Spánková paralíza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 01:43
Spánková paralíza

Zdravim,
mate nekdo prosim s ni zkusenosti?
Vcera v noci jsem ji zazila, podruhe ve svem zivote. Nic desivejsiho se mi pri spani nestalo a to mam velmu casto nocni mury :,(
Usnula jsem na brise (coz bylo asi spoustec, normalne spim na zadech jen),sama doma.
Najednou citim, jak mo neco/nekdo lezi na zadech a zezadu me skrti, nemohla sem dychat, nemohla sem se hybat ale citila se UPLNE vzhuru, jen jako bych mela obrnu.
Hrozne sem se bala a ta bezmoc ze sem nemohla nic udelat, to sou ty mury prochazka ruzovou zahradou 0.0
Nakonec sem se probrala a vstala, citila sem v tele zaskuby jak po epilepsii, silne se mi motala hlava byla sem jako opila..
A mela sem strasnej hlad :nevim:
No, mam ted strach usnout ach jo… :roll:
:,(

Reakce:
KittyKatty
Kecalka 138 příspěvků 30.12.18 02:07

:mavam: Ahoj,občas se mi to děje.Poprvé asi když mi bylo pět…Teprve před pár lety jsem zjistila že je to spánková paralíza.Je to fakt děs :zed:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7800 příspěvků 30.12.18 02:09

Možná by mohlo pomoct osvojit si techniku bdělého snění :think:

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 30.12.18 02:12

Může to být z poklesu krevního cukru - chce to jíst 3 hodiny před tím, než jdeš spát a něco s nízkou glykemickou zátěží, aby hladiny cukru nelítaly nahoru a dolu.

Vyhnout se alkoholu a snažit se dodržovat co nejvíc pravidel spánkové hygieny a to pokud možno každý den.

http://www.dobry-spanek.cz/desatero

Konkrétně paralýza je narušení přirozeného zpomalení mozku, vklouznutí do spánku tím, že rovnou skočíš do REM fáze a ještě k tomu máš zbytky bdělosti. Na to pomáhají relaxační cvičení a nebo přímo autosugestivní techniky zaměřené na spánek.

Třeba autogenní tréning, nebo progresivní relaxace. Ale prakticky jakákoliv kontemplativně-meditativní technika používá stejné metody.

Jinak právě na takovéhle stavy zabírají lapače zlých snů- zejména když si ho vyrobíš sama, pálení svíček a nebo jiné ochranné rituální chování.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 30.12.18 02:15

Z doplňků by mohla zabrat vyšší dávka hořčíku tak hodinu před spaním a případně melatonin - je potřeba ho užívat až když je zhasnuto, případně nějaké bylinné tablety kde je kozlík a chmel.

KittyKatty
Kecalka 138 příspěvků 30.12.18 02:34

@Ou Proč až když je zhasnuto?

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 30.12.18 03:02

Vyzkoušené doporučení - při paralýze se nesnažit hýbat tělem, ale pokusit se aktivovat mimické svaly v obličeji. Prostě se zašklebit, zamračit, usmát atd. Nevím, jak to přesně funguje, ale zabíralo to :palec: Ty drobné obličejové svaly poslechnou a po nich už se plně probudí i zbytek. Jen chce trochu cvik si vždycky v té chvíli vzpomenout, že máš začít vrtět pusou, místo se snažit o pohyb těla. :hug:

beruska9
Extra třída :D 11308 příspěvků 30.12.18 05:01

U mych 2 deti 50:50, tedy statisticky spravne :lol:

jana.vila
Povídálka 50 příspěvků 30.12.18 08:21

já mám spánkov.paralýzu od mala už asi 30let, poprvé se mě to stalo když byla mamka v porodnici a rodila sourozence, byla jsem sama doma s tatínkem vařil na večeři knedlík s vejcem, tu noc jsem cítila na hrudníku tlak a pak se viděla sama ležet z výšky na posteli, nevím dodnes zda to byla paralýza nebo opuštění duše z těla ven? myslela jsem že je to z toho knedlíku, pak se mě paralýzy stávaly že tam byly i šedé bytosti se 4 prsty škrábaly mě a říkali že mi UKRADNOU DUŠI, hodně jsem googlila a je spustu lidí kterým se tohle stalo a chtěly jim ukrást duši, hodně se mi stává že se má duše vydá z těla pryč. za těch 30let jsem navštívila tolik odborníků , léčitelů aj. nikdo nepomohl , jsou to hrozné noci když se nemůžete hýbat a u vás stojí takové bytosti a nebo vaše duše jde pryč … co ale vím tak se to stává psych. stresem a hroznou únavou nebo nemocí. člověk musí být v pohodě a být šťastný pak se to tak často nestává. měla jsem špatné dětství pak i práci a vše tohle ovlivňuje psychiku, také budu ráda za jakoukoliv radu

Uživatel je onlinefree333
Nadpozemská drbna 26273 příspěvků 30.12.18 08:54
@Anonymní píše:
Zdravim,
mate nekdo prosim s ni zkusenosti?
Vcera v noci jsem ji zazila, podruhe ve svem zivote. Nic desivejsiho se mi pri spani nestalo a to mam velmu casto nocni mury :,(
Usnula jsem na brise (coz bylo asi spoustec, normalne spim na zadech jen),sama doma.
Najednou citim, jak mo neco/nekdo lezi na zadech a zezadu me skrti, nemohla sem dychat, nemohla sem se hybat ale citila se UPLNE vzhuru, jen jako bych mela obrnu.
Hrozne sem se bala a ta bezmoc ze sem nemohla nic udelat, to sou ty mury prochazka ruzovou zahradou 0.0
Nakonec sem se probrala a vstala, citila sem v tele zaskuby jak po epilepsii, silne se mi motala hlava byla sem jako opila..
A mela sem strasnej hlad :nevim:
No, mam ted strach usnout ach jo… :roll: :,(

Taky občas mám, pak když se bojím usnout, tak mi pomáhá el. solná lampa celou noc svítící…

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 30.12.18 10:12
@KittyKatty protože přítomnost světla ovlivňuje to, jak bude melatonin metabolizován.
@jana.vila píše: člověk musí být v pohodě a být šťastný pak se to tak často nestává. měla jsem špatné dětství pak i práci a vše tohle ovlivňuje psychiku, také budu ráda za jakoukoliv radu

No dlouhodobém procesu se potřebujete smířit sama se sebou a s tím, co vám v dětství provedli. Ideální na to je psychoterapie a nejspíš nějaká z hlubinného balíčku - analytická, katatymně imaginativní, gestalt a podobně + plus dodržovat spánkovou hygenu a naučit se dostatečně efektivně meditovat/modlit se, aby člověk uměl přeladit a vyčistit mozek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 10:40

Mojí sestře se to děje taky celý život, měla strach, že blázní, ale je to ta spánková paralýza. Jsou to děsivé stavy. Ona vidí postavy, šedé, vnášející se, nemůže se pohnout, cítí chlad. Je to strašné. Jak jsem se tím zabývala a hodně o tom četla, tak jsem si ten stav taky přivodila. Černá postava u mé postele, pocit strachu, zajecela jsem, ale přitom nevydala ani hlásku. Fuj, už to nechci zažít.

Váš příspěvek
Reklama