Otcovství soudně

4
9.8.20 08:12

otcovství soudně

Ahoj, prosím zda nemá někdo zkušenost… S partnerem jsme se rozešli v době těhotenství, asi bude dělat problémy :roll: otcovství se určí až soudní cestou… Dočetla jsem se že testy se v dnešní době dělají již po narození, resp třeba po 6 nedělí
Spíše by mě zajímal celý proces jak dlouho trvá? Jako to že to on podá soudně, než nám udělají testy, než je znovu soud a vlastně kdy pak až třeba prvně bude moci vidět mimčo :oops:
A dále vím že je to na rozhodnutí soudu, ale jak třeba většinou dovolí návštěvy u malého miminka? Např, zda třeba 2× týdne 2 hodky atd

Děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 09.08.20 v 09:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5834
9.8.20 08:22

Chápu to správně, že on se chce nechat zapsat a určit styk a ty to chceš oddalovat, takže proto soud o otcovství? Nevím přesně, jak je to v těchto případech s placením těch DNA testů a soudních výloh, ale není tady riziko, že celá ta sranda půjde finančně za tebou, až se ukáže, že je dítě fakt jeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60440
9.8.20 08:24

@Pet34 vidět ho může kdykoliv.. Dokud není stanovené soudem, má právo své dítě vídat.. Se domluvte, ne? Rodiče jste oba.. Jinak trvat to může a nemusí, o dětech se rozhoduje celkem rychle.. Test 3-6 týdnů.. A ano, u mrnat jsou asistované návštěvy, klidně několikrát týdně.. Opět je ideální, když se domluvíte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5212
9.8.20 08:37

@Pet34 kdyz vite ze bude delat problemy a vite ze je to jeho, proc tomu nechcete predejit a rovnou ho tam zapsat? Stejne to jen oddalite a bude vas to stat nervy, cas a mozna i penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18822
9.8.20 09:05

Takze ty mu mimco vubec nechces ukazat? Chces to zdrzovat? Ze bude delat problemy v překladu znamena, ze bude chtit vidět svoje dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
9.8.20 09:28

@Pet34 Proč se bude určovat otcovství soudní cestou? :think: Pokud je dítě jeho, tak je jednodušší ho rovnou nechat zapsat do RL a na péči o dítě se domluvit. Má na něj stejná práva jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.8.20 09:41

@Michelle_M nn já vím že je otec, on si trvá na testech otcovství soudně, tudíž to kdyztak jde ta ním ;) ale kamarádka říkala, že někdo takhle to měl a než se vše prokázalo, soudy atd, viděl malou až v půl roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.8.20 09:44

@martina.se to si nemyslím, dokud to soudně nebude prokázané, když si na testech trvá on, tak přeci nemá právo, když nebude prokázáno, že je jeho ne

Příspěvek upraven 09.08.20 v 09:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.8.20 09:49

Odpovědi

Holky prosím. O vyjádření pouze na můj j dotaz, opravdu nevíte všechny okolností, přítel je psycho co neustal rozchod, sledoval mobil, rozeslal anonymní sms mému okolí atd, takže tak, to je věc PČR
Proto prosím nepište typ nechceš ukázat dítě, má práva jako ty, atd, opravdu nic o tom nevíte, nic ve zlým :nevim:

Já si pouze sonduji zda máte s něčím podobným někdo zkušenost, jinak vše samozřejmě řeším s právnickou, díky moc za pochopení :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18822
9.8.20 09:51
@Pet34 píše:
@Michelle_M nn já vím že je otec, on si trvá na testech otcovství soudně, tudíž to kdyztak jde ta ním ;) ale kamarádka říkala, že někdo takhle to měl a než se vše prokázalo, soudy atd, viděl malou až v půl roce

Tak pokud na tom trvá on, tak muze cekat docela dlouho no. Nevim jak dlouho trva otcovstvi, par tydnu asi jo. Ale treba na soud o svereni do pece jsem čekala 8 měsíců. Oni s tim nechvataji, kdyz se nedohodnete, muze to trvat klidne rok nez se k něčemu dostanete.

Příspěvek upraven 09.08.20 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
9.8.20 09:51

@Pet34 No jo, dokud to nebude dáno soudně, tak asi nemůže dělat nic, ale až se prokáže že je opravdu otec, tak stejně nezabráníš tomu, aby dítě vídal. Myslíš že by mu ublížil? Jasně že nevíme, co se u vás stalo, to víš ty, ale otec tvého dítěte to prostě je, to nezměníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60440
9.8.20 09:53
@Pet34 píše:
@martina.se to si nemyslím, dokud to soudně nebude prokázané, když si na testech trvá on, tak přeci nemá právo, když nebude prokázáno, že je jeho nePříspěvek upraven 09.08.20 v 09:51

Hele, pokud se prokáže, ze je otec, baba to i ví, jen dělá takhle brykule, tak tam nárok je.. Plus bude platit soudní výlohy např, pokud se soudce naštve..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60440
9.8.20 09:54
@Pet34 píše:
Holky prosím. O vyjádření pouze na můj j dotaz, opravdu nevíte všechny okolností, přítel je psycho co neustal rozchod, sledoval mobil, rozeslal anonymní sms mému okolí atd, takže tak, to je věc PČR
Proto prosím nepište typ nechceš ukázat dítě, má práva jako ty, atd, opravdu nic o tom nevíte, nic ve zlým :nevim:Já si pouze sonduji zda máte s něčím podobným někdo zkušenost, jinak vše samozřejmě řeším s právnickou, díky moc za pochopení :palec:

Měla sis rozmyslet, s kým si porizujes dítě, no.. Tohle nic nemění na tom, že je otec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
9.8.20 10:01
@Pet34 píše:
Proto prosím nepište typ nechceš ukázat dítě, má práva jako ty, atd, opravdu nic o tom nevíte, nic ve zlým :nevim:Já si pouze sonduji zda máte s něčím podobným někdo zkušenost, jinak vše samozřejmě řeším s právnickou, díky moc za pochopení :palec:

Pritel je psycho, ale sustit s nim jeste pred par mesici ti zas tak psycho neprislo :nevim: Vybrala sis ho za otce sveho ditete. Jinak odpoved… urcite bych zasla na ospod, tam ti reknou vice. Uplne jsem z tveho dotazu nepochopila jestli ho chces v rodnem listu nebo ne. On zpochybnuje otcovstvi? Chapu to dobre?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
9.8.20 10:22

A ten návrh k soudu bude podávat kdo z vás? Ty nebo on? Popisuješ to dost zmateně. :nevim: Má zájem dítě vidět? To pak záleží na Tobě - vidět ho může i před rozhodnutím soudu. Nemá ho zájem vidět? Pak na tom nejspíš rozhodnutí soudu o určení otcovství moc nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama