Spanek na brise - 4 mesice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4601
30.6.22 15:06

Spanek na brise - 4 mesice

Ahoj, pediatrem jsem byla upozornena hned po narozeni maleho, ze ho nemam nechavat spat na brise, protoze je to rizikova poloha. Jenze se ted ve 4.mesicich naucil sam pretacet na bricho a zrejme zjistil, ze se mu tak spi pohodlneji. Jenze ja mam z toho ted vitr, aby se mu neco nestalo, takze nad nim pomalu nonstop stojim a koukam, jestli dycha :lol: Je to uz v tomto veku v pohode? Prece ho nebudu otacet na zada a tim ho budit, kdyz se takto pretocil sam :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
796
30.6.22 15:09

Je to riziková poloha ak tak rodič uloží dieťa (a hlavne tak malé, ktoré prípadne nevie pohnúť hlavou aby si uvolnilo nos z matrace). Keď sa tam pretoci sám z chrbta, zvýšené riziko to nie je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
844
30.6.22 15:11

Dokud se nedokaze otocit zpátky sam tak to rizikove je.
Ja ho tak necham usnout a pak ho otocim na zada nebo na bok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3410
30.6.22 15:21

Pokud se ti otoci sam na brisko, tak tam zadne zvysene riziko neni… jen by nemel mit v postylce zadne blbosti, zadne latkove postranice, nebesa, plysaky apod.
Spaci pytel a vse ok. Moji kluci taky spali na briskach…. davala sem je teda pro klid duse na monitor dechu, ale nikdy zadny alarm nebyl. A jako benefit maji krasne klenute lebky bez placky na zatylku :lol: Jestli budou plesatit rychlosti jejich otce, tak to v dospelosti oceni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
30.6.22 15:29

Já nechávala malou spát na břiše jen přes den, když jsem ji měla pod dohledem. V noci až se sama umí přetočit tam i zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
30.6.22 15:37
@Agrion píše:
Pokud se ti otoci sam na brisko, tak tam zadne zvysene riziko neni… jen by nemel mit v postylce zadne blbosti, zadne latkove postranice, nebesa, plysaky apod.
Spaci pytel a vse ok. Moji kluci taky spali na briskach…. davala sem je teda pro klid duse na monitor dechu, ale nikdy zadny alarm nebyl. A jako benefit maji krasne klenute lebky bez placky na zatylku :lol: Jestli budou plesatit rychlosti jejich otce, tak to v dospelosti oceni :lol:

S tou hlavou - moje mamka má slehlý obličej ;). Babička jí dávala na břicho a neotáčela pravidelně hlavu. Není to nic dramatického, ale je to celkem vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
30.6.22 16:27

Nám také pediatrička doporučila polohovací váleček https://www.babyrenka.cz/…stylky-bila/. Bylo to fajn a malému jsem měnila strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
30.6.22 16:28

Před 40 lety bys u pediatry slyšela, že poloha na zádech je riziková a máš dávat na břicho.
Moji kluci oba dva byli na bruskách a o. k. pokud spí na rovné podložce, tak si nemají kam zaborit nosík. A po prvním měsíci si už hlavičku polohujou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
30.6.22 17:14

@Ernais Mě pediatra říkala, že tak nemám ukládat jen malinké miminko, které se neumí samo otočit, že to je nejlepší polohovat na boky. Až se zvládne přetočit, mám ho nechat spát, jak chce. To už zvládne zvednout hlavu, takže se neudrží případnými zvratky nebo matrací. Ono stejně nemá cenu ho nějak otáčet, za chvíli by se ti stejně přetočilo zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
30.6.22 17:21

@Koblizkova1980 Tak ona je to svým způsobem taky pravda. I na té zádech se může zadusit, pokud si ublinkne a neumí se ještě otočit tak, aby ty zkratky vykašlal nebo vyplivl. Proto se teď zase doporučuje poloha na boku s matrací podloženou klínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3993
30.6.22 18:57

Moje dcera spala na brise od konce sestinedeli..trapily ji prdy a jedine v teto poloze byla v klidu, nikdy se nestalo, ze by skoncila zaborena v matraci oblicejem, aby se nenadechla, tvrda matrace a nic okolo..uz jsou ji tri a na brise usina porad..neni to idealni poloha na spani, ale neporucim ji no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.22 19:04

Od 3,5 měsíce se otáčí dcera na bříško sama, tak už jsem to neřešila. Od asi 2 měsíců to byla jediná poloha, kdy jsem ji tak položila, nechala ji spát a něco jsem mohla v domácnosti udělat.
Děti švagrový dokonce nespali od narození jinak než na břichu a taky jsou v pohodě. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat