Spaní ročního dítěte

165
3.12.20 21:28

Spaní ročního dítěte

Ahoj holky, potřebuji opravdu poradit, už to trochu nedávám.

Zhruba od 10měsíce mi syn spal tak, že usnul v 19h a probouzečka okolo 22h, to jsem dala UM a spal dál a pak až ve 2-3h ráno a to jsem si ho už přenesla do postele a tam tam usnul.

Teď mu byl rok, byla jsem na navštěvě h své mamky, ta mi řekla, že by už měl usínat sám (jinak usíná v ruce či houpáním, vím je to chyba), tak jsem ji řekla ať mi to ukáže, tak ho dala do postýlky řekla mu jen hají a dala dudlíka do pusy a odešla, řev jak kráva, po 5min k němu přišla dala mu dudlika, řekla hají a odešla, za 18min už spal.

Tak jsem si řekla to je dobrý, to vyzkouším doma, tak jak to udělala mamka, tak jsem to přesně udělala doma. Usl mi až po 25min ale usl, tak jsem to chtěla takhle dělat furt ale druhý už byl přítel doma a nemohl překousnout to, že syn brečí, tak k němu samozřejmě šel a začal ho houpat. Ale od tý doby je se spaním hodně těžký, protože pokaždý co jeden z nás odejdeme z místnosti, tak brečí, na znamý obličeje taky brečí, večer usne po kaši a UM ale za půl hodky či hodky je vzhůru, znovu usne po vypití dalšího UM ale do hodky je zase vzhůru samozřejmě s brekem a takhle furt ve 23h ho beru sebou do postele (mám zvlášť madraci) a do 2h rána je vzhůru.

Už prostě šílím. Prosím pomoc.
myslíte, že by třeba pomohl čaj na spaní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101
3.12.20 21:35

Chyba byla nechávat ho vyrvat. Tim se teď narušila jeho jistota a musí ji zase získat. Na to usínat sam má času dost. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
3.12.20 21:40

@Libuslibu na rozdíl od babičky neumíte být důslední. Nakonec se ani vy dva jako rodiče neumíte domluvit, tak se nediv, že si z vás dělá legraci a cvičí s vámi. Pokud jste ho doteď uspávali na ruce, tak se bude těžko v roce přeučovat " navíc jídlo několikrát v noci u ročního dítěte mi přijde zbytečný, pokud si dá k večeři kaši, měl by bez problémů vydržet celou noc. Docela se divím, že ti napoprvé usnul tak brzy, ale pokud ti manžel takhle podrývá autoritu, tak se nikam nedostaneš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6000
3.12.20 21:41

Nediv se když jdete z extrému do extremu. Je to malý batole do teď usinalo v bezpečí s mámou a ty mu udeláš takovej extrémní šok. To bych řvala taky a neustále se budila hrůzou jestli tam máma je. Nenech si do toho kecat a uspavej jak to vyhovuje dítěti, dokud z toho nebude mít rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
3.12.20 21:50

@Berry77 on to jídlo má jen 2× a to před spaním jako prvním spaním a pak až se probudí po druhé jakože po třetí.
A to máš pravdu, taky jsem na něj byla pěkně naštvaná. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
3.12.20 21:51

@JancaS84 - už si do toho nekecám ale mám teď problém s tím usínaním jako prase..

A to dokonce má vynechaný to odpolední spaní a ani tak mi nechce v noci spát :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
3.12.20 21:58

@Libuslibu to víš rok ho někdo muchlal a houpal a teď najednou má udělat hají a spát sám :lol:
Já bych odbourala zatím to nošení a houpání.
Prostě ho dej do postýlky a třeba mu vyprávěj pohádku, pohlaď po zádíčkách atd
Ať ví, že tam jsi a že je všechno v pořádku ;)
Ze začátku třeba počkat až usne úplně, v další fázi odejít už v polospánku a pak třeba hned po pohádce.
Hezky ho zvykat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
3.12.20 22:02

@Libuslibu tak mu prostě řekni, že to tak nechceš :nevim:? Pokud si malý zvykne, ráda si dáš místo houpání nohy na stůl.
(Řekla bych, ať si ho tedy tak uspává, ale nejsem zastáncem toho, aby rodiče táhli jeden hot a druhý čehý, je to na tobě.)
Někdy je prostě lepší, když jdou chlapi na pivo a nepletou se do všeho :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
3.12.20 22:03

@kavenka asi ano. Ale už vidím jak ho budu hladit po zadíčkach či hlavičce hodinu.. Fakt už s toho trochu šílím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
3.12.20 22:06

@Berry77 - to souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
3.12.20 22:10

Ja teda v uspavani nic spatneho nevidim…dceri houpani prestalo kolem 11. Mesice vyhovovat, protoze se v te naruci nemohla poskladat, tak ji davam do postylky a lehnu si k ni, ona se prituli chvili se prevaluje a pak usne, trva to asi 20 min a nevidim na tom vubec nic spatneho. Na mleko se budi taky, vyhovuje ji jist spis mensi davky a casteji, takze do rana nevydrzi. Proste ji dam v noci flasku mlika a ona si vypike a zase usne. Proc to hrotit? Kdyz pominu veskere psychologicke duvody, kdyz rve protoze se boji nebo ma hlad, tak nespi nikdo a nervozni jsou vsichni. Neni to robot, ma taky svoje potreby :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
3.12.20 22:25
@Veruko24 píše:
Ja teda v uspavani nic spatneho nevidim…dceri houpani prestalo kolem 11. Mesice vyhovovat, protoze se v te naruci nemohla poskladat, tak ji davam do postylky a lehnu si k ni, ona se prituli chvili se prevaluje a pak usne, trva to asi 20 min a nevidim na tom vubec nic spatneho. Na mleko se budi taky, vyhovuje ji jist spis mensi davky a casteji, takze do rana nevydrzi. Proste ji dam v noci flasku mlika a ona si vypike a zase usne. Proc to hrotit? Kdyz pominu veskere psychologicke duvody, kdyz rve protoze se boji nebo ma hlad, tak nespi nikdo a nervozni jsou vsichni. Neni to robot, ma taky svoje potreby :roll:

Pokud nemáš další dítě nebo nějakou smysluplnou práci, tak tě denně 20 minut nezabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
3.12.20 22:25

@Libuslibu jak píše @kavenka dej ho do postýlky a uspávej tam, ono to půjde. Držím palce a přeju pohodové večery :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
3.12.20 22:28

Chce to odnaucovat postupně. Je jasný že bude řvát když ho nechas chudáka samotnyho ve tmě… Když do teď usínal u tebe. Proste ho dej do postýlky, a hlad ho. Že to bude trvat hodinu než usne? To si piš že jo, a ještě u toho bude řvát že chce na ruce. Vaše blbost že jste si ho tak naučili.. Dej tomu týden, a přejde ho to. Roční dítě už s vámi cvičí, zkouší co mu projde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
3.12.20 22:32
@mackA159 píše:
Pokud nemáš další dítě nebo nějakou smysluplnou práci, tak tě denně 20 minut nezabije.

Tezko bych se mohla soustredit na praci, kdyby mi vedle dite hystericky rvalo. Je to o prioritach, pro me neni uspavani ztrata casu. A uspavat se daji i dve deti zaroven…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat