Reklama

Špatné krevní testy a pozitivní screening

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 10:46
Špatná krev screening

Ahoj, má tu někdo zkušenost se špatnými výsledky a pozitivním screeningem? Utz je v pořádku, ale díky krvi vysel pozitivní. PAPP-A 0,32 MoM a FßHCG - 1.42 MoM PS vek mě to nezhorsil ten výsledek je mě něco málo přes 20. Spis bych chtěla vědět jak moc v háji ta krev je? Než se konečně dostaneme na tu konzultaci. :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Whitedog
Závislačka 2635 příspěvků 27.09.18 11:12

Já měla výsledek hraniční - díky krvi, ultrazvuk byl v pořádku. Jako další vyšetření jsem měla genetiku z krve matky. A tam se morbus down nepotvrdil, takže odběr plodové vody už nebyl potřeba. Krevní výsledky mohou zkreslit např. nějaké léky, věk. U mě to mohla být kombinace obojího, nějaký věk mám, léky jsem brala.
Posílám odkaz, kde je popsán kombinovaný screening včetně hodnot. Držím palce!

http://www.naseporodnice.cz/…rimestru.php

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:18

@Whitedog super děkuji. Já patram a nemůžu poradně nic najít. Jsem taky rozhodnuta ze si zaplatím ty krevní testy a věřím ze budou v pořádku. Ale nejistota a obavy tam jsou obrovské.

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 27.09.18 11:24

Já měla krev špatnou u prvního dítěte, jedna z těch hodnot byla snad 3× vyšší, na genetiku jsem čekala měsíc, dělali podrobný UZ a řekli, že je vše ok. Tu krev vyhodnocovali přímo tam, kde ti jí odebírali? Mně jí převáželi a genetik říkal, že stačí když při převozu dojde k lehkému výkyvu v teplotě a výsledky pak mohou být zkreslené…

Helca83
Kecalka 114 příspěvků 27.09.18 11:26

Ahoj, ja bohuzel zkusenosti nemam, ale umim si predstavit jak Ti je, mame v rodine fyzicke postizeni u meho brachy a prestoze jsem se snazila se tim nestresovat, take jsem se v tehotenstvi o maleho bala, protoze pricina u brachy neobjasnena.

Sice sama tuhle radu nesnasim, ale zkus myslet pozitivne, nepripoustej si cerne scenare a verim, ze se tady najde nekdo, kdo s tim zkusenosti ma, a poradi Ti :srdce: Mozna @Celina, tusim ze to nekde v nejake diskusi psala, ze tyto krevni testy jsou casto falesne pozitivni… drzim palce! :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:30

@Hadumi to si bohužel nejsem jistá jestli ji hodnoti přímo tam nebo ne ???? no já teď od screeningu čekám přes 3 týdny na tu konzultaci a je to očistec. ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:43

@Helca83 děkuji ano. Snažím se myslet pozitivně a říkat si ze miminko je v pořádku. Sle občas to na mě padne a jsem úplně zoufalá. Jenže taky vždycky přijde něco co mě vykoleji. Moje doktorka třeba :,( nebo me všichni uklidovali ze utz je důležitější dneska jedné mamince řekli ze krev je důležitější a to jsou chvíle kdy je mě opravdu hrozně ze nevím kudy kam :nevim:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 27.09.18 11:44

Mám podobnou zkušenost, PappA jsem měla 0,27, navic mi doktorka vykoupala na utz vadu srdíčka (u jiného lékaře se nepotvrdila) a tak mi riziko vyšlo vyšší než 1:4. Okamžitě mě poslali na odběr chór. klku. Dopadlo to dobře, mám úplně zdravého syna, ale ten stres byl opravdu velký, divím se, že maly je tak hodně miminko. Já jsem věděla, že bude vše ok v okamžiku, kdy jsem viděla, jak si při odběru těch chór. klku cuda palec. :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 11:47

@Adelka951 ono je možná lepší řešit to hned než mě nechat takhle čekat. Jako je to na psychiku strašný. Ale pořad si říkám ze utz byl krásný a sama jsem to na vlastní oči viděla. A věřím v zázrak. Akorát ty klky se dělají tuším do konce 13tt nebo tak nějak a to já už jsem nestihala.

Celina
Závislačka 3036 příspěvků 27.09.18 14:42
@Anonymní píše:
@Adelka951 ono je možná lepší řešit to hned než mě nechat takhle čekat. Jako je to na psychiku strašný. Ale pořad si říkám ze utz byl krásný a sama jsem to na vlastní oči viděla. A věřím v zázrak. Akorát ty klky se dělají tuším do konce 13tt nebo tak nějak a to já už jsem nestihala.

ahoj, odběr klků jsem taky nestihla, očistec hrozný. Pošli SZ, napíšu ti :mavam:

S.maya
Závislačka 4284 příspěvků 27.09.18 18:52

Buď v klidu. Já měla nízké Papp-A a utz v pohodě. Syn je také v pořádku. Doktorka nad tím mávla rukou a řekla, že to nemusí nic znamenat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 18:58

@S.maya víš co utz skvělý a večer volali výsledky krve. Samozřejmě jsme byli na oslavě narozenin stala jsem jak blb a nic moc jsem se nezeptala. :oops: doktorka říkala ať nepanikarim. Jenže je to těžké několik týdnu do konzultace a pak čekat na výsledky čehokoliv :zed: je to na palici, ale snažím se byt 100% v klidu co to jen jde :srdce:

S.maya
Závislačka 4284 příspěvků 27.09.18 19:23
@Anonymní píše:
@S.maya víš co utz skvělý a večer volali výsledky krve. Samozřejmě jsme byli na oslavě narozenin stala jsem jak blb a nic moc jsem se nezeptala. :oops: doktorka říkala ať nepanikarim. Jenže je to těžké několik týdnu do konzultace a pak čekat na výsledky čehokoliv :zed: je to na palici, ale snažím se byt 100% v klidu co to jen jde :srdce:

Tripple testy vychází často falešně pozitivní. Směrodatnější je utz. Tvoje utz bylo skvělý… takže předpokládám nosní kůstka přítomna a NT projasnění v normě…plus průtok ductus venosus a mozková část také ok.

Mě tripple testy čekají za pár týdnů

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 19:25

@S.maya ne to nebyly trippl testy ty mě moje dr nechce ani dělat. Vyšla právě krev špatně ve screeningu a timpadem i celej screening je pozitivní. Ale ano utz je absolutně čistý a v pořádku díky bohu za to

S.maya
Závislačka 4284 příspěvků 27.09.18 19:30
@Anonymní píše:
@S.maya ne to nebyly trippl testy ty mě moje dr nechce ani dělat. Vyšla právě krev špatně ve screeningu a timpadem i celej screening je pozitivní. Ale ano utz je absolutně čistý a v pořádku díky bohu za to

Ajoo mě se to popletlo s tripple. Když bylo utz v pořádku, tak to tak musí být :) Kdyžtak pak napiš, ale určitě bude vše ok.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >