Spani na brisku

302
16.11.04 14:58

Spani na brisku

Ahojky. Moje bublinka chce v noci spinkat na brisku a ja nevim jestli ji nechat, protoze vsude pisou , ze se to nema. Jak to delate vy?

Anny a Olivie(5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

290
16.11.04 15:58

Ahojky Anny,
obě moje holky spinkají pouze na bříšku už od narození. Už v porodnici je to naučili, když byly věčně v inkubátorech taky na bříšku. Neodnaučili jsme je to. Samozřejmě, že možná rizika znám, ale máme je hlídané alespoň baby monitory - Nanny, tak máme klidné spaní.
Dr. říkala, že hrozí nebezpečí hlavně když ještě sami neotáčejí hlavičku, aby nezůstali zaboření v plíně, ale holky si ji obracely brzo samy.
Pořiďte taky hlídače dechu ať máš taky klid! Vždycky, když se v noci vzbudím, zkontroluju jen jestli zeleně blikají a jsem v pohodě!

No, za nás se pro změnu bříško doporučovalo ( dnes to vidí rádi jen ortopedi kvůli kyčlím), spali jsme taky jen na bříšku a vyrostli jsme, ne?
Věřím, že třeba za pár let to zase bude jinak.....

KEIKO + 2 holčiny (5,5 měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
16.11.04 17:40

Ahoj,
rodila jsem v Krči, chodila jsem tam i na předporodní kurz. Na kurzu nám sestřička velmi jasně řekla, že miminko má prostě spát na zádech, žádné bříško ani bok, vůbec o tom nepřipustila diskusi, na zádech a tečka. Taky jsem se moc bála náhlého úmrtí, malý spal na tedy zádech, ale strašně mizerně a byl pořád nespokojený. Dnes už mu je přes rok, takže se sám točí a spí na bříšku. Říkám si, že by mu to možná vyhovolalo i dřív a že jsem to měla zkusit. Nedávno jsem dokonce četla někde v poradnách na rodině v odpověďi od primářky v Krči a odbornice na kojení Paulové, že její dcera na bříšku spala od narození, že prý jinak spát nechtěla. Takže když to vzdala i ona, už bych se toho tolik nebála, některým dětem se tak prostě spí líp. Můžete to případně navíc ohlídat chůvičkou.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.11.04 18:33

Moje cácorka spí taky na bříšku.Když jí bylo deset dní,dostala děsnou rýmu a na bříšku se jí líp dýchalo.No a už se to neodnaučila,prostě mi na zádech neusne a když náhodou omylem ano,je do čtvrt hodinky vzhůru.Taky mám monitor dechu,pořídila jsem ho,když mě strašili předčasným porodem,pak jsem měla vztek,že ho mám zbytečně,ale pak se fakt hodil.

Jinak mi přijde,že je i šikovnější,rychleji začala pást hříbátka a otáčet se na bříško,protože je to pro ní přirozenější.

Amazonka a Andulka 5měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
16.11.04 19:26

Ahoj Anny,
muj chlapecek usina na zadech a behem chvilky se otoci na brisko. Ptala jsem se na to paní doktorky Spanhelove na www.rodina.cz a pry ho mam nechavat a neotacet, protoze se mu tak asi spi dobre. :) Bylo mi doporuceno, ze pokud se bojim pripadneho vdechnuti zvratku ci uduseni a podobne, mam mu hlavicku podlozit nejakou pevnou deskou, takze asi tak. :wink:
Mej se pekne a pozdravuj mimi!
Eliska a Kuba (temer 8m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.11.04 20:30

Ahoj holky. Mé tetě se miminko udusilo zvratkami, když spinkalo na bříšku. Je to už přes dvacet let zpátky a tehdy doporučovali spaní na bříšku a chůvičky na hlídání dechu nebyly. Mé kamarádce takto zemřel chlapec před 15 lety, taky bylo razeno spát na bříšku. Naše mimi hodně ublinkávalo a tak vzhledem k předchozím událostem u tety a kamarádky jsem dbala na ukládání do postýlky na bok. A malou jsem podkládala, aby se nemohla otočit. Myslím ale, že pokud máte chůvičky, můžete být klidné. Já ji neměla. Jsem z těch dávných událostí dost vystrašená a asi bych se bála, že může přestat fungovat. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
1460
17.11.04 12:42

Ahoj holky!

Já jsem dávala miminko na bok, ale po půl roce, když už se oba hodně mrcasily, tak se stejně budily na bříšku či v jiné poloze. Když jsem o tom říkala pediatřiče, radila mi, ať miminko vždy vrátím na bok. Jenže ona spinkala celou noc a mě se nechtělo natahovat si po hodině mobil, abych jí kontrolovala… Takže usínala na boku a probouzela se na bříšku a přežila to. Chlapeček už se také přetáčí na bříško.

Myslím si, že doporučení dávat děti na bok je dobré pro bezpečí miminka, ale jak se začnou samy točit, nic s tím nenaděláme.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
18.11.04 19:33

Ahojky,
já jsem malého dávala na bříško spinkat přes den.Pak když byl starší a s hlavičkou si otáčel jak mu bylo příjemné tak i v noci.Riziko pro miminko je i při spinkání na zádech.Každý má na to jiný názor,ale myslím si že miminku poloha na bříšku neublíží.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama