Soud o dítě a třetí rodič

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 14:24
Soud o dítě a třetí rodič

Zdravím všechny :mavam:

jdu si k vám pro radu či zkušenosti těch, co zažily/i, protože nějak vlastně nevím, jak se ideálně zachovat.

Jak název napovídá - jsem v roli třetího rodiče, partner má z předchozího vztahu školou povinné dítě. Už přes rok se dohadují skrze soud o určení péče, kdy partner chce dítě do péče střídavé. Já dítě mám, také školní, v péči otce po dohodě (celkově byla situace komplikovaná a teď už necháváme rozhodnutí na dítěti). Celkově my čtyři fungujeme v pohodě, bez problémů a vlastně jako běžný celek.

Teď mám jít vypovídat k soudu kvůli nevlastnímu dítěti a vlastně jsem úplně zmatená..maminka dítěte mě nesnáší, asi má pocit, že se jí snažím(e) dítě ukrást, že nebýt mě, tak se o něj partner nepostará, že jsem v podstatě nesvéprávná a pořád samé narážky a urážky. Dětem se věnujeme, myslím, že je jim tu oběma dobře, partner se o své dítě stará, ale já s ním mám také hezký vztah, stejně tak naopak. Pořád jsme ti špatní, co všechno dělají špatně, přitom kdyby partner chtěl, tak na výchově a způsobu života maminky taky může neustále leccos komentovat. Já mám hrozně nerada dusno a nenávist, ale tady se to bohužel dá krájet. A moc nechápu proč. S partnerem jsme se poznali dlouho po ukončení předchozího vztahu. A teď k jádru pudla, už jsem po té době unavená z věčného řešení, urážení, ponižování. Na jednu stranu mám chuť křičet a brečet a rozčilovat se, na druhou stranu si říkám, že zlo přináší zlo a musím to potlačit a že to vše, co se o mně dovídám, se mnou nesouvisí, ale jde jen o to dítě. A že to mám přejít. Vlastně vůbec nevím, jak mám u soudu vystupovat, jestli si nechat nakydat hnůj na hlavu, mírumilovně všem vysvětlit mé osobní problémy a moji minulost nebo jestli se mám chovat stejně. Přemýšlela jsem i o setkání s maminkou dítěte, ale já ji vyslýchat nechci, záští vůči ní netrpím, tak nějak mi přijde, že by taková schůzka měla být iniciována z její strany…prostě se v tom ztrácím a někdy si říkám, že by bylo lepší se sbalit a odejít, protože jediny problém toho, že se nesouhlasí se střídavou péčí je vlastně moje přítomnost.

Uvítám jakoukoliv zkušenost z pohledu třetích rodičů, ale i těch, kdo vlastně ty nové partnery svých ex protějšků nedávají..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 27.03.19 14:55
@Anonymní píše:
Zdravím všechny :mavam:

jdu si k vám pro radu či zkušenosti těch, co zažily/i, protože nějak vlastně nevím, jak se ideálně zachovat.

Jak název napovídá - jsem v roli třetího rodiče, partner má z předchozího vztahu školou povinné dítě. Už přes rok se dohadují skrze soud o určení péče, kdy partner chce dítě do péče střídavé. Já dítě mám, také školní, v péči otce po dohodě (celkově byla situace komplikovaná a teď už necháváme rozhodnutí na dítěti). Celkově my čtyři fungujeme v pohodě, bez problémů a vlastně jako běžný celek.

Teď mám jít vypovídat k soudu kvůli nevlastnímu dítěti a vlastně jsem úplně zmatená..maminka dítěte mě nesnáší, asi má pocit, že se jí snažím(e) dítě ukrást, že nebýt mě, tak se o něj partner nepostará, že jsem v podstatě nesvéprávná a pořád samé narážky a urážky. Dětem se věnujeme, myslím, že je jim tu oběma dobře, partner se o své dítě stará, ale já s ním mám také hezký vztah, stejně tak naopak. Pořád jsme ti špatní, co všechno dělají špatně, přitom kdyby partner chtěl, tak na výchově a způsobu života maminky taky může neustále leccos komentovat. Já mám hrozně nerada dusno a nenávist, ale tady se to bohužel dá krájet. A moc nechápu proč. S partnerem jsme se poznali dlouho po ukončení předchozího vztahu. A teď k jádru pudla, už jsem po té době unavená z věčného řešení, urážení, ponižování. Na jednu stranu mám chuť křičet a brečet a rozčilovat se, na druhou stranu si říkám, že zlo přináší zlo a musím to potlačit a že to vše, co se o mně dovídám, se mnou nesouvisí, ale jde jen o to dítě. A že to mám přejít. Vlastně vůbec nevím, jak mám u soudu vystupovat, jestli si nechat nakydat hnůj na hlavu, mírumilovně všem vysvětlit mé osobní problémy a moji minulost nebo jestli se mám chovat stejně. Přemýšlela jsem i o setkání s maminkou dítěte, ale já ji vyslýchat nechci, záští vůči ní netrpím, tak nějak mi přijde, že by taková schůzka měla být iniciována z její strany…prostě se v tom ztrácím a někdy si říkám, že by bylo lepší se sbalit a odejít, protože jediny problém toho, že se nesouhlasí se střídavou péčí je vlastně moje přítomnost.

Uvítám jakoukoliv zkušenost z pohledu třetích rodičů, ale i těch, kdo vlastně ty nové partnery svých ex protějšků nedávají..

Míchala bych se do toho co nejméně, je to mezi tvým mužem a jeho ex. Vypověděla bych , na co se mi zeptají, věcně, běz velkého rozmazávání. Ono si nemysli, že ta budeš mít nějakou hlavní roli a budeš vypovídat hodiny a hodiny o tom jak jeho děti miluješ.

Zvláš pokud vnímáš, že problém jsi hlavně ty, tak bych šla co nejvíce do pozadí. Nechala se starat o děti partnera. Ono se to časem utřepe, nemá to cenu lámat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 15:01

@Lama Lama děkuju za názor. Nemyslím si, že bych vypovídala hodiny a právě proto, že je to hlavně mezi nimi, mě frustruje, že se neustále omílá co já a co my a vlastně mám tak trochu pocit, že se nám stále šteluje do našeho uspořádání. Spíš se bojím toho, že i když budu věcná, tak se ex bude snažit naházet na mě špínu jen proto, aby vyhrála. A nechci se do tohohle házení špíny moc nechat vtáhnout, ale někdy i mě už ty emoce z toho jdou přes hlavu a nevím, jak ji zachovat chladnou..

Zakl.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 27.03.19 15:04
@Anonymní píše:
@Lama Lama děkuju za názor. Nemyslím si, že bych vypovídala hodiny a právě proto, že je to hlavně mezi nimi, mě frustruje, že se neustále omílá co já a co my a vlastně mám tak trochu pocit, že se nám stále šteluje do našeho uspořádání. Spíš se bojím toho, že i když budu věcná, tak se ex bude snažit naházet na mě špínu jen proto, aby vyhrála. A nechci se do tohohle házení špíny moc nechat vtáhnout, ale někdy i mě už ty emoce z toho jdou přes hlavu a nevím, jak ji zachovat chladnou..Zakl.

Ale ty tam přeci nemusíš být u výpovědi ex. Bude tvůj prostor na výslech a pak se zdekuješ, ne? Že se Vám šteluje do uspořádání je zase jen věc partnera, on má zajistit, aby se neštelovala, nastavit jí hranice, nenechat si do toho kecat, nereaagovat na to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 15:12

@Lama Lama nemyslela jsem, že bych já byla u její výpovědi, spíš jde o způsob, jakým si myslím, že se budou ubírat otázky jejího advokáta..řekla bych, že hranice už byly vytyčeny, ale pořád dokola ex omílá, co partner dělal a nedělal za jejich vztahu a jak ví, jak funguje, že se stoprocentně nezměnil, vždy musí vědět, jak trávíme prázdniny a pak s tím nesouhlasí, protože tak by to ona nedělala. Zkrátka pořád dokola. Když partner nereaguje, je mu vyčítáno, že s ní nekomunikuje, když komunikuje, je utlučen její pravdou. A i když je to mezi nimi a jeho věc, tak to bohužel má dopad i na nás a náš vztah (jo, já vím, riziko secondhandového muže :)).

Zakl.

PaníBovaryová
Závislačka 4431 příspěvků 27.03.19 15:18

pochybuji, že u soudu bude někdo řešit tvoji minulost a osobní problémy - tam půjde o dítě, ne o tebe.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 27.03.19 15:18
@Anonymní píše:
@Lama Lama nemyslela jsem, že bych já byla u její výpovědi, spíš jde o způsob, jakým si myslím, že se budou ubírat otázky jejího advokáta..řekla bych, že hranice už byly vytyčeny, ale pořád dokola ex omílá, co partner dělal a nedělal za jejich vztahu a jak ví, jak funguje, že se stoprocentně nezměnil, vždy musí vědět, jak trávíme prázdniny a pak s tím nesouhlasí, protože tak by to ona nedělala. Zkrátka pořád dokola. Když partner nereaguje, je mu vyčítáno, že s ní nekomunikuje, když komunikuje, je utlučen její pravdou. A i když je to mezi nimi a jeho věc, tak to bohužel má dopad i na nás a náš vztah (jo, já vím, riziko secondhandového muže :)).Zakl.

Hele, á to znám. A zkrátka jsem došla k tomu, že je to jeho ex, já mám starosti se svým ex ( respektive s ím až takové nejsou) a nemusím všechen ten hnůj překydávat s ním.Upřímě, je to jeho volba, že se žene do dalšího vztahu, dokud nemá vyřešený předchozí. Ono i to je možná důvod, proč ex vyšiluje ( možná to není ani ex, teprve nastávající ex). Vzhledem k tomu, že ještě není ani po soudu o děti je dost možné, že vztah vás dvou byl důvodem k definitivnímu rozpadu vztahu, ne?

PaníBovaryová
Závislačka 4431 příspěvků 27.03.19 15:18
@Anonymní píše:
@Lama Lama nemyslela jsem, že bych já byla u její výpovědi, spíš jde o způsob, jakým si myslím, že se budou ubírat otázky jejího advokáta..řekla bych, že hranice už byly vytyčeny, ale pořád dokola ex omílá, co partner dělal a nedělal za jejich vztahu a jak ví, jak funguje, že se stoprocentně nezměnil, vždy musí vědět, jak trávíme prázdniny a pak s tím nesouhlasí, protože tak by to ona nedělala. Zkrátka pořád dokola. Když partner nereaguje, je mu vyčítáno, že s ní nekomunikuje, když komunikuje, je utlučen její pravdou. A i když je to mezi nimi a jeho věc, tak to bohužel má dopad i na nás a náš vztah (jo, já vím, riziko secondhandového muže :)).Zakl.

otázky advokáta?

IvaX
Ukecaná baba ;) 1968 příspěvků 27.03.19 15:25

Jak dlouho bude trvar soud? Pokud to nebude na douho a jste toho schopní, zkuste si dát na tu dobu pauzu a odstěhuj se ať se to vyřeší bez tebe a pokud potom budete chtít být zase spolu, tak se zase sestěhujte. :think:

Vlkousovi
Kecalka 133 příspěvků 27.03.19 15:34

Já osobně to vidím z vlastní zkušenosti takto:
Vypovídat dle srdce, tak jak to vnímáš a cítíš, říkat svou pravdu. Jde o dítě, kdy oba jeho rodiče by měli zvážit, co je pro dítě nejlepší a ne pro ně samotné.
To, že jsi nejspíše trnem v oku mamince dítěte je Bohu žel běžné :(, nedá se s tím nic dělat, na druhou stranu ty a tvůj partner tvoříte kompletní rodinu. Ona někoho má?
Důležité je zmínit, že oba rodiče milují své dítě a je to evidentní.
Můj subjektivní názor: „Pokud jde o střídavou péči, já osobně jsem vždy proti ní. Střídavá péče dětem nedává pevné jistoty a zázemí, domov. Ať si kdo chce, co chce říká, jeden týden být někde a další zase někde, není domov. Je to jen sdílená láska lidí, kteří nedokáží být spolu a sobecky chtějí mít dítě pro sebe.“
Ať jsem s ex-manželem měla jakékoliv problémy (skončila jsem na IC pro oběti domácího násilí apod.), pokud jde o děti, tam jsme schopni se domluvit, dohodnout. Shodli jsme se už u úpravy poměru nezletilých, že pro děti není dobré, aby byla střídavá péče, zase na druhou stranu, já mu NIKDY nebráním v tom, aby děti viděl, byl s nimi, nebo si je vzal k sobě. I vlastně plánování prázdnin apod. nechává na mě a o děti jeví přiměřený zájem.
Kamarádka má střídavou péči na dceru, už několik let. Té holce je dnes už 15 let a sama potvrzuje, že jí střídavá péče vadí. Miluje oba rodiče, ale vadí jí to permanentní lítání mezi nimi, pokaždé řešit, co si ke komu vezme a co u koho má …
Ale podotýkám, je to můj názor a nikomu jej nevnucuji.
Já sama mám nového manžela a můj ex o něm u soudu doslova prohlásil (zapsáno i v rozhodnutí o úpravě poměru nezletilých), že veškeré funkce otce převedl na pana XXX :)
Držím pěsti … ať soud zvládnete. Jde o dítě, nejde o spory mezi dospělými, jde o budoucnost dítěte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 15:37

@Lama Lama tak přesně tento přístup jsem měla, dokud vlastně nevyplynulo, že má ex stále potřebu mě řešit a šroubovat se do všeho. Myslím, že ani partner nijak extrémně nepřekydává hnůj, ale na jeho náladě se to samozřejmě odráží. Já jsem také řešila věci se svým bývalým manželem a právě proto, že to znám i z druhé strany, tak mi celá tahle eskapáda přijde zbytečná. Řekla bych, že jejich vztah byl dost vyřešen, ale začátkem našeho vztahu se rozjitřily staré křivdy a rány. Byla vyřešena i péče o dítě a alimenty, mimosoudně a jejich dohodou, ale pak ex chtěla několikanásobně zvýšit alimenty a proto podala návrh k soudu. V době, kdy my dva jsme spolu rok žili. Náš vztah začal relativně dlouho po jejich rozchodu a nemá s tím rozchodem nic společného, spíš se mi zdá, že by ex byla spokojenější, kdyby partner nikoho neměl a už vůbec ne někoho, s kým mu to funguje (soudím dle různých poznámek typu „já vám to hrozně přeju, ale..“, „pořiďte si vlastní dítě a řešte si svou rodinu, když tu naši jsi zničil“, „tak jestli vám to vyhovuje, ale stejně ona zjistí, co jsi doopravdy zač“ apod.). Myslím, že ex nikdy neměla důvod, aby tam panovala taková zášť, partnera jsem jí nepřebrala, k jejich dítěti se chovám jako ke svému tak, aby to její i to moje co nejmíň trpělo tím, že ať už partner s ex nebo já s bývalým manželem, jsme neudrželi rodinu.

@PaníBovaryová taky bych o tom pochybovala nebýt toho, že vím, že už u minulých stání se to řešilo, na popud advokátky matky. A ano, otázky advokáta, při výpovědi se přeci neptá jen soud, ale i advokáti obou zúčastněných stran.

Zakl.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 27.03.19 16:18
@Anonymní píše:
@Lama Lama tak přesně tento přístup jsem měla, dokud vlastně nevyplynulo, že má ex stále potřebu mě řešit a šroubovat se do všeho. Myslím, že ani partner nijak extrémně nepřekydává hnůj, ale na jeho náladě se to samozřejmě odráží. Já jsem také řešila věci se svým bývalým manželem a právě proto, že to znám i z druhé strany, tak mi celá tahle eskapáda přijde zbytečná. Řekla bych, že jejich vztah byl dost vyřešen, ale začátkem našeho vztahu se rozjitřily staré křivdy a rány. Byla vyřešena i péče o dítě a alimenty, mimosoudně a jejich dohodou, ale pak ex chtěla několikanásobně zvýšit alimenty a proto podala návrh k soudu. V době, kdy my dva jsme spolu rok žili. Náš vztah začal relativně dlouho po jejich rozchodu a nemá s tím rozchodem nic společného, spíš se mi zdá, že by ex byla spokojenější, kdyby partner nikoho neměl a už vůbec ne někoho, s kým mu to funguje (soudím dle různých poznámek typu „já vám to hrozně přeju, ale..“, „pořiďte si vlastní dítě a řešte si svou rodinu, když tu naši jsi zničil“, „tak jestli vám to vyhovuje, ale stejně ona zjistí, co jsi doopravdy zač“ apod.). Myslím, že ex nikdy neměla důvod, aby tam panovala taková zášť, partnera jsem jí nepřebrala, k jejich dítěti se chovám jako ke svému tak, aby to její i to moje co nejmíň trpělo tím, že ať už partner s ex nebo já s bývalým manželem, jsme neudrželi rodinu.

@PaníBovaryová taky bych o tom pochybovala nebýt toho, že vím, že už u minulých stání se to řešilo, na popud advokátky matky. A ano, otázky advokáta, při výpovědi se přeci neptá jen soud, ale i advokáti obou zúčastněných stran.

Zakl.

A jakse ty jeji kydyk tobe dostanou?smir s, s tim, ze jeji chovani neovlivnis, muzes jen zmenit svuj pristup a castec, patneruv. Pokud pisesms,email, zablokuj. Pokud. Pise jemu,neni postak, abybyl povinnen veskere. Pripominkytobe dorucit. Pokud jsou vecne, nemusiti vubec rikat, ze to jde odni. Jen tirekne manoemu, pepa je ma po lentilkach ekzem, tak mu je nekupuj. Pokud je vyhodnotu jako neoduvodnene, takproc to na tebe vali?

lilithlilith
Kecalka 482 příspěvků 27.03.19 16:26
@Anonymní píše:
Už přes rok se dohadují skrze soud o určení péče, kdy partner chce dítě do péče střídavé. Já dítě mám, také školní, v péči otce po dohodě

Já mám hrozně nerada dusno a nenávist, ale tady se to bohužel dá krájet. A moc nechápu proč.

protože jediny problém toho, že se nesouhlasí se střídavou péčí je vlastně moje přítomnost.

Nejak nechápu, čemu se divíš. Tvůj úžasňák bere matce dítě, v duchu moderní doby.....a ne každá matka se dobrovolně dítěte vzdá, jako jsi to udělala ty. Vlastně žádnou takovou neznám, každá by bojovala jako lvice, aby dítě mělo jeden domov, jedno prostředí, jedny kamarády, jednu výchovu, prostě stabilitu, jistotu a klid.
To je celé. Ty dáváš jejímu ex zázemí, které spousta chlapů nezvládá nebo jsou líní a pohodlní, takže jde i proti tobě. Bez tebe by možná tak urputný nebyl.

ShadowDancer
Kecalka 316 příspěvků 27.03.19 16:50

@lilithlilith musím souhlasit s tímto. Bohužel. A to přidávám názor ze strany toho dítěte, co si tímto procházelo. :nevim:

Saulus
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 27.03.19 17:25

@Vlkousovi

Jeden domov, zázemí… hmmm.. a proc ne u otce? :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama