Soud, alimenty, r.list

5
13.8.20 21:58

soud ,alimenty , r.list

Zdravim, potřebuji poradit, s ex přítelem máme roční dceru kterou nevydal kvuli tomu ze jsme se neschodly a rozešli ve zlém já ale udělala pi 6 mesicich první krok a napsala mu aby za malou začal chodit tak si ji teď občas na pár hodin bere protože na něj neni zvykla atd tak snim být malá nechce, ale chci se zeptat nechce mi přiznat otcovství kvuli tomu že si myslí ze od nej chci penize a ze to potřebuji pro úřady na socialce :lol: :lol: což je směšný myslím si že mala ma právo na to aby on jako otec dával penize tak jak má a nevymlouval se, tak potřebuju poradit stim když to nepřizná napíše ho tam soud sám i bez něj nebo tak neco? mám první dite a v rodině tohle nikdo neřešil alimenty apod. jsem zoufala nedá se snim na ničem domluvit :? prosím poprosim o pár rad. děkuji předem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4961
13.8.20 22:03

Soud nařídí testy otcovství. Jen tak když řekneš, že takhle Franta je otec tak to fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
13.8.20 22:06
@JancaS84 píše:
Soud nařídí testy otcovství. Jen tak když řekneš, že takhle Franta je otec tak to fakt ne.

někde jsem četla poučku, že otcem je ten, koho označí matka, dokud se neprokáže opak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
13.8.20 22:09

Já ti poradím, dělej někdy tečky za větou. Taky jsem si teda nejprve myslela, té ti ji půl roku nechtěl dát. Jinak je to tak, že budeš muset soudně vymahat alimenty, on bude muset na testy otcovství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.8.20 22:09

@PaníBovaryová nevím proč narážíte na to že by otec mého dítěte nebyl ten pravý, vím moc dobře ja i on že je to jeho takže si tyhle ty kecy nechce a jděte urážet atd jinam děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
13.8.20 22:10

perly sviním 8)

Příspěvek upraven 13.08.20 v 22:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.8.20 22:10

@vokishka nejsme ve škole, tak to nečtěte když vám takový veci vadí děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
13.8.20 22:11
@manatlsj píše:
@PaníBovaryová nevím proč narážíte na to že by otec mého dítěte nebyl ten pravý, vím moc dobře ja i on že je to jeho takže si tyhle ty kecy nechce a jděte urážet atd jinam děkuji

nebuď tak vztahovačná, o pravosti otce tvého dítěte nic nenaznačuji, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.8.20 22:12

@PaníBovaryová to vím ja problém nemám stím že by měl právo jako otec. To právě on nechce platit proto přemýšlím o soudní cestě. Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
13.8.20 22:13
@manatlsj píše:
@vokishka nejsme ve škole, tak to nečtěte když vám takový veci vadí děkuji

No ono se to moc číst právě nedá. Já jsem to četla asi 3×, abych to pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6686
13.8.20 22:15

Můžeš to dát k soudu. A proběhnou testy DNA. Teprve pak ti MUSÍ platit alimenty, do té doby nemusí nic. :nevim:
Nicméně pokud si čerpala nějaké dávky, s tím že otec v RL není, tak je budeš vracet. Za předpokladu že nemá nízký plat že by to vyšlo i s jeho příjmem.

Příspěvek upraven 13.08.20 v 22:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
13.8.20 22:16
@JancaS84 píše:
No ono se to moc číst právě nedá. Já jsem to četla asi 3×, abych to pochopila.

No já právě nejprve myslela, že ji sebral děcko a nechce ji ho vydat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.8.20 22:20

@Aletheia čerpam jen rodičovský příspěvek nic jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4859
14.8.20 07:43
@manatlsj píše:
@PaníBovaryová to vím ja problém nemám stím že by měl právo jako otec. To právě on nechce platit proto přemýšlím o soudní cestě. Děkuji za radu

Tak pokud není v RL a není papírově jeho otec. Tak je to naprosto cizí člověk a nemusí platit vůbec nic. Až si to protáhnete přes soud, bude zapsán do RL, tak pak po něm můžete něco chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4479
14.8.20 22:49

Na testy otcovství nemusí dojít. Ale je potřeba podat návrh na soud na určení otcovství a na prvním jednání mu vysvětlit, že ho bude stát méně peněz, pokud otcovství uzná u soudu sám, než dělat drahý znalecký posudek, který zaplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama