestra. Ale ta má náznaky víc takových „poruch“ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 09:11

A jak to řešit, četla jsem řadu studují, kde se doporučuje s takovým člověkem jednat v klidu, bez emocí, protože je zvyklý jednat právě agresivně, útočně. Rád manipuluje, ale na silnější osobu si nedovolí. Řešit to, znamená možná přerušit rodinné kontakty..ale je to buď a nebo..pochybuji, že si člověk připustí, že má poruchu. Navíc ta osoba je skvělý lhář, pohádkář…

• Citovat
  • Nahlásit
308
17.2.21 09:40

Ano, měla jsem takovou tchýni. A neříkám, že byla sociopat jen proto, že jsem ji neměla ráda. Splňovala veškeré charakteristiky sociopatie. Byla velmi inteligentní (úspěšná ve své profesi), manipulatorska (vždy ve svůj prospěch), umělá si inteligentně vymýšlet a měnit realitu. Zcela emočně plochá, i když emoce umělá dobře předstírat (naučila se to). Navíc, energetický upír. Utla jsem kontakt, nic víc nepomůže. Na návštěvy jezdil jen manžel a děti. Já pouze formálně na Vánoce, Velikonoce apod. Zemřela (docela hroznou smrtí) a musím říct, že se mi neskutečně ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
17.2.21 09:55
@Anonymní píše:
A jak to řešit, četla jsem řadu studují, kde se doporučuje s takovým člověkem jednat v klidu, bez emocí, protože je zvyklý jednat právě agresivně, útočně. Rád manipuluje, ale na silnější osobu si nedovolí. Řešit to, znamená možná přerušit rodinné kontakty..ale je to buď a nebo..pochybuji, že si člověk připustí, že má poruchu. Navíc ta osoba je skvělý lhář, pohádkář…
Řešit to nejde. Ten člověk nemá reálný náhled na svou situaci. Vnímá to tak, že je výjimečný a všichni ostatní blbci/hloupí/neschopní… Léčba je samozřejmě vyloučena. Jedině omezit kontakt a nejít do konfliktu. Konflikt sociopaty živí, ale tebe vyčerpá. Takže 1. omezit kontakt 2. Pokud kontakt je, tak si myslet svoje a omezit interakci. Nenechat se vyprovokovat, což sociopat bude zkoušet.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9969
17.2.21 10:05

A proč to chceš řešit? Pokud to o tom člověku budeš vědět, tak se na jeho jednání můžeš připravit - nevěřit mu všechno, nesvěřovat se atd. A můžeš utnout setkávání na minimum. Nevím, jak jinak bys to chtěla řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 10:16

Ahoj, moje babička je sociopat. Moji mámu to zničilo. Ona je otrokář, manipuluje lidmi jen pro svůj prospěch. S věkem se to zhoršuje, teď má k tomu i Alzheimera. Když se máma upila k smrti, ležela v kuchyni v kaluži krve, tak si tam chodila umývat nádobí, ne jednou. Ani slzu neuronila pro svoji dceru. Ještě se chlubila záchranářům jak ji šla před smrtí vynadat, jak po sobě neuklízí.
Momentálně stále okupuje mámin byt, nikdo ji nechce, nemá kam jít a je svéprávná.
Se svojí druhou dcerou nemluví 30let, vydedila ji, její sestra ji taky moc nemusí hlavně kvůli lžím. Hodně lže, podle sebe mluví pravdu a ostatní jsou lháři.
Jakmile opustí byt chci ji od sebe odříznout. Jinak to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 10:38

Když to tak probírám s okolím, tak každý v rodině má nebo se setkal s takovým sociopatem. A je fakt sranda, jak takový člověk má vlastně navrch, jak mu to ti blízcí věří - ty lži, manipulace. Staví se do role oběti. Je to únavné, vyčerpávající. Ale co dělat, když chcete mít děti, ale do takové rodiny jej nechcete uvítat…tu negativní energii čerpat je únavné!!

• Citovat
  • Nahlásit
308
17.2.21 10:41
@Anonymní píše:
Když to tak probírám s okolím, tak každý v rodině má nebo se setkal s takovým sociopatem. A je fakt sranda, jak takový člověk má vlastně navrch, jak mu to ti blízcí věří - ty lži, manipulace. Staví se do role oběti. Je to únavné, vyčerpávající. Ale co dělat, když chcete mít děti, ale do takové rodiny jej nechcete uvítat…tu negativní energii čerpat je únavné!!

Nemyslím, že sociopat v rodině zůstane dlouhodobě neodhalen. Všichni ostatní by museli být velice neinteligentní, aby to nepoznali. Je to jen otázka času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
17.2.21 10:42
@Anonymní píše:

A navíc… Nemá navrch. Často se ho ostatní jen bojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 12:08

Já si také nemyslím, že by sociopat byl nějak dominantí, ale asi z něho mají někteří strach. Jen vím, že s moji osobou nejedná útočně, manipulativně. Cítí, že jsem vlastně silnější a nikdy podobné techniky nezkouší. Spíše bych to přirovnala k nějaké pijavici, co si našla slabšího jedince, a ji ovlivnuje, saje podle svých potřeb. Ovlivnuje toho jedince takovým způsobem, že všichni jsou na její straně…poštve koho může.. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
1619
17.2.21 12:17
@Anonymní píše:
Ahoj! Setkali jste se někdy s tím, že jste měli doma v rodině někoho, kdo splňoval charakteristiky sociopata nebo jím doopravdy byl? Dost mě to zajímá, protože mám dojem, že takovou osobu v rodině mám a dost mě to děsí. Vidím to jako nemožné vyřešit, protože ta osoba má obrovské zastání - i když manipulace udělá své. :,( :,(

Pomůže ti, když tu napíšeme, že ANO nebo NE? Protože ty sama moc informací neuvádíš a chceš, aby se ti tu ostatní rozepsali? Nebo…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 12:40
@Taktinevím píše:
Pomůže ti, když tu napíšeme, že ANO nebo NE? Protože ty sama moc informací neuvádíš a chceš, aby se ti tu ostatní rozepsali? Nebo…?

Mně jde o to, jestli někdo se pustil do toho bezhlavě, řešil s daným člověkem jeho chování, manipulace..i třeba navzdory tomu, že hádka byla neúspěšná a musel se někdo přestat stýkat s rodinou… :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
308
17.2.21 13:12
@Anonymní píše:
Mně jde o to, jestli někdo se pustil do toho bezhlavě, řešil s daným člověkem jeho chování, manipulace..i třeba navzdory tomu, že hádka byla neúspěšná a musel se někdo přestat stýkat s rodinou… :cert:

Odpověď viz nahoře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat