Soud o nezletilou

Anonymní
13.1.21 13:43

Soud o nezletilou

Ahojte, o emiminu je všeobecně známo, že se tu ví vše, tak to tedy zkusím.
Mám sestru. Je jí 14 let, bydlí u svého otce, který jí má v péči. Naše mamka od něj odešla ke svému nynějšímu manželovi, když sestře bylo 5. Jelikož ale spolu s partnerem tehdy neměli stálé zázemí, musela se smířit s tím, že sestra pujde k jejímu otci (já šla s ní, nebyla jsem jeho dcera). Teď, po 9 letech má velký byt, zázemí, dobře placenou práci, další 2 děti a mají se zkrátka dobře, každý rok jezdí na dovču a berou s sebou i sestru. A chtěla by si o ní zažádat. Bojíme se ale, že její otec bude dělat naschvály. Holka to tam ale nemá jednoduché. Nemůže ven s kamarádkami, k vlastní mámě může jen se souhlasem otce pouze 1× za 14 dní. V pokoji má nonstop zaplé kamery (byla jsem na návštěvě, viděla jsem na vlastní oči), dokonce ji dal i sledovací zařízení do mobilu. Když si našla kluka, dostala zaracha. Podotýkám, že sestra je premiantka. Ve škole nemá horší známky jak 2 a chování má na slečnu v jejím věku a v dnešní době opravdu ukázkové. Nepije, nekouří. On ji ale vždy psychicky vydírá, že ho bude mít na svědomí atd, když ho neposlechne, takto byla I donucena se se svým klukem rozejít. Nás tedy zajímá, zda má mamka nějakou šanci ji dostat a co vše by to pro sestru znamenalo. Krok po kroku. Zda by byla v síni se soudkyní sama, nebo by tam byli rodiče? Atd. Moc děkuji. A snad pochopíte anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1538
13.1.21 13:54

...

Zkušenost nemám, ale v tomlhe věku by se měl brát v úvahu hlavně její názor. Jak to vidí sestra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2702
13.1.21 13:55

A sestra by k matce chtěla? To je základní otázka.
Pokud ano, ať matka podá žádost o svěření do péče. Sestře je už dost let a soud by měl brát ohled na její přání.
Kamery v pokojíčku jsou teda mazec :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19147
13.1.21 14:08
@Anonymní píše:
Ahojte, o emiminu je všeobecně známo, že se tu ví vše, tak to tedy zkusím.
Mám sestru. Je jí 14 let, bydlí u svého otce, který jí má v péči. Naše mamka od něj odešla ke svému nynějšímu manželovi, když sestře bylo 5. Jelikož ale spolu s partnerem tehdy neměli stálé zázemí, musela se smířit s tím, že sestra pujde k jejímu otci (já šla s ní, nebyla jsem jeho dcera). Teď, po 9 letech má velký byt, zázemí, dobře placenou práci, další 2 děti a mají se zkrátka dobře, každý rok jezdí na dovču a berou s sebou i sestru. A chtěla by si o ní zažádat. Bojíme se ale, že její otec bude dělat naschvály. Holka to tam ale nemá jednoduché. Nemůže ven s kamarádkami,k vlastní mámě může jen se souhlasem otce pouze 1× za 14 dní. V pokoji má nonstop zaplé kamery (byla jsem na návštěvě, viděla jsem na vlastní oči), dokonce ji dal i sledovací zařízení do mobilu. Když si našla kluka, dostala zaracha. Podotýkám, že sestra je premiantka. Ve škole nemá horší známky jak 2 a chování má na slečnu v jejím věku a v dnešní době opravdu ukázkové. Nepije, nekouří. On ji ale vždy psychicky vydírá, že ho bude mít na svědomí atd, když ho neposlechne, takto byla I donucena se se svým klukem rozejít. Nás tedy zajímá, zda má mamka nějakou šanci ji dostat a co vše by to pro sestru znamenalo. Krok po kroku. Zda by byla v síni se soudkyní sama, nebo by tam byli rodiče? Atd. Moc děkuji. A snad pochopíte anonym.

Do výhradní péče matky po 9 letech u otce? Velice malou. Spíš je zarážející, že tam probíhá 9 let styk pouze 1 x za 14 dní a to ještě se souhlasem otce. To bylo rozhodnutí soudu? :think: proč to matka neřešila dřív? 9 let je dlouhá doba, soud to jen tak celé nepřehodnotí a nevezmou z výhradní péče otce, pokud na straně otce není nějaký velký problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 14:23

To jsem úplně zapoměla dodat. Ségra by šla k mamce strašně ráda. O ničem jiném nemluví. A k tomu soudu ještě. Oni to mají dohodou. A řeší se to až teď, protože sestra je hodně citlivá a do nejákých 12 si myslela že to co dělá její otec je zcela normální a už tady dávno padlo to, že by si mamka o ní mohla požádat ale sestra nechtěla, protože by jí táta chyběl, stejně tak jako jí chybí máma, když je u něj ale jak dospívá, tak si to uvědomuje a už potřebuje víc než jen zákazy a nadávky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14940
13.1.21 14:34

Hele to tvoje máma nesmí řešit na přes tebe na internetu, ale právníkem a ideálně i třeba s mediátorem, který pomůže zprostředkovat dohodu otcem.

A teda výrazně jednoudšší je hledat jinou cestu než náhlou změnu výhradní péče - tedy buď rozšíření kontaktu a nebo střídavou péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18527
13.1.21 14:37

No nevím - ve 14 je snad samozřejmé, že premiantka nekouří a nechlastá, a nevím, jak bych byla nadšená, kdyby si dcera našla ve 14 kluka, na to má snad také ještě čas - takže se otci zas až tak nedivím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
13.1.21 14:38

V tomto věku už si může říci co chce a rodič tomu nijak nezabrání, tři zkušenosti z okolí, dítě chtělo k druhému rodiči. Soud neměl problém. Jen rozumně sesumírovat zdůvodnění, aby to nevyznělo tak, že k mámě chce proto, že tam nebude nic muset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19147
13.1.21 14:39
@Anonymní píše:
To jsem úplně zapoměla dodat. Ségra by šla k mamce strašně ráda. O ničem jiném nemluví. A k tomu soudu ještě. Oni to mají dohodou. A řeší se to až teď, protože sestra je hodně citlivá a do nejákých 12 si myslela že to co dělá její otec je zcela normální a už tady dávno padlo to, že by si mamka o ní mohla požádat ale sestra nechtěla, protože by jí táta chyběl, stejně tak jako jí chybí máma, když je u něj ale jak dospívá, tak si to uvědomuje a už potřebuje víc než jen zákazy a nadávky :)

No, jde spíš o to, že 2 dny za 14 dní evidentně stačily mamince a to dlouhých 9 let. A teď najednou taková změna? Navrhuju začít postupně, ať si podá návrh na sous s rozšířeným stykem. Z výhradní péče dítko otci jen tak nevezme, ono se to taky dá podat tak, že ségra je v pubertě a protože ji tatík zakazuje kluky, chce k mamce. Těch předcházejících 9 let hraje důležitou roli, stejně jako to, že to doposud mamce oficiálně stačilo, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
13.1.21 14:39
@stinga píše:
No nevím - ve 14 je snad samozřejmé, že premiantka nekouří a nechlastá, a nevím, jak bych byla nadšená, kdyby si dcera našla ve 14 kluka, na to má snad také ještě čas - takže se otci zas až tak nedivím

V tomto věku jsou první lásky naprosto běžné, ono je třeba si nabít čumáček ještě v bezpečném hnízdě, než to pak dohánět v dospělosti a netušit, jak vztahy řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
13.1.21 14:43

Jakože máma má tebe s jedním chlapem, sestru s druhým, načež utekla s jednou z vás ke třetímu, bez peněz a zázemí. Po devíti letech se konečně dokázala tak nějak zmátořit a chce sestru zpátky? No, to nebude jednoduchý soudní spor. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
13.1.21 14:47

Pokud má dítě skutečně v pokoji kamery, aby ji otec mohl sledovat, tak bych řešila urychlený přesun k matce a ne jen nějakou dohodu o rozšíření styku. To snad není normální, aby dospívajíci holka neměla soukromí a otec je naprostý magor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
13.1.21 14:48

V případě že by vaše sestra chtěla k matce, měli by jí vyhovět, avšak by se musela dost obrnit a pokud možno by to chtělo dobrého právníka na straně vaší matky. Soudy jsou drahé, většinou se táhnou a není to nic příjemného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat