Špatná morfologie - spermiogram

8
11.2.21 12:30

Špatná morfologie-spermiogram

Ahoj
s manželem jsme začali chodit do reprofitu, nyní mu zjistili, že má špatnou morfologii spermií (0,5) může se ta morfologie zlepšit? Děkuji za odpovědi.:smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
481
11.2.21 12:44
@nika19 píše:
Ahoj
s manželem jsme začali chodit do reprofitu, nyní mu zjistili, že má špatnou morfologii spermií (0,5) může se ta morfologie zlepšit? Děkuji za odpovědi.:smiling_face_with3_hearts:

A vam k vysledkum nic nerekli?
Ano, spermie se stale tvori nove. Meli vam doporucit vhodne doplnky stravy nebo dat pokyny jak spermiogram zlepsit a ceho se vyvarovat.
Nekomu se behem tri mesicu zlepsi hodne, nekomu temer vubec.
Je to dost individualni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 13:16

Nic nezkazi vitaminy a mineraly. Doporucuje se selen a zinek. Partnerovi pomohl Profertil…

• Citovat
  • Nahlásit
128
11.2.21 13:53

Máme podobný problém, ale bohužel se špatnou morfologií toho člověk nic moc nenadělá. Kdyby byla třeba nižší pohyblivost, na to se doporučují různé vitamíny a doplňky, které většinou zabírají, ale jakmile jde o tvar, s tím se moc nehne.
Obecně se doporučuje selen, zinek, vitamín E a můžete zkusit i Macu, kotvičník a další bylinky. Z lékárny můžete také koupit doplňky stravy, např. Folandrol, Fertilan, Profertil atd. Po 2-3 měsících bych zašla na kontrolní spermiogram, třeba tam bude zlepšení. Držím pěsti, ať se brzy zadaří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11827
11.2.21 14:38

U nás se za 13 let nezměnila (přestože se v našem životě mezitím pochopitelně změnilo kde co). Množství a pohyb má v normě - tam je vidět, že po nemoci je to horší, jindy zase lepší když se cítí dobře, ale ta morfologie se nehla ani když jsme se na hlavu stavěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 13:18

Ahoj,
já přesně už nevím procentuálně jak jsem na tom byl, ale popis Oligoasthenoteratozoospermia jsi pamatuju dodnes.
No i když lékaři nedávali šanci na přirozené početí, tak se to nakonec povedlo, dokonce dvakrát. Kdo ví, čím jsem to zlepšil, možná vitamíny, kterých jsem bral fakt dost. Držím vám palce :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
15522
12.2.21 16:30
@Anonymní píše:
Nic nezkazi vitaminy a mineraly. Doporucuje se selen a zinek. Partnerovi pomohl Profertil…

Rady ohledně doplňků shromažďuji tady:
https://www.emimino.cz/…muze-279505/
Snad by mohlo trochu pomoct :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
12.2.21 19:05

Ahoj, můj partner ma taky morfologii pod 0,5. % patologie vsech části spermii jsou okolo 99% (teratozoospermia). Ostatní hodnoty jsou zase nadprůměrné. S morfologii pry ale nehnem, takže klasika jenom vitaminy (folandrol). Případně mohl k andrologovi, ale my čekat nechceme, tak mame před sebou IVF + ICSI (reprofit). Nakonec si priplatime i za PICSI a MACS. šance přírodního otěhotnění je vždy, jen je ještě min zarucena, nez jindy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat