Spánek a denní režim 2 roky 9 měsíců

Anonymní
1.8.21 15:44

Spánek a denní režim 2 roky 9 měsíců

Ahoj, prosím o radu. Mám syna 2 roky a 9 měsíců. Do předminulého týdne si vcelku dobře držel polední spánek. Posledních 14 je to katastrofa. Když měl polední spánek, měl to trochu posunuté chodil spát v 15, vstal v 17 a večer usinal po 22 hodině (toto prosím nehodnotte, prostě jsme to tak měli nastavené). Posledních 14 dní, když je čas jeho odpočinku je na něm vidět, že je unavený, ale dokopat ho jen do postele je doslova boj, pištění, scény. Proto jsem už zkusila odpolední spánek vynechat, ale scény dělá i tak, v čase jeho odpočinku. Večer teď když nemá odpolední spánek usíná klidně až ve 23 a to už prostě nedávám, starám se o něj celý den sama. Vstává v 8 a usíná ve 23, nemám asi minutu klidu. Co s tím? Máte nějaké rady? Jsem už na prášky. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.8.21 15:59

Ještě dodám, že vidím, že je přeražený, ale prostě ho do postele nedostanu ani odpoledne ani večer. Prostě ječí, příští, jak kdybych ho mlátila, to samozřejmě nedělám.

• Citovat
  • Nahlásit
34663
1.8.21 16:01
@Anonymní píše:
Ještě dodám, že vidím, že je přeražený, ale prostě ho do postele nedostanu ani odpoledne ani večer. Prostě ječí, příští, jak kdybych ho mlátila, to samozřejmě nedělám.

Tak si v době odpočinku sedněte a třeba čtěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
1.8.21 16:02

Odpoledne se snažit aspoň odpočívat číst pohádky atd. A když sem viděla, že je malá vecer unavená, ale v posteli řev tak jsem ji proste nasilim znehybnila, ona se uklidnila a během chvilky spala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17311
1.8.21 16:03

V době odpočinku bych ho vzala na gauč nebo do křesla a četla mu. Povídat si, možná i nijaka klidná hra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14817
1.8.21 16:16

Jestli usne v kocaru nebo aute, klidne bych to spani zaradila takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 16:38

Holky díky, v době odpol. spánku se snažím aby byl v klidu. To se celkem daří. Ale nevím, jestli mu to stačí místo spánku. Na kočárku není už od 1,5 roku. V autě už se taky brání spaní. Včera jsme jeli na dovču asi 2 hodiny v době spánku a usnul posledních 10 min. Večer je to doslova zápas. Kope, štípe, leze všude možně. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
664
1.8.21 19:59

Nemůžete si chodit po obědě lehnout spolu? :think: Třeba na gauč nebo do vasi postele, ne ze ho das spát do detske … Jinak to usinani ve 23 je masakr, ja bych to nedavala. Dcera v tomhle věku spala tak hodinu po obědě ještě, odpoledni spánek odbourala někdy po třetím roce. Do postele chodí děti mezi 19:30-20:00, starší ted o prázdninách někdy i po 20 a vstáváme 6-7.

Jinak bych co nejvíc omezila sladké (i pití) a večer TV / tablet pokud poustite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 20:14
@Any9 píše:
Nemůžete si chodit po obědě lehnout spolu? :think: Třeba na gauč nebo do vasi postele, ne ze ho das spát do detske … Jinak to usinani ve 23 je masakr, ja bych to nedavala. Dcera v tomhle věku spala tak hodinu po obědě ještě, odpoledni spánek odbourala někdy po třetím roce. Do postele chodí děti mezi 19:30-20:00, starší ted o prázdninách někdy i po 20 a vstáváme 6-7.Jinak bych co nejvíc omezila sladké (i pití) a večer TV / tablet pokud poustite.

Na sladkém opravdu nejde. Max jednu tyčinku z DM, takovou tu vlockovou. Sadke pití v podstatě nezná. A pohybu má hodně. Odpoledne nachodime cca 5-6km odpoledne to samé. Chodím spát s ním, odpoledne i večer. Ale vždy do mě kope, tak to končí domlouváním a když to nepomůže, tak ho bohužel placnu, to se uklidní a usne hned. Jenže nemůžu ho pořád placat, nechci to dělat, ale třeba včera jsem mu domlovala, dělal pořád blbosti až mě praštil do hlavy, tak jsem se ohnala.
Myslím si, že polední spánek ještě potřebuje. Ale prostě ho přimět je opravdu tvrdý boj. Jsem z toho vždy zralá na panáka, samozřejmě, že si nedám. Ale fakt děs. To usínání ve 23 je masakr. Hlavně od září má jít do školky. Sice bude nejspíš chodit po O, ale stejně.

• Citovat
  • Nahlásit
10882
1.8.21 20:19

Mě dcera nespí po O od roku a půl. Ale v 19h teda lehla a spala. Zkus ho místo toho placani zpacifikovat. Já jsem si lehla na bok, ji chytla zady k sobě chytla ruky, nohy přes jeji. Ona se uklidnila a usnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 20:23
@JancaS84 píše:
Mě dcera nespí po O od roku a půl. Ale v 19h teda lehla a spala. Zkus ho místo toho placani zpacifikovat. Já jsem si lehla na bok, ji chytla zady k sobě chytla ruky, nohy přes jeji. Ona se uklidnila a usnula.

Díky zkusím. I když nevím jestli budu mít sílu. Ale zkusím. Mě je v podstatě jedno jestli bude po O spát nebo ne. Ale pokud nebude spát po O tak bych předpokládala, že o to půjde spát +-drive a ne že bude trojcit do 22-23. Jednak já nemám ani minutu na své věci čas a také není možné aby takhle malé dítě spalo 8 hodin. To je prostě málo. Jsem fakt zoufalá. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1061
1.8.21 20:31
@Anonymní píše:
Holky díky, v době odpol. spánku se snažím aby byl v klidu. To se celkem daří. Ale nevím, jestli mu to stačí místo spánku. Na kočárku není už od 1,5 roku. V autě už se taky brání spaní. Včera jsme jeli na dovču asi 2 hodiny v době spánku a usnul posledních 10 min. Večer je to doslova zápas. Kope, štípe, leze všude možně. :nevim:

Mam to uplne stejne, stejne stary kluk. Usina kolem 14:30 a musim ho uz po 16:15 zacit pomalu budit. Meli jsme chvili obdobi, ze nespal vubec, ale strikyne jsme chodili do postele, ja chodim s nim, jinak neusne. Kdyz neusnul, ja si odpocinula, on se u me na posteli tise hral. Trvalo ale, nez si zabehl aspon toto, ze zacatku porad slezal z postele a behal, vzdy jsem ho vratila. Jinak vstava mezi 6 a 7 a usina az tak kolem 22h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
1.8.21 20:33

@JancaS84 tohle obdobi jsme meli taky, proste jsem ho musela chytit, zalehnout, jecel 2 minuty a pak se uklidnil a hned usnul. Ale hruza teda, to jo. Nastesti to trvalo jen par tydnu, ale stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 20:40
@Sallyna píše:
Mam to uplne stejne, stejne stary kluk. Usina kolem 14:30 a musim ho uz po 16:15 zacit pomalu budit. Meli jsme chvili obdobi, ze nespal vubec, ale strikyne jsme chodili do postele, ja chodim s nim, jinak neusne. Kdyz neusnul, ja si odpocinula, on se u me na posteli tise hral. Trvalo ale, nez si zabehl aspon toto, ze zacatku porad slezal z postele a behal, vzdy jsem ho vratila. Jinak vstava mezi 6 a 7 a usina az tak kolem 22h.

Díky tak aspoň v tom nejsem sama. Ono to má takový pozvolný náběh. Před měsícem v pohodě usnul po obědě kolem té 15 vzbouzel se kolem 17, a usínal kolem 22. Před 14 dny jsme byli spolu sami na prázdninách a tam i přesto, že jsme vstávali na nás brzy 7:20, tak dostat ho kolem té 15 do postele byl očistec. Pak jsme přijeli domu a najednou pištění, řev, scény, tak jsem zkusila ho nedat spát po O. Když nejsou žádné velké aktivity tak ještě ok, ale jakmile jdeme třeba do bazénu tak scény. Je vidět že je unavený, ale prostě spát nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
1061
1.8.21 20:49
@Anonymní píše:
Díky tak aspoň v tom nejsem sama. Ono to má takový pozvolný náběh. Před měsícem v pohodě usnul po obědě kolem té 15 vzbouzel se kolem 17, a usínal kolem 22. Před 14 dny jsme byli spolu sami na prázdninách a tam i přesto, že jsme vstávali na nás brzy 7:20, tak dostat ho kolem té 15 do postele byl očistec. Pak jsme přijeli domu a najednou pištění, řev, scény, tak jsem zkusila ho nedat spát po O. Když nejsou žádné velké aktivity tak ještě ok, ale jakmile jdeme třeba do bazénu tak scény. Je vidět že je unavený, ale prostě spát nebude.

Ano, presne, jak je unaveny, tak mame sceny, to nemuzeme nikam jit. Vylety planuju jen dopoledne tak do 14h, pak usne v aute, treba jen na 20min, ale pomuze to. Kdyz je i vecer pretazeny, tak nemuze usnout. Zkus to vypozorovat a jit koupat a spat treba uz po 19h. V nejhorsim se bude jeste chvili v pyzamu hrat. My jeste vecer po koupani v posteli cteme pohadku, tak 3-5 min a pak jeste vypije lahev hodne zredeneho UM. A to ho vzdy zklidni, ze aspon v posteli nevyvadi. Sice neusne hned, ale lezi, kouka, povida, prohlizi si hracku. Rada bych jeste tohle nejak odbourala, ale zatim nevim, jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat