Jak najít babičku

Anonymní
15.2.21 15:25

Jak najít babičku

Ahoj, hledám zde pomoc, jak najít mojí babičku.

Na babičku mám poslední vzpomínku z doby, kdy mi cca 7 nyní mi je 17
Naší se rozvedli v době, kdy jsem se narodila. Na víkendy jsem jezdila k otci, který mě ke své matce (mojí babičce) brával. Kontakt s ní utnul v době, kdy mi bylo 7 z důvodu že babička napsala svůj veškery majetek na otcovou sestru. Od té doby jsem babičku neviděla. Ani s babičkou ani s tetou otec neudržuje žáden kontakt, od té doby ani jednu neviděl. 2 roky zpět jsem se rozhodla jí sama navštívit, ovšem marně. Teta dům prodala, takže babička ani teta tam už nebydlí. Otec o nich nic neví, telefoni čísla ani na jednu nemá. Moje maminka taky ne.

Nyní bych ji chtěla ale opravdu vypátrrat, jenže nevím jak.
Zkoušela jsem sociální sítě, ale teta žádné nemá a její děti jsou na sociální sítě ještě malé. Dokonce ani nevím, zda babička je na živu.
Píšu zde z důvodu, jestli neznáte způsob jak babičku najít?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1807
15.2.21 15:33

Pošta pro tebe.. ;) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 15:35

@Zwetta nad tím jsem už popravdě uvažovala, ale nejspíš to není pro mě vhodný způsob. Jsem spíše samotářská a nemá ráda moc velkou pozornost, nebo se někde ukazovat

• Citovat
  • Nahlásit
14394
15.2.21 15:38

Napadá mě pošta pro tebe nebo napsat nějaký leták a vylepit ho ve městě kde babička bydlela. Nebo ještě do novin inzerát. Ale nic jiného mě nenapadá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 15:41

Případně zjistím někde, zda je babička stále na živu? Na katastru nemovitostí jsem si našla i chatu, kterou babička měla, ale i ta má už jiného majitele.

• Citovat
  • Nahlásit
145
15.2.21 15:42
@Anonymní píše:
Ahoj, hledám zde pomoc, jak najít mojí babičku.

Na babičku mám poslední vzpomínku z doby, kdy mi cca 7 nyní mi je 17
Naší se rozvedli v době, kdy jsem se narodila. Na víkendy jsem jezdila k otci, který mě ke své matce (mojí babičce) brával. Kontakt s ní utnul v době, kdy mi bylo 7 z důvodu že babička napsala svůj veškery majetek na otcovou sestru. Od té doby jsem babičku neviděla. Ani s babičkou ani s tetou otec neudržuje žáden kontakt, od té doby ani jednu neviděl. 2 roky zpět jsem se rozhodla jí sama navštívit, ovšem marně. Teta dům prodala, takže babička ani teta tam už nebydlí. Otec o nich nic neví, telefoni čísla ani na jednu nemá. Moje maminka taky ne.

Nyní bych ji chtěla ale opravdu vypátrrat, jenže nevím jak.
Zkoušela jsem sociální sítě, ale teta žádné nemá a její děti jsou na sociální sítě ještě malé. Dokonce ani nevím, zda babička je na živu.
Píšu zde z důvodu, jestli neznáte způsob jak babičku najít?

Netřeba zakládat anonymní diskuzi, přítel google radí: V případě, že máte zájem vyhledat kontakt na svého příbuzného v ČR, je třeba se obrátit na Ministerstvo vnitra ČR. To na základě písemné žádosti občana staršího 15 let o zprostředkování kontaktu zprostředkuje kontakt s jiným občanem uvedeným v žádosti.

viz:
https://www.mzv.cz/…buzneho.html

Je tam sice i nějaký správní poplatek, ale: V případě, že se zprostředkování kontaktu neuskuteční, nevzniká tím nárok na vrácení správního poplatku

Příspěvek upraven 15.02.21 v 15:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6008
15.2.21 15:43

No a ten dum co teta prodala, nejsou tam sousedi, co by vedeli kam tak sli. Treba se nekdo s babičkou pratelil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 15:48

@Konnny zkoušela jsem vedlejší domek, z doby kdy jsem jezdila k babičce si pamatuji, že tam bydlela její dobrá kamarádka. Ovšem ta už na živu nebyla, bydlí tam její syn a ten mi tehdy tvrdil, že dům se prodal asi 7 let zpět. Teď už to bude 9 let. Rok po tom, co babička dům přepsala na tetu.

• Citovat
  • Nahlásit
21776
15.2.21 15:50
@Anonymní píše:
Případně zjistím někde, zda je babička stále na živu? Na katastru nemovitostí jsem si našla i chatu, kterou babička měla, ale i ta má už jiného majitele.

Tak ten majitel by mohl vědět něco o babičce. Nebo sousedi z okolních chat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 15:57

@Helen001 moc děkuji :srdce: :lol: máte s tímto zkušenosti? Nevíte jak dlouho to přibližně trvá? Pochopila jsem, že hledanou osobu kontaktuji a předaji ji kontakt na mě. Kdyby se babička rozhodla mě nekontaktovat zjistím, že se takto rozhodla? Případně kdyby nebyla na živu bude mi i toto sděleno?

• Citovat
  • Nahlásit
14394
15.2.21 15:58

Tak to bych se pozeptala sousedů od těch chatek. Pokud tam nebudou, tak jim nechat vzkaz - stručně, případně telefon ať ti zavolají. Věřím, že babičku najdeš :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 16:02

@kaja00 chatka se nacházi Skoro 500 km. Babička ji tam kupovala kdysi prý společně s dědou, bylo to blízko dědovy rodiny. Myslím, že tam by mě rodiče opravdu samou nepustili. A určitě by tam ani jeden z nich se mnou nejel.

• Citovat
  • Nahlásit
145
15.2.21 16:18
@Anonymní píše:
@Helen001 moc děkuji :srdce: :lol: máte s tímto zkušenosti? Nevíte jak dlouho to přibližně trvá? Pochopila jsem, že hledanou osobu kontaktuji a předaji ji kontakt na mě. Kdyby se babička rozhodla mě nekontaktovat zjistím, že se takto rozhodla? Případně kdyby nebyla na živu bude mi i toto sděleno?
@Anonymní zkušenost nemám, jen jsem Vám zagooglila :-) ano, oni předají Váš kontakt té babičce, akce sama o sobě nemusí dlouho trvat (vše hledají asi v registru obyvaltel?, takže jen otázka mrknutí do pc), ale jsou to úředníci (mají na vyřízení žádosti 30 dnů)…můžou si dát na čas, navíc zase covid akce a nouzový stav vše pozastavuje, že…

Ještě jsem Vám našla další odkaz:
https://www.mvcr.cz/…-808189.aspx

Ministerstvo vnitra, na základě žádosti o zprostředkování kontaktu, písemně vyrozumí kontaktující osobu (žadatele) o předání kontaktních údajů hledané osobě nebo o výsledku hledání v následujících případech:

pokud se kontaktovanou osobu nepodaří základním registru obyvatel a v agendovém informačním systému evidence obyvatel jednoznačně identifikovat,

pokud kontaktovaná osoba nemá trvalý pobyt na území České republiky,

pokud kontaktovaná osoba zemřela. Byla-li kontaktovaná osoba ve vztahu ke kontaktující osobě osobou blízkou jsou sdělovány údaje o úmrtí (datum a místo).

Takže asi kdyby Vás babička nechtěla vidět, tak se to nedovíte :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14394
15.2.21 16:35
@Anonymní píše:
@kaja00 chatka se nacházi Skoro 500 km. Babička ji tam kupovala kdysi prý společně s dědou, bylo to blízko dědovy rodiny. Myslím, že tam by mě rodiče opravdu samou nepustili. A určitě by tam ani jeden z nich se mnou nejel.

aha, tak to nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6008
15.2.21 16:42

@Helen001 ale dozvedela by se o případném umrti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat