Spánek 6 měsíčního dítěte

Anonymní
16.7.20 13:36

Spánek 6 měsíčního dítěte

Ahoj, chtěla sem se zeptat jak vám děti spinkají v 6m. Jestli máte pravidelný režim.
S mojí holčičkou to nejde aspoň podle mě.
Každý den vstane v jinou dobu párkrát se podaří že třeba 4 dny vstane ve stejnou dobu.
Buď vstane v 6 nebo v 8 a každý den je jiný buď chce zase za hodinku spát nebo vydrží dvě až 3 vzhůru prostě jí nejde usnout.
A buď je den že spinká půl hodinky nebo 3 hodinky dopoledne. Pak za dvě hodinky Vzhůru a znovu chce spinkat a buď zase půl hodinky nebo 2-3 hodinky a takhel pořád dokola většinou spinká 3krát denně.
Ale problém je, že když má uspinkanej den tak v noci nemůže zabrat a častěji se budí.
Zkoušela jsem jí i probudit ale hned zase usne a nebo je strašně uplakaná a protivná takže jí nechávám raději spinkat. Ona je tedy velmi čilá už leze po čtyřech pořád křičí vše musí vidět takže se rychle unaví. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5551
16.7.20 13:40

Dcera mě taky vstávala různě s do teď vstává. V pul roce spala už jen 1× cca 3h v kuse po obědě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
16.7.20 14:00

Ahoj, syn se mi budi po noci mezi sestou a sedmou. Spinka 9.30 az 10.30, pak 13 az 14 a naposledy 17 az 18h. Na noc chodi spinkat v 20.30. Vsechno plus mínus pulhodinka 8) jakmile mu neco rozhodi spaci rezim, je zle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9331
16.7.20 14:07

Já se snažila dceři nastavit režim podle staršího bráchy a stejně to vždycky neklaplo. Chodí spát v 19 hodin a u malé se někdy podařilo, že čumákovala ještě v devět. Vstávají ale pravidelně mezi 5. 00 a 6.30. Někdy usne už během dopoledne, někdy vydrží do oběda. Je jí rok a doteď to nemá pravidelné. Ale večer dávám spát po sedmé, přes to vlak nejede. Když spí odpoledne dlouho, chodím ji budit, jinak by večer nezabrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
16.7.20 14:26

Dcerce je 5,5 mesice a mame to do puntiku jako zakladatelka. Nekdy spi dopoledne i odpoledne po trech hodinach a jindy pul hodky za cely den. Usnutí do osmi hodin, ktere se dařilo cele měsíce, je už par týdnů v háji - buď je přespala, nebo přetažená, nic mezi tím :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5237
16.7.20 14:27

Spí mi v 10.30 - 11.30 dopoledne. A okolo 14 00 - 15.00 odpoledne. Plus mínus půl hodinka. Večer chodí spát v 18.00 až do rána. Vstáváme okolo 7.00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
16.7.20 14:28

Ahoj, naše malá má 5 měsíců. Večer spí od 19.30,na první krmení se budí buď ve 3 a to pak vstáváme v 7,nebo se na první krmení vzbudí až v 5 a to pak vstáváme mezi 8-9. Pak je dvě hodiny vzhůru, pak začne být protivná tak dám do postýlky a ona spí 20minut, a tak celý den. Dvě hodinky vzhůru,20 minut spánku. Občas, ale fakt občas se stane že spí hodinu. A taky samozřejmě máme někdy i horší noc, ale to málo kdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
16.7.20 14:32

Moji kluci byli naštěstí (a vlastně stále jsou - 1. 4roky, druhý 20 měsíců) „rezimove“ :D Na tom půl roce oba vstávali kolem sedmé, dopo cca 10-12 spánek, pak oběd a další spánek většinou 14-15. A v sedm do postele. Dodnes chodí spát v sedm, vstávají mezi 7-8, starší už spát po obědě nechodi, mladší ještě mezi 11-13 chrni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
16.7.20 14:33

@glaubie To je krásný 😃 to nám to prostě nejde aby to bylo pravidelný ať se snažim jak chci pokaždý chce jinak a jinak i spinká🤔 většinou kdyžAˇ
Takhle dlouho spinká přes den tak noci jsou hrozný ale nejde ji vzbudit prostě 😫 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
16.7.20 14:47

@Miska170 ani kdyz ji nechas volnou ruku? Nenastavi si to sama? Ja mela pevno jen v tom vecernim spanku… V osm vana, pak postel a pres to nejede vlak.. Zbytek si tak nejak zkorigoval sam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
16.7.20 16:05

Moje dcera nemá pořádný režim ani v roce, až na to, že vstává cca v 7 ráno a večer jde spát kolem 22. hodiny. Příkrmy se snažím dávat pořád ve stejný čas, máme rituály, ale občas to nevyjde, protože usne v jiný čas, občas spí jen dopoledne, občas jen odpoledne, někdy obojí a někdy vůbec… Říkám si, že se to změní třeba, až bude mít všechny zuby. Někdy se v noci budí často a někdy vůbec… Snažila jsem se nastavit režim a zkouším to dál, ale nedaří se mi to tak, jak bych si přála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
16.7.20 21:03

Naše malá má taky šest měsíců a jsem ráda že už od měsíce rozezná noc a den. Přes den teda spí čtyřikrát po dvaceti minutách, což není na tento věk moc, ale stačí jí to a večer jde spát kolem sedmé. Na kojení se teda budí třikrát za noc. Asi to chce vypozorovat co miminku vyhovuje a řídit se podle něj, ne podle toho jak by to ráda maminka. I spánek se mění s věkem. Taky bych radši, aby mi spala déle přes den abych neco udělala, ale když to nejde, nelámu to přes koleno. Dobré je zavést rituály, které miminku řeknou co kdy se děje a bude následovat. Děti to potřebují už od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
16.7.20 21:37

@Vitkova Tyjo, o rituály se fakt intenzivně snažím, myslím, že pro děti je řád důležitý. Zpočátku to bylo jednoduché, na všechno jsem ji budila, takže mi vycházelo kojení po třech hodinách i vše ostatní jak podle fahrplanu. Pak už byla víc vzhůru, hlásila se o jídlo i jindy, ale pořád spala +- v určitý čas. Ale pár týdnů už to dodržet nejde. Myslela jsem, že pevnější řád dodají příkrmy, ale madam si klidně usne za chvilku dvanáct a já absolutně netuším, jestli se vzbudí za 20 minut a bude obědvat nějak normálně, nebo si to střihne na tři hoďky a oběd budu podávat v půl čtvrté :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
16.7.20 21:50

@Ba-stet tak to mě fakt mrzí, ja měla toto s oběma dětma v poho tak si neumím představit jaké to je. Možná i proto, že jsem to tak neprožívala a ono se to nějak upravilo. Nikdy jsem je budit nemusela na nic, kojim kdy si malá řekne a příkrmy mame taky všelijak. Tak radím vydržet ono se to upraví a vykašlala bych se na hodiny, tak bude mít misto oběda spíš večeři :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
16.7.20 21:54

@Vitkova Ne, to je v poho. Já to neřeším, až to přijde, tak to přijde. Zpočátku jsem budila, protože dcera byla nedonošená a spala a spala. Teď to dohnala a dělá si co chce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama