Vztah otec vs dcera

Anonymní
10.1.21 13:52

Vztah otec vs dcera

Mám pocit, že otec a dcera ( 4 roky ) spolu nemají vůbec žádný vztah, naopak mezi nimi vznikají pořád nějaké " konflikty "
Chlap je od rána do večera v práci, chápu že přijde domů a chce mít trochu klidu, ale zároveň chápu, že dcera potřebuje trochu jeho pozornosti. Malá mu něco chce říct, vyprávět třeba co dělala celý den, ukazat obrázek co mu namalovala apod, on u toho kouká ma TV, nebo do telefonu a odpovídá jen hm..vyustilo to už tak, že malá za ním nejde když něco potřebuje, chodí jen za mnou, takže já třeba vařím, nebo jsem v koupelně a ona přiběhne zamnou že něco potřebuje, ačkoliv táta sedí vedle ní v obýváku, když se zeptám proč nejde za tatínkem, tak mi řekne že ji neposlouchá a kouká do telefonu 8o
Několikrát jsem se s chlapem na tohle téma bavila, ale není s ním v tomhle ohledu žádná rozumná řeč, prostě má svoje zvyky a chce mít po práci klid, maximálně když mám reci, tak vydrží vnímat dva dny, pak si zase jede to svoje..
Vznikají mezi nimi i drobné konflikty, dcera pak buď rve, nebo mi chodí žalovat, já to odmítám řešit, takze ji posílám za otcem aby si to vyřešili spolu.
Mám pocit, že mezi sebou nemají žádný vztah, a jak dcera bude růst, bude to čím dál hůř, nikdy pak nepůjde za otcem řešit nějaké problémy. Už takhle jsem si všimla, že malá třeba návštěvě vypráví co celý den děláme, ale když přijde otec domů, tak ji říkám pověz tátovi co si celý den dělala a ona mi řekne že neví :roll:
O víkendu ji třeba vezme na procházku, nebo za dětmi, schází se s kamarádem, děti si hrají a on má klid, ale když je s ní sám, tak spolu prostě nedokáží ani mluvit, on teda nemluví malá ta nezavre pusu, ale obvykle ji takhle jednostranná konvezace nebaví takže pak zase běží zamnou..
Dneska to vyústilo u snídaně, dcera je typický nejedlík, ve všem se štourá, jí hodně málo, takže přítel tady ráno nadával, zákazal ji jít ven za dětmi a sám za sebou práskl dveřmi ať si to dovyřešim já, takže jsem tady nakonec ubrečené dceri vysvětlovala, že jíst se musí, byla s ní doma, protože samotnou ji nechat nemůžu, do toho uvařit, uklidit a mít doma nafučené dítě, zatímco otec od toho prostě uteče, to už mě taky vytočilo, chápu že chlap na to nemá trpělivost, ale nevidím důvod, proč bych to vše měla řešit jen já..
Jsou občas dny kdy už mě fakt s tímhle štvou oba a začínám se těšit na dny v týdnu, kdy je chlap v práci a my máme doma přes den klid a jedem si to svoje.. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1237
10.1.21 14:09

Pokud se nevenuje, tak nema pravo ani vychovavat. Na nejake zakazy a prikazy bych se mu zvysoka…
Napada me jen rodinna poradna. Mozna jen pro nej samotneho. Ale to by musel chtit on.
Tusi on vubec, ze ma problem nebo je mu to putna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5015
10.1.21 14:15

Tohle ale vůbec není roblém Vaší dcery, ale Váš. Měla bys to s mužem aktivně řešit. Ok, je unavenej, ale kdo není. I když chodí do práce, tak jako otec by fungovat měl. Jde o jeho pohodlnost, nic víc.

A posílat 4leté dítě, ať si něco vyřeší s tatínkem, co na ní peče, a pokud už jeho pozornost má, tak na ni ječí, tomu popravdě moc nerozumím. Ty sama, jako dospělá a jemu rovná, s ním komunikovat nijak extra nedokážeš, a ona to zvládnout má? :nevim:

Přijde mi, že Vás partnerský vztah nestojí za moc, a to dítě mezi Vámi tak nějak vlaje…

Měla by sis to s chlapem vyříkat a chtít po něm skutečně viditelnou snahu a zapojení se, i když je mi jasný, že pokud je to typ, co mu je všechno a všichni jedno, a jde mu hlavně o svůj klid a pohodlí, že u něj stejně moc nepochodíš.

Příspěvek upraven 10.01.21 v 14:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
10.1.21 14:15

U nás to bohužel jednu dobu vypadalo dost podobně. Manželovi jsem řekla, že takto to fakt nejde, řešili jsme to horem dolem a domluvili se prostě na nějakém kompromisu. Když dojde z práce, necháme ho třeba půl hodiny nic nedělat (ležet s telefonem, číst si atp) a pak k němu pustím děti a on se jim věnuje. Když něco potřebuje udělat, necháme ho. Ale stejně tak když něco potřebuju udělat já, nechají oni mě. Prostě dát mu prostor, ale ne neomezený, někdy se těm dětem věnovat musí a to je zase můj prostor. Jste dospěli, tak si normálně promluvte, bez výčitek a hádek, a domluvte se na kompromisu, který bude vyhovovat všem zúčastněným. Pokud by nebyl ochoten nic udělat a dál by se pohyboval mezi prací a gaucem, tak bych ho poslala někam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
10.1.21 14:22

Už není tak malá a jde vidět, že chce s otcem komunikovat. Záměrně nepíšu tatínkem, tvůj přítel se jako tatínek rozhodně nechová a rovněž chápu, že tě to musí mrzet a co teprve tu malou. Není to vůbec dobrý vztah. Varování pro tebe, neporizovat si s někým takovým další dítě. Není to chyba dcery, že nemají vztah. Je to chyba tvého přítele. O dítěti jste jistě mluvili, takže jeho postoj se nezměnil jen tak, takový byl odjakživa a teď to naplno vyšlo na jevo, že není rodinný typ. Mě z toho dost mrazí jen to čtu, vše je přednější, než vlastní dcera, neskutečně smutné. A i chápu, že samotným nebo někým jiným by vám bylo lépe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
10.1.21 14:25

Ovšem to, že POSÍLÁŠ 4 letou dceru řešit spory s vlastním otcem. Vidíš to jak to vypadá? Strašně! Tohle je zase tvé selhání. Obrovské! Takže si to vyreste mezi sebou a dceru nechte mimo tyhle vaše selhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 14:27

@VitaminC nejsem si jistá, on v tomhle modelu vyrostl, maminka běhala kolem děti, tatínek celý den v práci, když přišel domů nic nemusel, "jen " vydělat peníze aby uživil rodinu, děti si nijak nevšímal a komunikace u nich nebyla žádná, do dnes když jezdíme k tchýni na návštěvu, tak je většinu ticho, nebo se baví mezi sebou jen dospělý, dítěte si moc nevšímají :oops:
Nedávno do mě rypala i tchýně, asi si přítel stěžoval, mám být prý ráda že vydělává peníze, že má v dnešní době práci a nic víc po něm nemám chtít. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
252
10.1.21 14:31

Jak psala @Midaku, chtělo by to domluvit se na nějakém kompromisu. U nás to taky tak podobně funguje. Ani po něm moc nechci řešení konfliktů, spíš chci, aby děti poslouchal, věnoval se jim. Samozřejmě o výchově spolu mluvíme, nevychovávám jen já, ale když jde do tuhého, mám větší trpělivost. A např do jídla děti nenutím vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 14:32

@Ms.Ragdoll ano, asi to není nejlepší řešení vím, ale představte si, že takovéhle spory mezi nimi jsou na denní bázi, někdy i několikrát za večer, měla by jste sílu to stále řešit? Většinou se to snažím s přítelem řešit já, dojít k nějakému kompromisu, někdy s dcerou všichni dohromady, někdy když spí, jelikož ne vždy udržim klidnou hlavu a nechci aby slyšela nebo byla u našich hádek, ale ne vždy je síla to za ně řešit

• Citovat
  • Nahlásit
4957
10.1.21 14:36
@Anonymní píše:
@VitaminC nejsem si jistá, on v tomhle modelu vyrostl, maminka běhala kolem děti, tatínek celý den v práci, když přišel domů nic nemusel, "jen " vydělat peníze aby uživil rodinu, děti si nijak nevšímal a komunikace u nich nebyla žádná, do dnes když jezdíme k tchýni na návštěvu, tak je většinu ticho, nebo se baví mezi sebou jen dospělý, dítěte si moc nevšímají :oops:
Nedávno do mě rypala i tchýně, asi si přítel stěžoval, mám být prý ráda že vydělává peníze, že má v dnešní době práci a nic víc po něm nemám chtít. :oops:

A ty čekáš, že bude jiný, když v tom vyrostl? Tohle si opravdu málo kdo uvědomí. Že to jak se chová není normální rodinný model. Příteli bych řekla, proč si stěžuje matce, že o tom víš. Reakce tchyně je logická, ta v tom žila celou dobu a prijmula to jako normu. Ta se vás nikdy nezastane. Své vztahy jsem stavěla i na rodině přítele, je naivní si myslet, že když to u nich nefungovalo, že u vás bude. To by se hodně musel snažit chtít to změnit. Ano, takoví muži existují, ale za ně mluví činy. Přítel si hlavně musí uvědomit a poznat, že tohle není normální, ale to neklapne, on to totiž vůbec nechápe. Vůbec si nepřipouští, že něco dělá blbě. Dyť u nich to bylo stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 14:37

@Trojlístek nemyslela jsem tím, že posílám dceru samotnou řešit problém s komunikací nebo s tím, že si ji nevšímá, napsala jsem to špatně, pošlu ji za otcem ať si to s ním řeší sama například v případě kdy dělají blbostí a ona si přijde stěžovat že ji tata schoval autíčko, nebo že ji poštuchuje apod

• Citovat
  • Nahlásit
4957
10.1.21 14:39
@Anonymní píše:
@Ms.Ragdoll ano, asi to není nejlepší řešení vím, ale představte si, že takovéhle spory mezi nimi jsou na denní bázi, někdy i několikrát za večer, měla by jste sílu to stále řešit? Většinou se to snažím s přítelem řešit já, dojít k nějakému kompromisu, někdy s dcerou všichni dohromady, někdy když spí, jelikož ne vždy udržim klidnou hlavu a nechci aby slyšela nebo byla u našich hádek, ale ne vždy je síla to za ně řešit

To je fakt šílené, ty nutíš 4 leté dítě ke kompromisu s otcem, který se nechová jako táta? To je úplně bizarní, to se na mě nezlob. Co si myslíš, že z té malé vyroste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
10.1.21 14:40
@Anonymní píše:
@Trojlístek nemyslela jsem tím, že posílám dceru samotnou řešit problém s komunikací nebo s tím, že si ji nevšímá, napsala jsem to špatně, pošlu ji za otcem ať si to s ním řeší sama například v případě kdy dělají blbostí a ona si přijde stěžovat že ji tata schoval autíčko, nebo že ji poštuchuje apod

To je strašně smutné 🥺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 14:43

@Trojlístek také jsem vyrostla v nějakém modelu doma, ale v dospělosti naopak vím, že to takhle nechci. U něj je to naopak, přijde mu to normální, přirozené, nevím jak mu to jinak vysvětlit. S matkou nic moc extra vztah nemá a já to samé nechci pro své dítě jen už prostě nevím jak mu to mám vysvětlit, dost mě to mrzí.
Od tchýně žádné zastání nečekám, moc v lásce se bohužel nemáme, ona nechápe mě, že já chci pro svoji rodinu jiný život než v něm vyrůstali oni, a já zase nechápu ji, bohužel i když žádné pěkně vztahy mezi sebou nemají tak přítel se raději zastane ji, nebo naopak je zticha, když ona se do mě pustí aby nevyvolal žádné hádky, když jsem se zeptala proč se mě nezastane, tak mi řekl že mámu má jen jednu.. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
5015
10.1.21 14:46
@Anonymní píše:
@Ms.Ragdoll ano, asi to není nejlepší řešení vím, ale představte si, že takovéhle spory mezi nimi jsou na denní bázi, někdy i několikrát za večer, měla by jste sílu to stále řešit? Většinou se to snažím s přítelem řešit já, dojít k nějakému kompromisu, někdy s dcerou všichni dohromady, někdy když spí, jelikož ne vždy udržim klidnou hlavu a nechci aby slyšela nebo byla u našich hádek, ale ne vždy je síla to za ně řešit

Primárně máš v tomhle do latě postavit chlapa, ne to dítě. On je dospělý, on je rodič, a on by si měl v první řadě uvědomovat, co dělá, a s kým a jak mluví.

Ty se ho bojíš, nebo co? Máš mu říct ať po ní laskavě neřve a komunikuje jako člověk. Vy jste podle mě zralí na poradnu. Vždyť to dítě je chudák, to není k žití.

Proč spolu ještě jste? A proč a jak dlouho se vlastně hádáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat