Sourozenec po 18 měsících

Anonymní
22.3.21 19:06

Sourozenec po 18 měsících

Ahoj maminky, jdu si pro radu a pro vaše zkušenosti. Budeme mít druhé dítě trochu neočekávaně brzo po tom prvním - vychází po roce a půl. Nejvíc se bojím, jak potom sladím mimčo a tou starší dohromady, když i 18 měsíční dítě ještě samo nic moc neumí, omezeně rozumí, ještě spoustu věcí bude potřebovat ode mě. Moc nevěřím tomu, že bude tou dobou odplenkovaná.
Jak jste například chodili s takovými sourozenci ven? Jak vám spalo to mladší, když máte za krkem pořád to starší a není moc prostoru na uspávání? Je něco, k čemu bychom už teď měli vést a učit tu starší, aby to potom s miminkem bylo snazší? Jak jste zabavili starší dítě, když miminko se potřebovalo nakojit nebo pořád natřásat? V jakém věku jen to s nimi nejsložitější?
Omlouvám se za anonym, druhé mimi není jestě oficiální a podle předchozích příspěvků bych byla poznatelná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5111
22.3.21 19:20

Nemám osobní zkušenost. Určitě to nebude jednoduché. Za mě já bych si asi ještě pořídila sourozenecký kočárek. V 18ti měsicích toho moc neujde, a bude si chtít i zdřímnout. Zkusila bych pak miminko rovnou naučit na usínání samotné, ale ne vždy se to podaří. Ale natřásat miminko bych určitě neučila. To už raději pořídit na miminko nosítku ale spíše se snažit ho nebrat za každým pláčem na ruce. Ale ono záleží vše od miminka. A starší učit samostatnosti aspoň co to půjde… učit obléci se, najíst aspoň něco. Ale je to ještě malé dítko. A jak už se miminko narodí můžu podat krém, namazat miminku dupku, vyhodit plínku. Bude to tvoje velká pomocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4196
22.3.21 19:22

Nemám takový brutální rozdíl, “jen” 28 měsíců… každopádně kojení, krmeni a tak mi přišlo jako pohoda, to můžeš dělat i se starší. To uspavani mě překvapilo hodně, protože starší začal “zarlit”, ze jdu s miminkem pryč a i když jsem mu pustila pohádku, tak s největším humbukem rozrazil dveře a začal hulakat. Takže jedine tohle, z čeho jsem měla cuk v oku :) jinak se to dalo, jednu dobu teda kolem oběda spali každý jinak a to jsem byla hodně zombik, ale teď spi oba po obědě ve stejnou dobu a já mám veget :dance: ale mám oba kluky dost rezimove a díky tomu se dá spousta věci naplánovat. Neděs se předem, můj starší nemluví, takže jsem se s nim nedomluvila a ono to fakt šlo. Čekala jsem to mnohem horší! Můžeš sledovat manželku od Pavla Maslaka na instagramu, ta má takový rozdíl jako budes mít ty… hodně používá nositko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
22.3.21 19:24

Zkušenost mám dvojnásobnou. Pleny prostě bly dvojí velikosti a ta starší se vozila v kočáře menšího (šlo to, měli jsme velký kočár). Tenkrát jsme všichni spali společně v ložnici, ale mladší jsme uspávali jinde, a pak jsme je přenášeli do ložnice. Při kojení prostě musela starší vydržet. Ale také jsem se to naučila ve stoje za pochodu. Jinak to něšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
22.3.21 19:26

Měla jsem to přesně tak. A teď jsou malým 3 roky a 1,5 a čekáme za 2 měsíce 3. přírůstek. Je to dost o tom, jaké to dítě je. První byl klučík. Ze začátku trochu peklo, neustále jsem ho měla na rukách, nemohla jsem nic. Jak jsem ho položila, plakal, plakal a plakal. Prvních 5 měsíců dost hrůza a děs. Ta mladší holčička byla pravý opak. Sama ležela v postýlce a nechtěla nic, než jíst, spát a přebalit. Byla naprosto zlatá, spala v košíku v kuchyni a nevadil jí hluk, vůbec! Až kolem 4 měsíce se jí ustálilo spaní na 2× denně a dávala jsem jí tak, aby měla první spaní dopoledne a druhé pak společně s bratrem. To se velmi rychle podařilo sladit. Když jsem ji kojila, byl to občas boj, jak malý všude běhal a všechno bral, ale časem jako by si to uvědomil a přestal dělat vylomeniny, i přestože věděl, že když ji krmím, nemohu na něj. Koupání jsme řešili večer spolu s mužem, byl už doma, takže já byla s malou a on koupal. ‘Nejhorší’ byly asi ty první 3 4 měsíce, ale za mě i tak v pohodě. Stojí mi to za to, jak se teď milují, rozumí si a hrají si spolu. A nebojím se třetího. :srdce: Pocitově jsem to lépe zvládala, když byli dva než když byl první sám :think:
Držím palce, žádný strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
22.3.21 19:30

Ahoj, mám kluky od sebe po necelých 17 měsících a ta katastrofa, na kterou mě každý připravoval, se nakonec vůbec nekonala :D sourozenecky kočár jsme neměli, zvládli jsme to se stupatkem u kočárku. Ze začátku jsem je dávala spát spolu. Když šel starší, šel i mladší a já někdy taky. Odplenkovany starší nebyl, takže jsme museli kupovat pliny oběma. Co se týče kojení, tak starší byl zvědavej, tak byl celkem hodnej a chápal, že mimi potřebuje jist. Žádný drama se nekonalo. Je to super. Zatím mají krasnej vztah. Teď už si spolu občas i vydrží hrát, jsou to parťáci. Kdyby tě cokoliv zajímalo, ptej se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
22.3.21 19:31

Já mám sice děti až 21 měsíců od sebe, ale to zas tak velký rozdíl nebude. Mě naopak přišlo, že sladit dvě (skoro)mimina je jednodušší, než dětí s větším věkový rozdílem. Po obědě spali ještě oba, když se mladší kojil, staršímu jsem četla. Tohle u nás nějak propuklo bez problémů. Co bylo náročnější, tak logistika a takové věci jako oblékání, jídlo a další věci týkající se samoobsluhy, tam prostě musíš pomáhat oběma. Venku už to pak bylo v pohodě, chodili jsme s kočárkem a odrážedlem, nebo jsem vzala mimčo do šátku a seděla se starším na pískovišti. My jsme měli to druhé dítě teda hodně uplakané a to bylo na tomto nejhorší, kdyby byl pohodari jako první, tak si myslím, že by to bylo úplně v pohodě. No a jak mladší trochu povyrostl, tak cca kolem roku už to začala být pohoda a teď už je to pár let úplně paráda - pomůžou si, zábavní se navzájem se motivují, v době pandemie nejsou sami. Mají stejné zájmy, jsou na velmi podobné úrovni, za tu menší fušku na začátku to rozhodně stálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
22.3.21 19:33

Já mám dvě holky, 18 měs. od sebe. Starší bude mít teď 11 let. Ta první byla bez plen než se narodila druhá, také byla zvyklá chodit, aby si nemyslela, že jí miminko vyhodilo z kočáru. Po obědě spaly obě. Ano to noční vstávání dalo zabrat, že z jednoho šel člověk hned do druhého. Ale pohoda a teď ideál :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4642
22.3.21 19:47

11 mesicu od sebe. Kazde dite je jine, chvili trva, nez se to vychyta a synchronizuje spani a tak. Ale ani u nas se zadna katastrofa nekonala. Starsi byla narocnejsi na usinani, tak po urcitou dobu ji uspaval tatinek, zatimco ja kojila a ukladala mladsi. Nemeli jsme zadne hlidani, manzel vetsinou cely den v praci a slo to, i nejakou praci jsem na rodicovske po vecerech zvladala. At to bylo jakkoliv narocne v prvnim roce nebo dvou, tak v tech dalsich zatim sesti letech se to uz milionkrat vratilo, nemenila bych ani za nic. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7819
22.3.21 19:47

My jsme s bráchou od sebe 21 měsíců a taky to naši nějak dali, stačí si udělat nějaký harmonogram, ze začátku to bude asi krušné, ale časem to bude v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1821
22.3.21 19:48

@Tyna15 Můžu se prosím zeptat jaké stupátko? Budu mít rozdíl mezi dětmi 15 měsíců a nechci už dvojkočár, protože malej nechce být v kočárku ani teď. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
22.3.21 19:50

Ahoj, zkusenosti nemam ale musi to byt ocistec :lol: kor az prijde obdobi vzdoru u starsi… Ja ted cekam mimi, a rozdil bude 3 roky a 5 mesicu… Obdobi vzdoru mame za sebou, ale taky sem zvedava co prijde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
22.3.21 19:52

Ahoj, první děti máme cca 18 měsíců od sebe, dá se to zvládnout v pohodě. Chvíli jsme chodili s dvěma kočárky, pak starší začal chodit sám. Uspávala jsem je oba najednou v manželské posteli. Teď jsou jako dvojčata. Starší si vůbec nepamatuje na to, že byl někdy jedináček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460

@Tyna15 Přesně, také mi všichni prorokovali, jak to bude strašný, jak se z toho picnu a přitom se žádné velké drama nekonalo. Jasně, byly někdy napjatější chvíle, ale to jsme vždy zvládli. Ono nám ani nic jiného nezbylo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1821

A zakladatelko, koukni na fb do skupiny - skorodvojčata. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat