SP nebo ZT 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 04.06.19 10:20
SP nebo ZT 2019

Ahoj holky, zakládám toto téma, abychom v „tom“ nebyly sami. Pred cca 2 týdny jsem prodělala SP noc před plánovanou revizí. Byla jsem 11+3tt kdy mimi netlouklo srdíčko a odpovídalo 8tt. Myslím, že by pomohlo tu najít někoho, kdo si prochází v těchto dnech tím stejným, dávat si rady, povzbuzení a těšit se na nové snažení, případně kdo ho kdy plánuje a tak. Přeji mnoho sil a snad se tu pár z vás najde, co se přidají :hug: :andel: :srdce:

Přečtěte si článek: Zamlklé těhotenství: Jaké jsou příznaky a příčiny?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanita3
Závislačka 2793 příspěvků 04.06.19 11:45

@Kobrakai Moc mě mrzí, že sis tím taky prošla :hug: U mě to bylo loni v srpnu ZT v 11tt ale už od 9tt srdíčko nebilo. Bohužel jsem se nevyhla revizi, je super, že si tvoje tělo poradilo samo o to dříve se budete moci snažit znovu. Nám se povedlo druhý měsíc snažení od povolení u dr. Momentálně končím 7 měsíc a vypadá to, že se přeci do roka prvního děťátka dočkáme :srdce:

Držím palce, aby i Vám se opět znovu brzy zadařilo a vše bylo už jen bez komplikací :hug:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 04.06.19 14:16

Zůstaň pozitivní. Já měla SP předloni v prosinci, 10tt. Naštěstí jsem na revizi nemusela. Dva měsíce poté znovu těhotenství, no a teď tu na mě leží 7mi měsíční puclík. Držím pěsti ať se zadaří co nejdříve :)

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 04.06.19 17:32
@Janita3 píše:
@Kobrakai Moc mě mrzí, že sis tím taky prošla :hug: U mě to bylo loni v srpnu ZT v 11tt ale už od 9tt srdíčko nebilo. Bohužel jsem se nevyhla revizi, je super, že si tvoje tělo poradilo samo o to dříve se budete moci snažit znovu. Nám se povedlo druhý měsíc snažení od povolení u dr. Momentálně končím 7 měsíc a vypadá to, že se přeci do roka prvního děťátka dočkáme :srdce:Držím palce, aby i Vám se opět znovu brzy zadařilo a vše bylo už jen bez komplikací :hug:

Ahojky, moc děkuji za podporu :) Já si to oplakala, ale nedovolila jsem si, aby mne to sešrotovalo…Hned co jsem si to obrečela jsme jeli koupit nové kolečkové brusle, zarezervovali jsme na začátek září dovču a začneme se zase snažit na dovče :hug: No bylo to šílený, ale pak jsem měla hrozně dobrej pocit, že jsem to zvládla sama a když mi ráno pred revizí, kdy už jsem měla kompresní punčochy doktorka rekla, že jsem čistá, tak jsem úplně jásala…Hlavně proto, že můžeme začít brzy…Moc gratuluji a držím všechny pěstičky!!!:heart:️

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 04.06.19 17:35
@Martha03 píše:
Zůstaň pozitivní. Já měla SP předloni v prosinci, 10tt. Naštěstí jsem na revizi nemusela. Dva měsíce poté znovu těhotenství, no a teď tu na mě leží 7mi měsíční puclík. Držím pěsti ať se zadaří co nejdříve :)

Moc děkuji a gratuliji k capartíkovi :srdce: Mohu se prosím zeptat, za jak dlouho přišla ms a za jak dlouho jste začali? Mě jedna doktorka řekla po šestinedělí (to byla ještě v plánu revize), další 3 měsíce a další 2 měsíce čekat :think: já pak krvácela lehce 4 dny a pak čisto a teď čekám, co bude :kytka:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 04.06.19 17:45
@Kobrakai píše:
Moc děkuji a gratuliji k capartíkovi :srdce: Mohu se prosím zeptat, za jak dlouho přišla ms a za jak dlouho jste začali? Mě jedna doktorka řekla po šestinedělí (to byla ještě v plánu revize), další 3 měsíce a další 2 měsíce čekat :think: já pak krvácela lehce 4 dny a pak čisto a teď čekám, co bude :kytka:

Mě moje gyn doporučila počkat do první ms a pak můžeme. Říkala, že stejně pokud sliznice nebude připravena, tak se to nechyti. Upřímně nechránili jsme se ani do té první ms. Přišla mi na vánoce tedy cca po 20ti dnech, další přišla koncem ledna no a další už nepřišla. U SP si myslím, že fakt stačí jedna ms.

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 04.06.19 17:54
@Martha03 píše:
Mě moje gyn doporučila počkat do první ms a pak můžeme. Říkala, že stejně pokud sliznice nebude připravena, tak se to nechyti. Upřímně nechránili jsme se ani do té první ms. Přišla mi na vánoce tedy cca po 20ti dnech, další přišla koncem ledna no a další už nepřišla. U SP si myslím, že fakt stačí jedna ms.

No mě porát říkali, že to samo nepůjde…2 dny po zjištění jsem měla sex a horkou levandulovou koupel, další den jsem začla krvácet a přes noc do revize to odešlo na několikrát samo no…Já bych začla hned, ale bojím se, že kdyby zas něco, že už bych to tak rozumně nezvládla, ale moc děkuji za info :blush:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 04.06.19 20:11
@Kobrakai píše:
No mě porát říkali, že to samo nepůjde…2 dny po zjištění jsem měla sex a horkou levandulovou koupel, další den jsem začla krvácet a přes noc do revize to odešlo na několikrát samo no…Já bych začla hned, ale bojím se, že kdyby zas něco, že už bych to tak rozumně nezvládla, ale moc děkuji za info :blush:

Já to zase měla jako blesk z čistého nebe, prostě najednou krvácení a za 4 dny bylo hotovo. I když upřímně už tak 14 jsem to tušila, ultrazvuk nebyl dobrý… Na to takto nemůžeš myslet víš, já teda byla taková flegmaticka, prostě jsem to brala tak, že to tak mělo být. Ale lhala bych kdybych řekla, že jsem kolem toho 10 tt nebyla nervózní při dalším tehu. Nicméně toto se vyvyjelo úplně jinak. Pravdou je, že ta míra stresu v tom těhotenství prostě je, první trimestr čekáš, jestli ho preckas, první screening, druhý screening, to je samé čekání. Mezitím na ultrazvuk moc nechodíš, jak se dítě začne hýbat tak řešíš jestli ne moc, pak přestane tak zas jestli ne málo… Osvědčilo se mi, vůbec to neřešit i když tam ten červ hloda,, psychika je opravdu mocná… Hlavu vzhůru, to půjde, chce to méně stresu a více pozitivní nálady. Potrat se stává každé třetí, nejsi v tom sama, je to „normální“ takže nevěš hlavu, příště to vyjde.

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 05.06.19 09:27
@Martha03 píše:
Já to zase měla jako blesk z čistého nebe, prostě najednou krvácení a za 4 dny bylo hotovo. I když upřímně už tak 14 jsem to tušila, ultrazvuk nebyl dobrý… Na to takto nemůžeš myslet víš, já teda byla taková flegmaticka, prostě jsem to brala tak, že to tak mělo být. Ale lhala bych kdybych řekla, že jsem kolem toho 10 tt nebyla nervózní při dalším tehu. Nicméně toto se vyvyjelo úplně jinak. Pravdou je, že ta míra stresu v tom těhotenství prostě je, první trimestr čekáš, jestli ho preckas, první screening, druhý screening, to je samé čekání. Mezitím na ultrazvuk moc nechodíš, jak se dítě začne hýbat tak řešíš jestli ne moc, pak přestane tak zas jestli ne málo… Osvědčilo se mi, vůbec to neřešit i když tam ten červ hloda,, psychika je opravdu mocná… Hlavu vzhůru, to půjde, chce to méně stresu a více pozitivní nálady. Potrat se stává každé třetí, nejsi v tom sama, je to „normální“ takže nevěš hlavu, příště to vyjde.

Jsi opravdu moc hodná a moc mi tohle psaní pomohlo…Přesně tak, já jsem celkem pohodář, ale ten strach úplně potlačit nejde no…A jak řikáš, mě úplně vymizely příznaky asi týden před kontrolou, ráno před kontrolou jsem měla žaludek v krku, celá se třásla, manžel mě pořád uklidňoval, ale já věděla, že to neni v pořádku, ale i tak to byla šlupka…Těším se teď na dovču a pak se do toho pustíme :blush:Moc děkuji za zkušenost, určitě mi to moc pomohlo :heart:️

Uživatel je onlineJanita3
Závislačka 2793 příspěvků 05.06.19 10:08

@Kobrakai Jsi moc statečná :hug: U mě to byl totální blesk, běžná prohlídka před prvním plánovaným screeningem, vystavili mi průkazku, ale odešla jsem nez ní. Příznaky jsem měla vešekeré, ještě nějakou dobu po revizi. Jediné co bylo jinak u předchozího těhotenství byl takovej strašně zvláštní pocit, když jsem se dívala na miminkovské, nebo něco okolo těhotenství četla, všechno se ve mě tak zvláštně sevřelo 8o Teď, když si na to vzpomenu mě z toho mrazí. Vůbec jsem o ZT neměla žádné informace, takže mě nenapadlo, že by zrovna nás něco takového mohlo potkat. Začala jsem hledat informace a to mě zavedlo sem na e-mimino, kde mi holky tolik pomohly :srdce: Člověk ví, že v tom není sám, že se toto stává, je to bolestivé, ale za mě opravdu příroda ví, co dělá, než aby bylo miminko v nepořádku.

Snad tě potěší, že šance, aby se ZT opakovalo je pouze kolem 4% takže věřím, že i ty sis smůlu vybrala :hug: Pokud vše odešlo přirozeně, nechala bych projít jednu ms a pak, když se na to budeš cítit, kildně na to hupsněte :kytka: Hlavně já věřím, že pokud si tělo poradilo samo je na další těhotenství pěkně „pohnojené“.

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 05.06.19 15:07
@Janita3 píše:
@Kobrakai Jsi moc statečná :hug: U mě to byl totální blesk, běžná prohlídka před prvním plánovaným screeningem, vystavili mi průkazku, ale odešla jsem nez ní. Příznaky jsem měla vešekeré, ještě nějakou dobu po revizi. Jediné co bylo jinak u předchozího těhotenství byl takovej strašně zvláštní pocit, když jsem se dívala na miminkovské, nebo něco okolo těhotenství četla, všechno se ve mě tak zvláštně sevřelo 8o Teď, když si na to vzpomenu mě z toho mrazí. Vůbec jsem o ZT neměla žádné informace, takže mě nenapadlo, že by zrovna nás něco takového mohlo potkat. Začala jsem hledat informace a to mě zavedlo sem na e-mimino, kde mi holky tolik pomohly :srdce: Člověk ví, že v tom není sám, že se toto stává, je to bolestivé, ale za mě opravdu příroda ví, co dělá, než aby bylo miminko v nepořádku.Snad tě potěší, že šance, aby se ZT opakovalo je pouze kolem 4% takže věřím, že i ty sis smůlu vybrala :hug: Pokud vše odešlo přirozeně, nechala bych projít jednu ms a pak, když se na to budeš cítit, kildně na to hupsněte :kytka: Hlavně já věřím, že pokud si tělo poradilo samo je na další těhotenství pěkně „pohnojené“.

Ahojky, moc Ti děkuji :blush:To muselo být úplně šílené takhle nečekaně :pensive: Já o ZT věděla od kamarádky, která si tím prošla a jak jsem už psala, také jsem měla divný pocit, nemohla jsem dospat, klepala jsem se, prostě jsem to tušila, ale nepřipouštěla…Ještě než jsem si vlezla na lehátko jsem poprosila o fotku pro manžela, co se tam kvůli náročné práci nedostal :smirk: Mrzí mne moc, co se Ti stalo…Kdyby člověk měl alespoň jistotu, že překoná nějaké období a bude dobře, ale tam je riziko nonstop no… Mě doktorka hned dala doporučení do Podolí, tam jsme jeli a objednali mě za pár dní na revizi, tu noc před šílený bolesti, ale věděla jsem, že nejsem na lačno tak, jak bych měla a že by mě v nemocnici nechali trpět úplně stejně, takhle jsem mohla aspoň sedět ve vaně pod teplou vodou a mít svoje prostředí…Vše bylo v pohodě, akorát jsem rh negativní a nedali mi antigen, až co jsem si načetla články o sve krevní skupině, jsem volala den po tom, co mi to odešlo a oni panika ať okamžitě přijedu (v pátek v devět večer) a píchli mi to…Zapomenout a mít děťátko rh plus po taťkovi, tak bych příště znovu potratila, nikdo se neomluvil, ani se nad tím nepozastavil…:woman_facepalming_tone1:

Uživatel je onlineImmei
Kecalka 329 příspěvků 08.06.19 14:47

@Kobrakai ahoj :) s tím Rh jsi to zvládla senzačně :potlesk: škoda že na to nemysleli i jiní, ale věřím, že se to lehko přehledno :think:

Jinak s opakovanými špatnými zkušenostmi mám praxi. Poprvé je to nejhorší. To člověk nečeká a většinou se těší na zdravé miminko. U dalšího jsem se bála, a když jsem začala krvácet, řekla jsem si, je to tady. Emoce přišly až za několik dní a oplakávala jsem spíš předchozí těhotenství, ale v mnohém menší míře. Teď jsem neplánovaně otěhotněla po spont. potratu bez revize, špinila jsem a beru to líp a líp. Tentokrát je to možná mimoděložní :nevim: byla bych vděčná i za biochemické těhotenství. Zdravé těhotenství bych brala, ale už s ním automaticky nepočítám. Od prvního zamklého to brzy bude půl roku a už bych to nechtěla zažít. Ale je to tak, jak má být. Člověk skočí do vody, a i když je studená, musí plavat. :kytka: Nesmíme se nechat potopit ;)

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 08.06.19 15:12
@Immei píše:
@Kobrakai ahoj :) s tím Rh jsi to zvládla senzačně :potlesk: škoda že na to nemysleli i jiní, ale věřím, že se to lehko přehledno :think:Jinak s opakovanými špatnými zkušenostmi mám praxi. Poprvé je to nejhorší. To člověk nečeká a většinou se těší na zdravé miminko. U dalšího jsem se bála, a když jsem začala krvácet, řekla jsem si, je to tady. Emoce přišly až za několik dní a oplakávala jsem spíš předchozí těhotenství, ale v mnohém menší míře. Teď jsem neplánovaně otěhotněla po spont. potratu bez revize, špinila jsem a beru to líp a líp. Tentokrát je to možná mimoděložní :nevim: byla bych vděčná i za biochemické těhotenství. Zdravé těhotenství bych brala, ale už s ním automaticky nepočítám. Od prvního zamklého to brzy bude půl roku a už bych to nechtěla zažít. Ale je to tak, jak má být. Člověk skočí do vody, a i když je studená, musí plavat. :kytka: Nesmíme se nechat potopit ;)

Ahojky to je mi hrozne lito :( No a dělají Ti nejake testy, aby zjistili, zda neni zakopaný pes někde jinde? Je to zátěž nejen pro tělo, ale hlavně pro duši, proto by meli hned zjišťovat, proč se něco nepovedlo, člověk by byl asi klidnější…Každopádně Ti hrozne moc držím palce ať to zvládneš a budeš v pořádku:heart:️A at mas zdravé těhu:blush:

Uživatel je onlineImmei
Kecalka 329 příspěvků 09.06.19 00:42

@Kobrakai Děkuji moc za přání :)
Mám leidenskou mutaci, tak gynekolog hned poukázal na to a smetl to ze stolu. Uvidíme, co bude dál :think: kdyby nic, budu to muset řešit sama. Kdyby to teď nevyšlo, dám si chvilku pauzu, odpočine si tělo i duše. :kytka:
Hlavně ať se i Ty brzy zahojíš. Přeji Ti jen šťastné chvilky :) Příště se to může povést, povedlo se to mnoha jiným. A klidně i několikrát za sebou bez smutných chvilek. Držím palce :hug:

Kobrakai
Stálice 55 příspěvků 10.06.19 12:13
@Immei píše:
@Kobrakai Děkuji moc za přání :)
Mám leidenskou mutaci, tak gynekolog hned poukázal na to a smetl to ze stolu. Uvidíme, co bude dál :think: kdyby nic, budu to muset řešit sama. Kdyby to teď nevyšlo, dám si chvilku pauzu, odpočine si tělo i duše. :kytka:
Hlavně ať se i Ty brzy zahojíš. Přeji Ti jen šťastné chvilky :) Příště se to může povést, povedlo se to mnoha jiným. A klidně i několikrát za sebou bez smutných chvilek. Držím palce :hug:

A co to pro Tebe znamená, že musi byt dohled, nebo nějake podpurne prostredky? Hrozne je, ze si tim clovek musi projit nekolikrat, aby se vubec zacalo zjistovat kde je problem :woman_facepalming_tone1:
Moc Ti dekuji :heart:️

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama