10měs -přechod na 1 denní spánek?

149
28.11.20 11:09

10měs -přechod na 1 denní spánek?

Zdravím dámy, mám opět dotaz…
Naše malá má teď 10měsíců a týden. Její spánkový režim je takový, že vstává cca mezi 6-7, v 10 jde spát (po svačině u prsa, jen si cumlá, nepije), pak spí cca od 2 do půl 4 v kočárku, večer usíná cca v půl 8 u kojení a už od cca 8měsíce spí v podstatě celou noc, občas se na chviličku probere, ale za pár minut zase spí. Dnes prostě neusla, ráno v těch 10, prso nechtěla, zato po posteli lezla a blbnula, stoupala si atd… Teď si hraje na dece… pokňourává občas, ale spíš je to od zubů, ty jí teď trochu trápí, ale nevypadá ospale, netře si oči, nic, hraje si… Tak nevím, myslíte, že začíná přechod na jedno denní spaní? Moje maminka mi poradila zabavit ji do 12 a dát jí oběd (normálně jí v 1) a pak ji prostě vzít hned do kočáru na spaní… Myslíte, že už je to tady, že nebude chtít přes dopoledne spát? 8o Všichni říkali, že to začíná tak kolem roku… 8o vím, že každé dítě je jiné, ale není to nějak brzy? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5565
28.11.20 11:17

Ne to fakt nevydrží. Je malinká na jeden spánek. 11ti měsíční mi spí cca hodku dopoledne, a hodku odpoledne. Ale aby vstávala v 6, a spala jednou denně, to bude hrozně otrávená. Já teď co rostou zuby uspavam v kočárku venku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
28.11.20 11:19

@mackA159 No právě, taky si myslím, že je to málo, takže myslíte, že by bylo lepší zkusit ji brát ven do kočárku když dopo u toho prsa nebude chtít spát? Prostě oblíknout a jít i kdyby jen na 20minut, půl hodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9356
28.11.20 11:31

Myslím, že ti začíná období, kdy odpadne ve 12 místo oběda, pak usne znovu třeba v pět a pak bude čučet do deseti.
Zase to pak přejde.
Ale já žádný režim neřešila, dítě prostě usne, kdy potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
28.11.20 11:42

Tak jestli je to zatím jen dneska, tak to není o ničem vypovídající :nevim: až ti to bude dělat třeba týden v kuse, tak pak to můžeš řešit. Dcera začala přecházet na jeden spánek po roce a trvalo měsíc, než se s tím nějak srovnala. Někdy chtěla spát, někdy ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
28.11.20 12:38

V 11m nam to v lete taky takto zacalo. Prestala jsem davat spat, krize pred obedem (nikam nejet autem, hlidat v kocarku, aby neusnula). Pred obedem jsme se vykoupali v bazenu, pookrala, sblajzla obed a spala 13-16h. Vecer usina ve 21h, rano budim v 8h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
28.11.20 12:42

Řešit to při jednom vynechání spánku je zbytečné. Až ti tohle udělá víckrát po sobě tak poznáš, že už ji stačí jen jeden spánek. Dneska neusla zítra usnout zas může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25415
28.11.20 12:52

Mám 13m a dva spánky pořád máme, na jeden mi to ještě přijde brzy. Občas je to boj, ale když po mě skáče v posteli většinou když ještě bude kakat nebo je přeražený, tak pak vždy u nás zabere kočárek. Jinak usíná u prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66226
28.11.20 13:25

Mam 13 mesicniho a ma 2 spanky. Vyjimecne jeden. Ale on usina kolem 9-10 rano na chvilku, treba pul hodiny, takze by nevydrzel pak az do vecera. 10-mesicni mi na to prijde jeste maly.
Ale hlavne nemuzes dedukovat zmenu rezimu jen proto, ze ti jeden den spi jinak. Po 1-2 tydnech nereknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66226
28.11.20 13:27

@LaVoisin a klidne bych teda zrusila usinani po svacince u prsa, kdyz ani nepije. To by iritovalo me :-) ale ja si to taky delam snazsi, davam spat do kocarku na balkon nebo spi venku. Spanek denni doma v posteli zavedu az pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11241
28.11.20 13:28

@LaVoisin Nejmladsi dcera byla na 1 spanku denne od 7m. Starsi deti od 11m respektive 12m. Kazde dite je jine, to, ze je na 1 spanek mala, neni pravda, nektere deti uz pres den nespi vubec od 18m a jine spi jeste v 6r, naopak znam deti, co spaly 2krat denne jeste ve 2r (moje to nebyly :mrgreen: ). Pokud se to bude zitra opakovat, zkusila bych prejit na 1 spanek, vzdycky ale cca 1-2 tydny trva, nez se najede na novy rezim, tak bych se nehroutila, kdyby se jeden vyspala dvakrat a druhy ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5565
28.11.20 13:42
@LaVoisin píše:
@mackA159 No právě, taky si myslím, že je to málo, takže myslíte, že by bylo lepší zkusit ji brát ven do kočárku když dopo u toho prsa nebude chtít spát? Prostě oblíknout a jít i kdyby jen na 20minut, půl hodiny?

Klidně. Já dceru i občas budím po 30ti minutách. Jak kdy, záleží v kolik jde spát. Odpoledne ji taky nenechávám spát dyl jak hodinu… Ale zase večer chodí spát fakt brzo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 13:42
@mackA159 píše:
Ne to fakt nevydrží. Je malinká na jeden spánek. 11ti měsíční mi spí cca hodku dopoledne, a hodku odpoledne. Ale aby vstávala v 6, a spala jednou denně, to bude hrozně otrávená. Já teď co rostou zuby uspavam v kočárku venku…

Ale fakt vydrží 😀 starší v 8 měsících věku postupně asi během měsíce přešla na jeden spánek, cca 2 hodinový, který se postupně zpracoval a od 19 měsíců nespí přes den vůbec. Mladší byla o malinko lepší… Je to opravdu možné (a je to náročné)
Zakladatelko, stalo se to poprvé, nějak to dnes preklepte a uvidíš další dny. Z jednoho nelze vůbec nic určit

• Citovat
  • Nahlásit
5565
28.11.20 13:58
@Anonymní píše:
Ale fakt vydrží 😀 starší v 8 měsících věku postupně asi během měsíce přešla na jeden spánek, cca 2 hodinový, který se postupně zpracoval a od 19 měsíců nespí přes den vůbec. Mladší byla o malinko lepší… Je to opravdu možné (a je to náročné)
Zakladatelko, stalo se to poprvé, nějak to dnes preklepte a uvidíš další dny. Z jednoho nelze vůbec nic určit

Proč anonym? :roll: Náročný to bylo proto, protože to dítě zřejmě na to nebylo připravený. 8mi měsíční je ještě mimino, kupodivu i děti potřebují k vývinu dostatek spánku. A dost záleží v kolik ti vstává, nevěřím že vstávala v 6 ráno, spala 2 hodiny přes den, a v 9 večer šla spát. To muselo být náročný, chudák unavený dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
28.11.20 14:00

Můj syn v jedenácti měsících najel na jeden spánek. Už ho nešlo uspat dvakrát. Vstával v pět, v jedenáct oběd. Pak spánek cca hodinu až hodinu a půl. Usíná večer v 19hod. Budil se v noci cca 4krat. Byla to hrozná úleva pač mi od tří měsíců spal přes den 3 spánky po třiceti minutách. V noci se budil po hodině. Ten noční spánek má v podstatě od narození do dvou let dost stejný- myslím usínání a ráno vstávání. Dva spánky přes den měl hrozně krátkou dobu, to už ani nevím.
Uvidíš jak budou vypadat další dny ;) každé dítě to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat