Špatný spánek 8 měsíčního miminka

60
26.12.19 21:07

Špatný spánek 8 měsíčního miminka

Ahoj holky, jdu si pro radu pokud má někdo podobnou zkušenost nebo aspoň pro povzbuzení, že bude líp, vím že toto téma je tu často, ale nenašla jsem podobnou zkušenost, co se teď děje u nás. Mám holcicku 8 měsíců a poslední 2 měsíce je to její spaní katastrofa. Přes den spánek taky není nic moc, poslední dobou si to upravila už jen na 2 spánky po 30 min, výjimečně déle, myslim si, že by i potřebovala spát více, ale můžu se stavět třeba na hlavu, prostě ji neuspím, ani v nositku. A ikdyz přes den spí více, večer je pořád stejný. No a co mě trápí, večer, usina mi kolem půl 7 u kojení a pak to začíná, za půl hodky vzhůru, to ji ještě jednou nakojim, spí třeba hodku a zase brečí, u nosím a tak třeba 4× do 22 než si jdu lehnout, to ji už beru do postele a tam pokračuje jak kdy někdy se budi více, třeba 6×, někdy i méně, ale málo. Bohužel neumí usínat sama, hodně pláče, takže buď u kojení nebo houpání. V 7 s ní určitě chodit spát nechci, mám ještě jednu dceru a navíc jsem večer ráda, že mám chvíli klidu třeba u TV s manželem. Teda první dcera taky nespala nic moc, ale taková hrůza to nebyla :-( mala je dost aktivní, už si stojí, snaží se obcházet, tento problém je od 6 mesice a je to čím dál tím horší. Na zuby mi to přijde dlouho, hlady se mi to taky nezdá, ikdyz je pravda, že začínám dost zvažovat vyzkoušet dokrm. Jídlo přes den dopo presnidavka, odpo měla oběd, ale ten mi teď poslední dny bojkotuje takže zase kojím. Děkuju všem co jste dočetly až sem, je to sice mě druhé dítě, ale připadám si jak s prvním :-D prosím neradit nechat vyrvat, na to nemám a ani to nechci dělat. Díky moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

730
26.12.19 21:25

Nevim, nektery decka jsou proste, co se tyce spanku šílený, prvni dcera byla taky takova. Normal e zacla spat az kolem 3let.
Co by se dalo zkusit: bily sum, prikrm nebo kase na večer, nema rymu, ze by nemohla dychat? Vypodlozit postylku, dudlik, nejake homeo nebo bylinkovy caj na vecer. Jeste me napada jednou zkusit, pokud by se vam zdalo, ze to jsou zuby, namazat dasne a dat nurofen, kdyz by spala dobre, je to tim, kdyz ne tak necim jinym:D
osobne si myslim ze ma proste slaby spanek a hleda maminku, jak se vzbudi. Preju pevne nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
26.12.19 21:29

@marka123 no rýma, je pravda, že od té doby co měla první rýmu, zhruba v tom půl roce má pořád ten nosik takový ucpaný, na ORL mi bylo řečeno, že má zvetsenou mandlicku, už teď 8o zkouším teď od dr na to homeo, jinak nevím no, ale je to opravdu čím dál horší, zda se mi, že se ty cykly spánku zmenšují. :( dudlík odmítá od miminka, to už se teď ani nesnažím. No nervy, ty jsou opravdu na pochodu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
26.12.19 21:30

První 4 měsíce spala krásně, aai tom že byla zavinuta, to jsme zrušily, trošku se spánek zhoršil, ale budila se třeba 3× za noc, teď je to prostě psycho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
26.12.19 21:37

Podle mě je pro 8 mesicni mimi brzy ji davat v 7h spat. Zkus ji poprvé dat spat třeba po 8h, nebo později a pak ji nakojit a uspat. Ale vis jak, určitě je to jen zase nejake období. Ja mam 10 mesicni dvojcata a 7 az 9 mesic se zase budili treba ve 4h rano a konec, vyspano. V 8h rano už chtěli zase spat a pres den spi jedině za jezdiciho kocaru, takze neexistovalo, abych to dospala s nimi. Zkus určitě dávat i kasi nebo dokrm na noc, pro 8 mesicni už může být kojeni malo. A pak je otazka, kdyz se v noci budi, jestli neni mala prso zavislacka :D A poslední - hodně děti neumí usinat samo a naši kluci určitě v tomhle partu netrhaji, takze neboj, určitě to bude další mesic zase vsechno jinak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
26.12.19 21:41

Tak na rymu vypodlozit postylku, pred den strikat spreje morskou vodu, vincentku, zvlhcit vzduch hestli jste v panelaku a hodne vetrat. Kdyztak se jeste poradte na orl. A jak ji pak uspavate, kdyz se vzbudi?
Jako ono je to tezko, je jeste malinka na to delat nejake radikalni změny, a myslim ze nepomuze nic jen pockat az z toho vyroste, chapu uplne ze je to na zesileni, s moji prvni dcerou mam prvni rok jejiho zivota jako v mlze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
26.12.19 21:44

Na tu rymu muzete jeste zkusit fenistil kapky, jsou volne prodejne amuzou se brat i delsi dobu vkuse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
26.12.19 21:45

@suzka1 no my tak nějak jedeme od narození v 6 koupat, potom nakojit a spinkat, ona právě jak moc nespí přes den, tak okolo té 6 už prostě ten spánek vyžaduje a dyl ji prostě neudržím. Jo prsozavislacka bude nejspíš určitě :D no doufám že za mesic lepší :D už 2 měsíce vyhlížím nějaké lepší noci a prd, spíš čím dál horší. Jo usnout sama, to nehrozí no. I přes den, asi by ji něco uteklo, to radši spát nebude pokud neusne u kojení nebo ji nějak neuspím. Ale slyšela jsem, že existují i děti, co usnout třeba u hraní si, no to u nás nehrozí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
26.12.19 21:47

Zkusit zmenit vecerni ritual: treba kase, koupani, kojeni a trochu pozdeji, treba v pul osme, spat. Jestli jsem to dobre pochopila, tak ma jen 1 prikrm denne a to mi prijde malo. Moji kluci by meli urcite hlad (v 8 mesicich meli 5 prikrmu+kojeni),ale to ma kazde dite jinak, takze jen takovy napad. Na ucpany nos mokry rucnik na topeni pokapany eukalyptovym olejem. Vklidu bych zkusila i zase nabidnout ten dudlik-ruzne tvary, velikosti. U nas bez dudliku by to bylo taky spatny.

Příspěvek upraven 26.12.19 v 21:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
26.12.19 21:51

Tak na ORL mi řekla že je malinkata na to něco s tím dělat, max ten Fenistil, ale úplně to do ní nechci cpát, někdy dýchá v pohodě, z toho chrci, to je těžko, právě zkouším Tkáňové soli a budu doufat, že zaberou nebo třeba na jaře, až se zlepší počasí. Pokaždé ji musím vzít z postýlky, jinak jeci a druhá dcera už spí, takže buď na prso anebo nosím nebo na sobe pohupovanim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
26.12.19 22:00

@Oriseka no já začínala v půl roce, ale jak jsem psala bastila obedy, potom i svačinu, teď obědy nechce, nevím proč no. Možná to UM zkusím, jen nevím jestli mi tu flašku nehodí na hlavu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5208
26.12.19 22:12
@Whizzy píše:
@suzka1 no my tak nějak jedeme od narození v 6 koupat, potom nakojit a spinkat, ona právě jak moc nespí přes den, tak okolo té 6 už prostě ten spánek vyžaduje a dyl ji prostě neudržím. Jo prsozavislacka bude nejspíš určitě :D no doufám že za mesic lepší :D už 2 měsíce vyhlížím nějaké lepší noci a prd, spíš čím dál horší. Jo usnout sama, to nehrozí no. I přes den, asi by ji něco uteklo, to radši spát nebude pokud neusne u kojení nebo ji nějak neuspím. Ale slyšela jsem, že existují i děti, co usnout třeba u hraní si, no to u nás nehrozí :lol:

Taky mame nejaky rezim od narozeni, ale musis ho kapku casove uzpusobit potrebam a hlavne veku ditete. Fenistilu bych se nebala, aspon to zkus, zda pomuze nebo ne. Zas tak maly mimco uz to neni, aby ho nemohlo.
A co zuby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5208
26.12.19 22:15
@Whizzy píše:
@Oriseka no já začínala v půl roce, ale jak jsem psala bastila obedy, potom i svačinu, teď obědy nechce, nevím proč no. Možná to UM zkusím, jen nevím jestli mi tu flašku nehodí na hlavu :roll:

Jo a dcera ma rok a pul, je to sileny prsomil a ji priserne. UM nechce. Mam ozkouseny uz dve. A popravde pri tech cenach nemam chut zkouset dalsi. Snad az prestanu kojit, zlepsi se to. Jinak prospiva krasne. Ted mame noci taky sileny. Lezou spicaky a ctyrky, takze jsme co hodku a pul az dve vzhuru. Holt jsem si zvykla. Nemuze za to, boli ji to no :nevim: usne jedine u prsa. Odnauceni bude boj 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
26.12.19 22:19

@Kukacka123 ale ona je fakt jak se přiblíží ta 6 hodina už protivná a ví že už se ten spánek blíží. Ale můžu zkusit, akorát prostě málo spí i přes ten den no. Fenistil jsem ji dávala když měla před 1,5 měsícem neštovice a nepřišlo mi to nějak lepší. Zub má jeden, druhý se klube, ale právě trvá to už dlouho na zuby, aspoň si myslím ani mezitím nebylo nějaké zlepšení když se vyklubal, gel na dasne bez efektu. Přes den je úplně v pohodě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
26.12.19 22:20
@Whizzy píše:
@Oriseka no já začínala v půl roce, ale jak jsem psala bastila obedy, potom i svačinu, teď obědy nechce, nevím proč no. Možná to UM zkusím, jen nevím jestli mi tu flašku nehodí na hlavu :roll:

Ty prikrmy jsem nemyslela UM. Kluci mi jedli v 8 mesicich 5 jidel-jogurt, ovoce, masozelenina+priloha na obed, presnidavka a vecer kase.UM jsem davala az kdyz se zkoncilo s kojenim.Je teda fakt, ze jsme zacali zeleninu ve 4 mesicich. Kojeni proste nestacilo a po normalnim jidle se vrhali. U vas bych urcite zkusila tu kasi na noc. Treba ma vecer fakt hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama