Může to být u holčičky problém?

Anonymní
28.7.21 10:20

Může to být u holčičky problém?

Ahoj holky. Mám 15 měsíční dcerku. Každý den ji sprchuju, po každé výměně pleny ji utiram mezi nohama… Ted jsem ji musela pořádně utrit i umýt a všimla jsem si, že to ma mezi nozkama spojené.. Horní dva k sobě a ty dolní nejsou k sobě ale jedná část je k dupce.. Nebudu to tady raději popisovat do detailu.. Holky je to velký problém nebo není? Jdeme na rok a půl prohlídku ale mezi nohy se nikdy doktorka nedívala..ja se tak snažila aby byla vždy v čistém, pravidelně ji mažu a precejenom jsem něco zanedbala? Teď tady brecim že může mít kvůli tomu problémy, když jedna část srostla? :nevim: :,( :,( :,( promiňte možná se v tom nevyznate…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10770
28.7.21 10:24

Nech ji to na dalsi kontrole prohlidnout. Já jsem to nechala u doktorky na každé prohlídce kontrolovat i na 3 leté. Některým holčičkam to prostě zarusta. Hlavne se to nesnaz oddělit.

Příspěvek upraven 28.07.21 v 10:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
28.7.21 10:25

Dle popisu to vypada na synechii vulvy, musite na detskou gyndu, prip. k praktikovi a ten da zadanku na detskou gyndu/ chiru :think:. Jestli se to srostlo tak chir. zakroku se tezko vyhnete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 10:26

Ach jo, no já si to vyčítám, že jsem dělala něco špatně, přitom si to vůbec neuvědomuju, strašně mě to mrzi

• Citovat
  • Nahlásit
10770
28.7.21 10:27
@Anonymní píše:
Ach jo, no já si to vyčítám, že jsem dělala něco špatně, přitom si to vůbec neuvědomuju, strašně mě to mrzi

To někdy neovlivnis. Někdo je na to nachylnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18463
28.7.21 10:28
@Anonymní píše:
Ach jo, no já si to vyčítám, že jsem dělala něco špatně, přitom si to vůbec neuvědomuju, strašně mě to mrzi

Mne uz v porodnici a pokaždé i na každé kontroleu dětské všichni říkali, pri každém prebaleni roztáhnout, jinak to může srustat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 10:29

Určitě zavolej doktorce co nejdřív a nečekej až na prohlídku. Není to sice nic vážnýho (synechia je podobná jako u kluků fimóza), ale lepší řešit hned. Buď to ošetří sám pediatr nebo vás pošle na dětskou gyndu, kde to rozlepí a aby se to neopakovalo budeš to muset hlídat a mazat třeba nějakou mastí.

• Citovat
  • Nahlásit
1570
28.7.21 10:36
@Anonymní píše:
Určitě zavolej doktorce co nejdřív a nečekej až na prohlídku. Není to sice nic vážnýho (synechia je podobná jako u kluků fimóza), ale lepší řešit hned. Buď to ošetří sám pediatr nebo vás pošle na dětskou gyndu, kde to rozlepí a aby se to neopakovalo budeš to muset hlídat a mazat třeba nějakou mastí.

Fimóza je něco úplně jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
28.7.21 10:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mám 15 měsíční dcerku. Každý den ji sprchuju, po každé výměně pleny ji utiram mezi nohama… Ted jsem ji musela pořádně utrit i umýt a všimla jsem si, že to ma mezi nozkama spojené.. Horní dva k sobě a ty dolní nejsou k sobě ale jedná část je k dupce.. Nebudu to tady raději popisovat do detailu.. Holky je to velký problém nebo není? Jdeme na rok a půl prohlídku ale mezi nohy se nikdy doktorka nedívala..ja se tak snažila aby byla vždy v čistém, pravidelně ji mažu a precejenom jsem něco zanedbala? Teď tady brecim že může mít kvůli tomu problémy, když jedna část srostla? :nevim: :,( :,( :,( promiňte možná se v tom nevyznate…

Klidně ji vezmi k lékaři dřív. Nikdo ti hlavu neutrhne. Nebudete první ani poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 10:39

Měli jsme.. je potřeba to nechat rozrušit a po koupání jsem dávala na přebalovací pult a jeden držel a druhý umyl pipku a promasíruval olejíčkem aby nezarůstalo nic příjemnýho… ted už je to dobrý u nás to nebylo srostlé ale slepené. Zajdi k doktorovi a tam ti všechno vysvětlí. Nebo můžeš nastudovat https://www.solen.cz/…17/02/03.pdf

• Citovat
  • Nahlásit
3841
28.7.21 10:42

Vůbec si nic nevyčítej nic si určitě nezanedbala. Bohužel se to někdy stává nejsi jediná. Objednej se s malou na dětskou gynekologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 10:44

Děkuju vám, prvé zkusím zavolat dětskou doktorku kterou má a ta mi poradí, u nás v okolí snad ani dětská gynekologie není.. Nebo možná je ale neslyšela jsem o ní… Děkuji vam :,( :?

• Citovat
  • Nahlásit
9666
28.7.21 11:08

Dcera to taky měla, dětskej doktor nás poslal na dětskou gynekologii, tam jí to natřeli znecitlivujícím krémem a pak přejeli takovou sondou, prostě něco jako nůž, ale ono to ani nekrvácí, ten srůst je takovej blanitej, kožovitej, dcera ani nepípla, byla to otázka pár vteřin, pak mi jen řekli, že může plakat při prvním čurání a při prvním koupání, ale neplakala, pak jsem poctivě rozlepovali a mazali bepanthenem a už se to neopakovalo a to nebyla moje první dcera, ale už měla straší sestru, kde se nic takového nestalo…ale jinak, nebylo to žádný drama, v čekárně byly ještě tři další holčičky…prostě se to stává, ale řešení je jednoduché :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9666
28.7.21 11:09

Jo ale jinak bych to řešila hned, ona se někdy za tim srůstem může držet moč a dělat různý neplechy, tak ať z toho nemá třeba zánět močovejch cest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2087
28.7.21 11:27

@lachtanice86 ano přesně jako mně. Vždycky jsem si u toho malého miminka říkala, že to byla taková titěrná práce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat