Nevycházím se sousedem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axelina
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 20:22
Soused- blbec

Máme se sousedem na chatě společnou zahradu jakoby (pozemek mezi 2 chatama) - je to velike a v lese - proto to není oddělené plotem ale každý víme který kus zahrady je čí samozřejmě… dnes jsem tam přijela a soused krompáčem udělal podel cele hanice pozemku rigol asi 20 cm hluboky - vypadá to šílene protože ta hranice pozemku vede cik cak skrz celý ten pozemek…udělal to proto, že prý na plot nemá penize ale chce přesně vědět KDE je JEHO a nechce aby mu tam nikdo šlapal apod… ale co mě nejvíc nas.alo -že asi 10 cm od te hranice roste krásný jasmín - byl tam odjakživa.. a když kopal ten rigol tak mu sekerou odsekal kořeny… soused se se mnou nebaví…prostě na JEHO pulce si muže delat co chce.. spousta lidí ma u hranice pozemku strom třeba ovocný - to soused muže vybagrovat kořeny nebo se jde nekde bránit?? :roll: neni to první věc kterou s nim řeším… před 10 lety mi ucpal odpad protože ten vedl taky pod jeho pozemke - vedl tam ale 100 let a dokud to nevedel tak mu to nevadilo… stalo me to tenkrat 50 tis ta sranda

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 1641 příspěvků 30.09.18 20:25

Co naděláš-je to jeho ůzemí, tak ten jasmím může vykopat a vybudovat betonový kryt. A ty nic nezmůžeš-je to jeho a hotovo…

Detsa
Extra třída :D 11047 příspěvků 30.09.18 20:28
@Božislava píše:
Co naděláš-je to jeho ůzemí, tak ten jasmím může vykopat a vybudovat betonový kryt. A ty nic nezmůžeš-je to jeho a hotovo…

Nee, furt jsou samé předpisy, které na něj můžeš vytahovat. Ono když někdo chce, tak může souseda pěkně zbuzerovat. Akorát to pak vyvolá jen válku ale

axelina
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 20:30

@Detsa valka už probíhá 36 let…tedy dosud jsem já byla ta klidna ktera nad starým dedkem mavala rukou protože mi tvrdil celý roky že mi tu zahradu proda… takže jsem ji i cele roky sekala udržovala…on ani jednou… furt jsem si říkala abych neměla zle u něj… ale timhle aktem mě tak naštval že ted budu zlá já…

axelina
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 20:33

@Božislava ten jasmín je na mojim uzemí…je to ale veliký keř a kořeny pochopitelně sahají k němu…takže ty kořeny osekal…mě přijde že to není možne aby na to měl právo…

Kriss Tina
Kelišová 6113 příspěvků 30.09.18 20:36

Tak si tam postavte plot, klidně nějaký menší jenom symbolicky… Jinak na svém pozemku si nejspíš může kopat jak se mu bude chtít

Prof. Farnsworth
Kelišová 5368 příspěvků 30.09.18 20:39

Pokud ti způsobil jakoukoli škodu, poradit se s právníkem. Sepsat výzvu k úhradě škody a případně podat žalobu. Co se týká zeleně - poradil bych se na místním odboru životního prostředí. Tam bývají lidé ekologicky zaměření a ty to může nadzvednout víc než tebe ;) Pokud si pamatuji dobře, tak pro kácení stromu s průměrem kmenu nad 10 cm (v obci) je třeba hlášení (nebo dokonce povolení) od odboru životního prostředí.

Prof. Farnsworth
Kelišová 5368 příspěvků 30.09.18 20:41
@Kriss Tina píše:
Tak si tam postavte plot, klidně nějaký menší jenom symbolicky… Jinak na svém pozemku si nejspíš může kopat jak se mu bude chtít

To tak úplně nemůže. Nemůže poškozovat cizí věci (křoví, stromy). Zcela určitě nelze třeba vykopat cizí kanalizaci, vodu, plyn, nebo porazit stožáry vykokého napětí apod. které vedou přes jeho pozemek.

Kriss Tina
Kelišová 6113 příspěvků 30.09.18 20:43

@Prof. Farnsworth s tou kanalizaci samozrejme jo, ale s těma korenama těžko říct, ty přece nejsou nikde zakreslené a nikdo nemůže vědět že když kopne někde na zahradě že tam zrovna vede kořen od sousedovic stromu :nevim:

Prof. Farnsworth
Kelišová 5368 příspěvků 30.09.18 20:47
@Kriss Tina píše:
@Prof. Farnsworth s tou kanalizaci samozrejme jo, ale s těma korenama těžko říct, ty přece nejsou nikde zakreslené a nikdo nemůže vědět že když kopne někde na zahradě že tam zrovna vede kořen od sousedovic stromu :nevim:

To nemůže třeba vědět, ale je zodpovědný za škodu kterou svým konáním způsobí. Navíc je řada zákonů a vyhlášek na ochranu přírody (ale tohle se nedá takhle od stolu posoudit).

Barush
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 30.09.18 20:47

Take je dulezite podle ceho kopal, pokud vymeroval geodetem, mel Vas pisemne vyzvat k vytyceni hranice pozemku.

axelina
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 20:50

@Kriss on by tam ten plot postavil!! jediny stesti je že nema penize na plot… protože jsou to 2 chaty na palouku v lese a ten palouk jak jsem psala je rozdělený cik cak… a on by byl schopen tam postavit plot cik cak - presne jako vykopal ten rigol… znehodnotil a zničil tim celý ten krásný palouk o který tam 20 let pečuju a nic po něm za to nechci…taky jsem si mohla sekat jen cik cak tu svou polovinu ale nechtelo se mi z okna koukat na kopřivy a bodláky

axelina
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 20:54

@Prof. Farnsworth dík… no kdyby někdo ze zelných viděl to, co tam on ted zpusobil… je to hrozný

35ja
Kecalka 402 příspěvků 30.09.18 20:59

Nechala bych pořádně zaměřit pozemek a udělala ploty,s detkem budou asi dohady pořád.

Bábrdl
Generální žvanilka 21768 příspěvků 30.09.18 21:09

Dobré ploty dělají dobré sousedy :lol:
Když jsem byla malé dítě, na chatě taky pozemky neměly často ploty. A furt s tím byly problémy. :nevim: Pak se dodělaly a většina zmizela :nevim:

Jsem zvědavá, jak to dopadne na rodinné chalupě, což je takové hospodářství s více „budovama“, ten támhle vlastní 1/7 zahrady a 2/5 vejminku, ale jen 1/10 ostávačky :lol: , zatímco tahleta má 3/10 osatávačky, ale jen 1/10 zahrady :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >