Reklama

Stěhování z Prahy do Benešova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 30.09.18 18:21
Z Prahy do Benešova. stěhování

Zdravím Vás,
Vzhledem k tomu, jaké jsou v Praze ceny nájmů, uvažujeme s partnerem, že se odstěhujeme do Benešova. Já jsem z toho dost špatná, jelikož tu celý život žiju a je mi tu dobře. Je tu milion možností ke všemu a vše je u nosu.
Zatím jsem na MD ale až budu chtít nastoupit do práce, tak si myslím, že v Bene moc možností není.
Neumím nic pořádně, tak nějak od všeho trochu. Mám uměleckou školu, která mi je z určitého duvodu k ničemu…Takže asi tak. Praha by mi určitě nabídla více pracovních příležitostí i lépe placených. Tak bych asi musela i dojíždět. Partner dojíždet bude do Hostivaře… Takže cena jízdného + třeba cena MHD kuponu… vyjde to asi taky na dost…
Jediný plus je právě v tom, že je tam levnější najem.Ale další plusy nevidím. Máte někdo zkušenost se stěhováním do Bene z Prahy? Jaké to tam je?… Pro děti a pro život dospělých?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Micaella22
Kecalka 273 příspěvků 30.09.18 18:45

Levnejsi najem o kolik? Max litr-dva, ne? ale cena jidla a vseho je stejna jakmv Pze. Jinak v Bene je pracovnich moznosti dost i v blizkym okoli, toho se neboj. Pro nejhorsim u v Ricanech najdes pak pracovni misto

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 18:50

Stěhovala jsem se taky z Prahy do Benešova, nájem máme 7 500 Kč vč. poplatků, práci mám 10 minut autem od baráku (i manžel). Už bych se do Prahy nevracela, mám tu vše, co potřebuju k životu. Ono záleží jaké máš nároky.. je tu kino, divadlo, kulturák, mraky restaurací, mateřské centrum, knihovna, dostatek doktorů, nákupáky..do Prahy ti to jezdí co půl hodiny. Osobně jsem to měla z části Prahy, kde jsem původně bydlela, na Hlavní nádraží přes hodinu, teď to mám rychlíkem cca za půlku času, takže pro mě i zlepšení v dostupnosti do centra Prahy paradoxně. :)

Bubla_Bučková
Závislačka 3452 příspěvků 30.09.18 19:01

No já se rvu za každý kilometr, za každou minutu, co manžel hledá k bydleni dále za Prahou :mrgreen: Problém je, že někteří nedomysli vše a taky záleží na povaze. Jestli mu nedělá problém vstávat ve 4 ráno? Jak budete řešit vyzvedávání ze školky, která zavírá v pět? Když vezmeš půl úvazek nebude ti to předhazovat a vydělá dost? Jak daleko je rodina? Co nemoci dítě, chlap nevidí problém, protože ty si furt doma, oni neví.. Nebude ušetřených 10 000 rychle fuč za náklady za auto,dopravu, hlídání dětí, tvojí horší práci? Co sociální izolace? Stačíte si sami? Nebudete frustrovaný, že už žádné kafe nebo pivo po práci nebude? Zadní kamarádi… Denně 2 hodiny zabité dopravou. No tohle je pro mě dost argumentů, zkuste to probrat :mavam: Plusy -nižší nájem, město celkem jde, blíž příroda, jezdí tam vlak do Prahy.. No slabota :D

Bubla_Bučková
Závislačka 3452 příspěvků 30.09.18 19:07

@Paola21 bydlíte v garsonce jo? :mrgreen:

https://www.sreality.cz/…byty/benesov

Příspěvek upraven 30.09.18 v 19:07

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 30.09.18 19:07
@Marky983 píše:
Zdravím Vás,
Vzhledem k tomu, jaké jsou v Praze ceny nájmů, uvažujeme s partnerem, že se odstěhujeme do Benešova. Já jsem z toho dost špatná, jelikož tu celý život žiju a je mi tu dobře. Je tu milion možností ke všemu a vše je u nosu.
Zatím jsem na MD ale až budu chtít nastoupit do práce, tak si myslím, že v Bene moc možností není.
Neumím nic pořádně, tak nějak od všeho trochu. Mám uměleckou školu, která mi je z určitého duvodu k ničemu…Takže asi tak. Praha by mi určitě nabídla více pracovních příležitostí i lépe placených. Tak bych asi musela i dojíždět. Partner dojíždet bude do Hostivaře… Takže cena jízdného + třeba cena MHD kuponu… vyjde to asi taky na dost…
Jediný plus je právě v tom, že je tam levnější najem.Ale další plusy nevidím. Máte někdo zkušenost se stěhováním do Bene z Prahy? Jaké to tam je?… Pro děti a pro život dospělých?

Tak to dojíždění je vražda. Teď jsem měla parkrat tu čest jet trasu Praha Benešov a zpět - ani to nebylo ve špičce - a v nějaké koloně jsem uvízla pokaždé.

Příspěvek upraven 30.09.18 v 19:09

MartinaIrena
Extra třída :D 10097 příspěvků 30.09.18 19:08

Asi bych jako prvni rozhodila site a zmapovala si, jaka je sance, ze v miste bydliste sezenu slusne placenou praci s minimalnim dojizdenim. A podle toho bych byla ochotna kyvnout na mensi mesto. Druhou vec, co bych si pozjistovala, jak realna je sance, ze mi vezmou me trilete dite do skolky. A zbytek by mi byl vicemene sumak

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 19:08

@Bubla Bučková 1+1:)

MartinaIrena
Extra třída :D 10097 příspěvků 30.09.18 19:09
@Bubla_Bučková píše:
@Paola21 bydlíte v garsonce jo? :mrgreen:

Spis tipuju, ze jim jeste majitel od nastehovani najem nezvedl.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 19:12
@MartinaIrena píše:
Spis tipuju, ze jim jeste majitel od nastehovani najem nezvedl.

Tipuješ správně, teď ty nájmy v našem baráku šly dost nahoru, to je fakt, ale pořád je to pod cenou Prahy. My tady už dlouho nebudeme, za chvíli se stěhujeme do vlastního kousek od Bene.).

Bubla_Bučková
Závislačka 3452 příspěvků 30.09.18 19:15
@Bubla_Bučková píše:
@Paola21 bydlíte v garsonce jo? :mrgreen:

Hele a oproti tomu třeba tohle :nevim:

https://www.sreality.cz/…a/2828189276#…

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 19:18
@Bubla_Bučková píše:
Hele a oproti tomu třeba tohle :nevim:https://www.sreality.cz/…a/2828189276#…

Koukám no, docela pálka. „Cena za pronájem bytu je 13.000,– Kč + vyúčtovatelné poplatky 4.100,– Kč, které zahrnují i připojení k internetu. Zálohy za elektřinu nejsou zahrnuty.“

MartinaIrena
Extra třída :D 10097 příspěvků 30.09.18 19:18
@Paola21 píše:
Tipuješ správně, teď ty nájmy v našem baráku šly dost nahoru, to je fakt, ale pořád je to pod cenou Prahy. My tady už dlouho nebudeme, za chvíli se stěhujeme do vlastního kousek od Bene.).

No prave. Je to strasny ty ceny. Chudaci mlady lidi, co je ma asi tak motivovat treba zalozit rodinu…

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 19:21
@MartinaIrena píše:
No prave. Je to strasny ty ceny. Chudaci mlady lidi, co je ma asi tak motivovat treba zalozit rodinu…

Souhlasím, neskutečně to stouplo, fakt jsem ráda, že jsme stihli vzít si hypo ještě za ty slušný podmínky a dobrý úrok a budeme cpát peníze do svého.

Bubla_Bučková
Závislačka 3452 příspěvků 30.09.18 19:35

@Paola21 to jo, vy jste tím pádem měli dobrej plán a prostě šetřili na vlastní :palec: Ale kvůli 5000 aby bezhlavě partner zavelel ke stěhování 50 kilometrů za Prahu a paní pak bude kmitat ze směn v Lidlu do školky a nadělavat víkendy vybalováním zboží, protože tuhle se malej poblil ve školce a musela pro něj samozřejmě uprostřed směny ona a má to tam už tak nahnuty…no to bych se kousla :cert:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >