Pro muže - porucha plodnosti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
9.2.21 23:38

Ahoj,

předně díky @M_Vladim za vytvoření vlákna a receptu na „posílení mužnosti“.

Na SPG, jak tomu tady s oblibou říkáte, jsem dopadl jako pod-samec. 10M, motilita 40/60, patologie 90%. Takže z mých 10M je 9M kriplů a z toho 1 milionu, co jsou normální se jich hýbe 400k. Vyhlídky - velký špatný. Paradox je, že jsem poslední 4 roky sportovně velice aktivní. Předtím bylo „pohyb“ sprostý slovo a kdo ho v mý blízkosti použil, tak jsem s ním už v životě nepromluvil. To bych nechtěl vidět ty výsledky před 4 lety.

Nasadil jsem tedy „elixír mládí“, ale jelikož jsem co se svýho těla opatrnej, tak jsem si nastudoval max. denní dávku patřičných prvků a látek a dovolil jsem si lehce upravit recepturu. Vedl jsem si denní záznamy příjmů vitamínů a po měsíci a týdnu zobání mi manželka sdělila, že se zadařilo. Kontrolní odběr nicméně nemám. Jestli půjdu, tak ještě dodám.

Mimo zobání jsem začal i více nosit volnější spodní prádlo. Zda to mělo nějaký podíl na úspěchu ale nevím. Dále jsem do jídelníčku přidal nějaké ořechy, mj. para ořechy, které jsou významným zdrojem selenu (pár dní v měsíci). A poctivě jsem si zapisoval denní příjem tekutin, takže jsem do sebe v průměru dostal 2,2-2,3 litrů vody (čistá voda a zelený/ovocný čaj) denně.

Tímto vzkazuji ostatním účastníkům zdejšího zájezdu, že to funguje. Rychlost účinku bude určitě individuální a pokud není ve hře nějaký zdravotní problém, účinek se dostaví. Osobně v tom vidím ponaučení, co se jídelníčku týká, protože všechno, co jsem do sebe dostával v tabletách obsahuje běžně i potrava. A co které potraviny obsahují lze snadno vygooglit. Vitamíny a doplňky stravy mě vyšly na 1075,– Kč.

Moje lehce upravené složení bylo (denně):
Vitamín C…1000mg
Vitamín E…67mg (pozor na značení, balení jsou označována v IU ne v mg)
Zinek…15mg
Selen…50μm
Lecitin…1200mg
L-Arginin…2000mg (2× denně po 1000mg)
Pangamin…2/3 dávkování z obalu (dle obalu se berou 3×4 tablety denně, já vynechával prostřední dávku)

Dále jsem bral i vit D(2000 IU) a kloubní výživu, to jsem ale užíval už předtím.
BTW, Vit D má u jedinců s nízkou hladinou testosteronu pozitivní vliv na jeho tvorbu.

K dnešnímu dni mám nazobáno tolik, jako bych za tu dobu snědl (do té tisícovky bych se nevešel)
100kg pomerančů ( C)
17kg mandlí, nebo 84kg fazolí (E)
16kg vepřové krkovice (Zinek)
1,25kg para ořechů nebo 19kg kuřecího masa (Selen)
Vyčíslit to podobně u Lecitinu, L-Argininu a Pangaminu dobře nejde, ale je vidět, že pestrá strava je důležitá.

Ještě jednou díky a ostatní vězte, že je naděje. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
10.2.21 10:36

Děkujeme za dobrou zprávu i příspěvek! :mavam:
:kytka: A samozřejmě - gratuluji! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
27.3.21 17:18

Tak tohle je zajímavý - ne kvůli Gretě, ale kvůli ftalátům :
www.novinky.cz/…vet-40355243

Příspěvek upraven 27.03.21 v 23:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 18:37

Ahoj,
muj partner se take leci s neplodnosti. Morfologie 1 %.
Duvod- v detstvi mel nesestoupla varlata, operaci mel az v peti letech, tedy moc pozde. Jedno varle funguje tak na pul, druhe vubec.
Bere selen a zinek, pak Profertyl. Jeste se leci na endrokrinologii, protoze ma potize se stitnou zlazou. Take ma nedostatek vitaminu D, bere Vigantol, hormony ma ale v poradku.
Da se vubec neco delat, aby se zlepsil spermiogram? Byl u Vika i Kociho, ale moc nepomohli…

• Citovat
  • Nahlásit
2428
27.3.21 23:17

@M_Vladim stránka nefunguje? Nebo jen mě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
27.3.21 23:43
@chivavinka píše:
@M_Vladim stránka nefunguje? Nebo jen mě?

Opravil jsem. :oops:

Příspěvek upraven 28.03.21 v 11:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
27.3.21 23:50

@M_Vladim
Jinak nedávno jsem někde zahlédla, že stejný efekt má konzumace kuřecího masa v těhotenství. Asi kvuli těm hormonům v tom či co, moc jsem to nečetla. Ale abych byla fér - to by pak bylo závislé na zemi, kde jsou chovaná, protože něco jiného a v jiných množstvích je povolené u nás a třeba v USA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
27.3.21 23:50
@Anonymní píše:
Ahoj,
muj partner se take leci s neplodnosti. Morfologie 1 %.
Duvod- v detstvi mel nesestoupla varlata, operaci mel az v peti letech, tedy moc pozde. Jedno varle funguje tak na pul, druhe vubec.
Bere selen a zinek, pak Profertyl. Jeste se leci na endrokrinologii, protoze ma potize se stitnou zlazou. Take ma nedostatek vitaminu D, bere Vigantol, hormony ma ale v poradku.
Da se vubec neco delat, aby se zlepsil spermiogram? Byl u Vika i Kociho, ale moc nepomohli…

Všechno, o čem vím, že by pomohlo, dávám sem. Ještě vím o léku Proviron, což je prohormon mesterolon. Do Česka se ale nedováží, proč, to netuším. Snad kvůli podezření ze zneužívání jako anabolikum (ale v tomhle smyslu jsou účinnější látky). :nevim:
Možná na Slovensku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
28.3.21 11:37
@M_Vladim píše:
Opravil jsem. :oops:

Než článek zmizí, tak radši krátký výtah ze něj z pohledu andrologie:
Jde o estery kyseliny ftalové (někdy označované prostě jen ftaláty). Jak popsala ve své knize Count Down doktorka Shanna Swanová, mají podle doktorky, která vychází zejména ze svého dlouholetého výzkumu, mimo jiné vliv na počet a kvalitu spermií. Jde zejména o působení na ještě nenarozené chlapce, kteří se pak rodí s menšími penisy.
Tyto látky mohou mít vliv na produkci dihydrotestosteronu, který ovlivňuje anogenitální vzdálenost (vzdálenost od středu konečníku ke genitáliím - en.wikipedia.org/wiki/Anogenital_distance ). Rané studie prokázaly, že muži s kratší anogenitální vzdáleností, méně než 52 milimetrů, mají až sedmkrát vyšší pravděpodobnost toho, že budou neplodní. U novorozenců, kteří byli vystaveni ftalátům, existuje až 90krát vyšší riziko toho, že právě anogenitální vzdálenost bude krátká.

Chybí mi, v jakém věku se to měří…
Zatímco Gretu zajímají demonstrace, mě by zajímalo, jak se s tím dá naložit. :nevim: Co na to dětaké lékařství a co na to andrologie :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 11:51

Jaky prosim presne berete l’Arginin?
Partner bere Profertil, jedna tabletka obsahuje 250 gramu l’Arganinu, coz tedy neni moc. Muzete doporucit konkretni pripravek? dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
15994
2.4.21 12:26

Nechci dělat reklamu nějaké firmě. V různých obchodech pro sportovce s doplňky najdete arginin 0.5 (500 mg) - 1 gram. Řekněme do 500,– asi na dva měsíce (potřebujete asi 2g na den a samozřejmě najdete i lepší nabídky).
Firma není až tak důležitá, spíš aby tam nebylo něco, na co by mohl být muž alergický, nebo hodně dalších zbytečných příměsí (minimálně to znamená, že není moc dobře čistěný).
P. S. Rozpis je hned na první stránce. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 12:36

@M_Vladim Diky. Ja hledam neco, co nakombinovat s tim Profertilem…mrknu se jeste na nabidku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 22:06

Zdravím.. chtěla být poradit co si myslíte.
Vyšel nám špatný spermiogram..
Koncentrace pouze 0,2 na ml
Celkověy počet 0,3
Celkovy pohyb 8,3
Progresivní pohyb 2,3
Patologie hlavicky 100
Normální spermie 0
Oligoasthenoteratozoospermia
Máte někdo zkušenosti? A popřípadě jak se to řeší? Jestli to jde nrjak léky zlepšit ta patologie…dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
4930
16.4.21 22:33
@Anonymní píše:
Zdravím.. chtěla být poradit co si myslíte.
Vyšel nám špatný spermiogram..
Koncentrace pouze 0,2 na ml
Celkověy počet 0,3
Celkovy pohyb 8,3
Progresivní pohyb 2,3
Patologie hlavicky 100
Normální spermie 0
Oligoasthenoteratozoospermia
Máte někdo zkušenosti? A popřípadě jak se to řeší? Jestli to jde nrjak léky zlepšit ta patologie…dekuji

Vyšetření u andologa. Byl chlap?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 23:58

Je objednaný…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu