Pro muže - porucha plodnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 20.01.17 21:45
Pro muže

Viděl jsem tu několik příspěvků se stjným jmenovatelem, ale pod různým tématem.
To téma je porucha plodnosti muže.
My chlapi to máme trochu smutný. Andrologii v podstatě nepotkáte. Na urologii chlapi nechodí - nebo veelmi neradi.Tam buďto „spravují“ ledviny, nebo tam jsou chlapi v letech kvůli problémům s prostatou, nebo ještě hůř, kvůli rakovině. Tolik aspoň stav a náhled v naší společnosti.
Zkuste mi dát odkaz na nějakou diskuzi - se zde probíraným tématem - pro muže…é… nic.
Takže: Nebyl jsem na tom nejlíp a máme dva syny (mimochodem i nějaké záněty jsem si užil). První IVF, druhý tři roky nato bez cizí asistence.
Aby to nebylo jentak tlachání, nabízím alespoň něco z mých zkušeností - pro muže:
Je možné zkusit tenhle vitamínový mix - nic tím nezkazíte, jen nepřekračovat dávky v přílišné snaze (bude vám blbě):

Receptík - chlapi sobě:
Zlepšuje kvalitu ejakulátu a tím i plodnost.
Sice nečekejte zázrak, ale zvýšení objemu až o 80 %.
Je to individuální. Účinnek se projeví asi za dva, v plodnosti později týdny.

L-Arginin 2 x denně 1000 mg, berte po jídlu.
lecitin, denně 2000 - 2500 mg - nepřekračujte dávku
1×1000 mg vitamin C se zpožděným uvolňováním po ránu
zinek 40 - 50 mg za den - nepřekračujte dávku, jinak vám bude po týdnu zle ( bývá i s vitaminem C)
vitamín E, 1×100 mg tocoferolu
selen 100 ug
2 litry vody denně, přičemž se kafe nepočítá, je za 0 litrů vody.
Za každý stupeň nad 25 stupňů 0,2 l vody navíc.
pygeum (výtažek z kůry Pygeum africanum - slivoň africká). :lol: :lol:

Uvedená směs bude mít celkově pozitivní dopad na vaše zdraví, nejen na cílenou oblast. Něco to stojí, ale není to až taková tragedie, je o srovnatelné s některými „super“ přípravky a funguje to. Někdy ale můžete cítit tlak, nebo i tupou bolest na hrázi, jako když sedíte na oblázku - promítají se tam pocity z prostaty. 8o
A další zdánlivě primitivní věc: dostatek spánku.
Z hlediska početí bývá nejkvalitnější ejakulát asi po dvou dnech abstinence, ovšem je to individuální. :oops:

Pro muže u nás existoval lék Proviron (účinná látka mesterolon). Už šest let bohužel není. Připadá mi to jako schválnost. :(

A teď vy :P

Příspěvek upraven 25.09.18 v 08:44

Přečtěte si článek: Co ovlivňuje plodnost mužů?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 20.01.17 21:58

Vitamíny jako takové by měl brát každý kvůli jeho nedostatku v jídle, kterého za den nezkonzumuje dostatek, aby splnil denní dávku.

Co se týče plodnosti, jak u žen tak u mužů blokuje v plodnosti i stres. Dostatek spánku je sice fajn ale jakmile jste pod stresovým nátlakem tak to blokuje vše.

Znám manželský pár, oba zdraví, zkoušeli to i uměle, ale jakmile sem se dozvěděla že je paní každý den 12 hodin pod velkým stresem tak mi bylo jasné kde problém krom jejího vyššího věku bude.

Vy to máte ještě dobré v tom, že vám se spermie neustále obnovují zatímco vajíčka ženy stárnou s ní. Dlouho vyčkávat se v tomhle případě nevyplatí a kariéra by měla jít před dítětem vždy stranou :palec:

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 20.01.17 23:08

Spermie se sice tvoří, ale musí mít dostatečnou kvalitu. A ta sama o sobě nestačí. Na cestu musí dostat energii a enzymy. A cesta musí být volná, což neznamená jen průchozí, ale i „přátelská“, jinak se nikam nedostanou. Znamená to i správnou nervosvalovou kordinaci - ano tady může stres sakra vadit. Spermie tvoří jen malou část ejakulátu. Ačkoliv se v jednom kuse mluví o prostatě, ta dodá jen tak 20%. Asi 75% je ze semenných váčků a teprve ve „zbytku“ směsi s bulbouretrálním sektretem (nikoliv smíchané, jen podílem) jsou spermie. Nic tak úplně jednoduchého.
Psal jsem tu o mesterolonu. Ten má pozitivní vliv na vývoj a činnost varlat. V této souvislosti se člověku vybaví testosteron. Ano, je nezbytný. Ale věc tak jednoduchá není. Nadbytek testosteronu prostřednictvím zpětné vazby naopak činnost varlat brzdí. Proto je mesterolon lepší. Testosteronem lze jen nahradit nedostatek vlastního, ale se stimulací varlat už to tak růžové není. Léčba testosteronem je obvykle nárazová. Po určité době od „nárazu“ poklesne hladina nízko a to by mělo nastartovat reakci - zvýšení činnosti varlat.
Prodělal jsem obojí…někdy to byl záhul :roll:, někdy docela švanda. :oops:

mp25
Kecalka 113 příspěvků 20.01.17 23:52

@M_Vladim Ano, doba tvorby spermii je cca 3 mesice, tj. vitaminy mohou pomoci, bohuzel ne v tech pripadech, kdy muz nema prakticky zadne spermie nebo zadne… :?

mp25
Kecalka 113 příspěvků 20.01.17 23:55

@M_Vladim jinak je dobry profertil, ma hodne vitaminu v sobe

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 21.01.17 00:09
velmi nizký počet spermií

Ano to vypadá na těžkou poruchu. Směs, co jsem popsal, by - snad - pomohla jen v případě, že by šlo o uvolnění cesty - zlepšení sliznice chámovodu, popř. u problémů s uvolňováním.
Jinak je to právě to, s čím jsem začal - chtělo by to specializovaná pracoviště s vlastním výzkumem, která pro muže prostě nejsou.
A také včasný záchyt. Když se problém zjistí v pětadvaceti, tak je pozdě. Já ve 22 a vlastně taky pozdě. Něco už pak napravit skoro nejde.
Něco o ejakulátu:
Ejakulát se skládá z několika složek. Z preejakulátu, což je především sekret Cowperových žláz, dále z prostatického sekretu - kde je právě největší podíl enzymů, z produktu semenných váčků, který tvoří až 80% objemu. Jejich produkt se v první řadě stará se o výživu. No a nakonec z téměř bezvýznamné složky :P - několika málo procent objemu spermií v plasmatické tekutině. Těch by mělo být tak 40-120 milonů na mililitr v hotové dávce - viz dále. 8o :jazyk: Objem ejakulátu by měl být tak 2 - 5 ml celkem. Dost se to mění i jediného člověka, ale aspoň ten 1 ml by se hodil 8) .Po výstřiku je sperma viditelně rozdělené na několik nesourodých složek. Teprve vlivem enzymů (z prostaty) ejakulát homogenizuje (to je ten parametr ve spermiogramu „zkapalnění“ v minutách - je to vlastně i částečná odpověď na otázku: „Paní doktorko, jak dloho by to ze mě nemělo vytéct?“ :oops: ). A teprve tehdy jsou spermie plně motilní (pohyblivé). Měla by jich být (těch pohyblivých) asi tak jedna třetina, nebo víc (WHO udává 32%). ;)
Ve výživě, objemu a zkapalnění by ta popsaná směs pomoct měla. Podmiňovací způsob užívám kvůli tomu, že může být vada přímo v orgánech tvorby a ne v nedostatku surovin. Nicméně některé složky (zinek, vitamíny) působí i na kvalitu sliznic.
Protože se přesná diagnostika složek snad ani nedělá, tak, pokud je problém, nezbývá než to prostě zkusit. A taky je potřebná zátěž - aby příslušné orgány musely makat a tím mohly složky zapůsobit. Nejvýš jeden - dva dny odpočinku. Prostě jako při cvičení - třeba bicepsů. No a nový spermiogram nedělejte dřív než tak za 40 dní, nebo víc. Dřív to nemá moc smysl (spermie zrají cca 30 dní a smosebou vždycky je tam „po výrobě“ nejaká dávka připravená, čli v tohle případě navíc ještě z minulé vadné produkce a taky se nějaké musejí připravit v dostatečném množství. ;)
A jestli to zkusíte, napište sem. Pomůžete. :mavam:

Příspěvek upraven 11.12.18 v 12:30

Deny208
Povídálka 27 příspěvků 21.01.17 00:19

Můj chlap má díky fitku znalosti v oblasti doplňků a myslím, že na tohle by byl vhodný i Tribulus terrestris :hug: :kytka:

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 21.01.17 18:33
Tribulus Terestris

Tedy kotvičník zemní…Někteří jsou po užití nadšení, někteří zklamaní. Problém je v tom, že nerozumí tomu, jak tribulus funguje.
Tak v kostce: Kotvičník „se obětuje“ za přirozený testosteron. Navazuje se v chemických vazbách, které testosteron štěpí. Tedy brzdí štěpení (odbourávání) testosteronu a touto cestou zvyšuje hladinu testosteronu v krvi.
To vypadá dobře. Má to ale háček: Růstem hladiny testosteronu v krvi (prostřednictvím zpětné vazby) se dosáhne útlumu funkce varlat.
Takže: chvíli to funguje, ale pak účinek klesá. A nejen to, klesá kompletně i aktivita varlat. Jediné plus to má: Pokud se neužívá dlouhodobě, dojde k obnově činnosti obvykle za pár dnů. :jazyk:

Příspěvek upraven 13.09.18 v 12:28

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 26.06.17 19:39

Tak ta směs na sperma ještě jednou:
Nečekejte zázrak, ale zvýšení objemu na 120 - 200 %.
Je to individuální. Účinek se projeví asi za dva týdny.

L-Arginin 2 x denně 1000 mg, což ne každý žaludek snese (lépe k jídlu).
lecitin, denně 2000 - 2500 mg - nepřekračujte dávku
1×1000 mg vitamin C se zpožděným uvolňováním po ránu
zinek 40 - 50 mg za den - nepřekračujte dávku jinak vám bude zle a to i se zpožděním několika dnů (může být i ve směsi s vitaminem C)
vitamín E 1×100 mg tocoferolu
3 litry vody denně, přičemš se kafe nepočítá, je za 0 l vody.
pygeum (výtažek z kůry Pygeum africanum - slivoň africká) U nás je to dostupné v přípravcích na prostatu (např. diprostan).

Příspěvek upraven 08.10.17 v 22:49

Havran007
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 09.08.17 14:08

Já doporučuji L-Arginin. Jinak podobné účinky má taky Yohimbine.

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 09.08.17 14:16
@Havran007 píše:
Já doporučuji L-Arginin. Jinak podobné účinky má taky Yohimbine.

Yohimbin jsem jednou zkusil, zcela oficiálně na recept… patřím do skupiny, která má výrazné negativní reakce. Jinými slovy, bylo mi půl dne špatně od žaludku. Pozitivum nula.
edit: Yohimbin by měl ovšem účinkovat na erekci, na plodnost vliv nemá.

Příspěvek upraven 09.08.17 v 14:19

Havran007
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 09.08.17 14:18
@M_Vladim píše:
Yohimbin jsem jednou zkusil, zcela oficiálně na recept… patřím do skupiny, která má výrazné negativní reakce. Jinými slovy, bylo mi půl dne špatně od žaludku. Pozitivum nula.

Možná proto je v EU zakázaný jeho prodej :)

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 09.08.17 15:38
@Havran007 píše:
Možná proto je v EU zakázaný jeho prodej :)

ano, asi proto že jednoho pána bolelo 1/2 den bříško, tak to vzali šmahem :)

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 8250 příspěvků 09.08.17 16:13
@DanielaD píše:
ano, asi proto že jednoho pána bolelo 1/2 den bříško, tak to vzali šmahem :)

Já nic nehlásil… 8o
A to jsme ještě v EU nebyli. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.10.18 v 16:17

admin
Extra třída :D 11610 příspěvků 09.08.17 20:33

Zdravím,
smazala jsem off topic příspěvky, diskuze může zase nerušeně pokračovat. :) Provokující uživatelku jsem blokovala.

Klidné diskutování a hezký večer :)
admin Monika

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >