Dala jsem dítěti přes zadek

Anonymní
26.7.21 13:43

Dala jsem dítěti přes zadek

Ahoj, je tu něco za co se opravdu stydím, ale už nevím jak dál. Mám skoro roční holčičku a od narození je strašný nervák. Vždycky když není po jejím, nebo když něco nemůže, nebo ji něco nejde začne se šíleně vztekat. Schválně řve a piští, ale spíše to vytlačuje. Dneska od rána dělá jen scény. Začlo to tím, že jsem ji před svačinou nedovolila sníst sušenky. Ze zlosti všechny rozsypala na zem a zadupala. Zvýšila jsem hlas, naštvaná jsem byla, ale zatím se to dalo. pak schválně z trucu vylela čaj. Jemně jsem ji bouchla přes ručičku a řekla, že to nesmí. Na což ona mě teda začla mlátit a řvát, jako kdybych ji udělala bůh ví co. To už teda na mě bylo moc. Dala jsem ji přes zadek a šla spát. Jenže teď mě to vlastně mrzí, že jsem nejedla klidněji a že po ní chci, aby se nevztekala, přitom já sama svůj vztek nezvládla. Co by jste v té situaci dělaly vy? Ani nevím, jak reagovat příště?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21882
26.7.21 13:47

Dala bych jí po perdeli úplně stejně. Hlavně z toho přestaň dělat americké drama alá omlouvám se ti miláčku. Dělala co neměla, přišel trest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20024
26.7.21 13:49

No, ji je 11 měsíců, ta na to nárok opravdu má. Vidím tam řadu tvych chyb. Kde vezme 11 měsíční dítě sušenky? A proč je nesmí jist před svačinou a po ní ano? Tomu má rozumět? Nic si nevycitej, stalo se. Ale připrav se, že v budoucnu bude mnohem hůř, takový schválně vysirajici triletak/ctyrletaka, ten ti ty nervy po ucha úplně jinak než 11 měsíční dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
26.7.21 13:51

Asi tak..pokud si ji nezbila jako žito ale prostě párkrát pleskla tak je to podle me vporadku když se takhle vzteká a dělá naschvály…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101662
26.7.21 13:55

Příště sušenky schovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 13:56

Sušenky si měla sama uklidit a čaj pít pod dozorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
26.7.21 13:57

11 měsíční dítě dělá naschvály??? Podle mě ji precenujes, základ soužití s dítětem je nebrat si vše osobně. Jinak tedy chudák dítě, vždyť to je ještě mimino. A můžeš hádat, proč je asi dcera nervak :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
26.7.21 13:58

Přesně jak říká @Cuddy, čtyřletý dítě je na zabití mnohem víc než ani ne roční mimino. Kolikrát bych dceru vzteky roztrhla, ale čemu bych tím prospěla :nevim: Zvyšuju hlas, zlobím se, v kritických chvílích křičím, s tímhle arzenálem si vystačím. Bít ani plácat netřeba. U tady těch mrňat, kdy se ještě nemůžeš moc spolehnout že by něco chápala, je potřeba důsledně předcházet. Proč měla sušenky na dosah, když je vlastně nesměla jíst? Pokud dcera rozlejvala pití, tak ho neměla volně k dispozici, akorát jsem jí dávala pravidelně napít. Demolovala hračku, ok, hračku odebírám (nebo vůbec nedávam do ruky), sahala kam neměla, fajn, šup s tebou do postýlky dokud tě to nepřejde, běhala do silnice - jela v kočáru i když nechtěla. Vždy s vysvětlením jednou větou, ale reálně něco chápat začala tak v roce a půl, do tý doby to bylo pro můj dobrej pocit :mrgreen:
Teď už si nic nevyčítej, stejně si to nebude pamatovat za chvíli, akorát prostě předvídej a předcházej co nejvíce kolizím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
26.7.21 13:58

Dat na zadek rocnimu diteti za jeho prirozenost..hm..no chapu, ze te to mrzi, stalo se a holcicka uz to po spani nebude vedet…zkus pracovat spis na sobe, nekterym vecem se da predejit..tak ji dej k svacine susenky, kdyz uz teda zna susenky, dej ji je do presnidavky, do jogurtu…nebo kdy jindy muze ty susenky jist? Caj, piti davej do treningoveho hrnecku, ktery se nevylije, kdyz uz to vylije, bezte to spolu utrit..ona reaguje na tebe..kdyz se rozcilis a jeste ji placnes, tak te tim pak muze provokovat..ty ji muzes placnout a ona tebe ne?,nejlepsi je zachovat klid..tak to vilila no..vzdyt jde utrit..nezapalila senik ze jo..je to tezke, sama s tim nekdy bojuju, ale nejdulezitejsi je fakt pokud mozno zachovat klid, kdyz nejde o zivot…kdyz si to uvedomujes a mrzi te to, tak to priste uz nedelej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
26.7.21 14:00

Mimina nebiju. Příště jednak předvídej, tedy nenechávej v dosahu věci, které nesmí skončit na zemi nebo kdekoli jinde a za druhé neočekávej, že takto staré dítě rozumí nějakým konstruktům typu teď ne ale za chvíli už ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20024
26.7.21 14:03

Jinak ptáš se, co bychom dělali my. Fakt, možná mám doma blbecky, tomu poslednímu je aktuálně 9. měsíců, ale o ničem z toho, co dělalo tvé dítě, bych si nemyslela, že dělá, aby mě naštvalo. K sušenkam. Tomu se snažím předcházet a sušenky jsou mimo dohled. A pokud už bych udelala tu chybí a někde je nechala, tak bych je prostě dala dítěti místo svačiny. Pokud ti obecně nevadí, že je ji, tak si je může dát jednou i k svačině. Proč vylevá čaj? Aby tě naštvalo? Pro mě dítě by to byla zábava, kterou já musím ohlídat a ukončit. 11 měsíčnímu dítěti volné dostupný hrnek s čajem/tekoucí lahvičku nenechám. Že se zlobí za plácnutí? No to jsi snad chtěla, ne? Co bylo účelem toho plácnutí? Co jsi tím chtěla docílit?

Takto, kdyby toto ti dělal triletak, tak neřeknu ani slovo, občas člověku ta ruka ujede. Ale 11 měsíční?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66110

No to je hrozne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66110
@Venetia píše:
No to je hrozne :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
26.7.21 14:05

No vzhledem k tomu, ze jde o mimino, to ok opravdu neni. Co budes delat, az zacne byt opravdu vztekly a protivny?

Samozrejme nejde o nejaky placnuti, o tom uz nevi. Spis o to uvedomeni, ze uz ted se nemas pod kontrolou. Na tom musis zacit opravdu pracovat. A predvidat, predchazet podobnym situacim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7941
26.7.21 14:18

Zkus se podívat na knížku Respektovat a být respektován. Výchova je někdy na nervy, ale bouchat, placat 11 m dítě je bohužel tvé selhání a nezvládnutí situace. Ale to sama víš. Prostě musíš změnit přístup a návod můžeš najít třeba ve zmíněné knížce. Držím palce ať se příště zachovas dospeleji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat